Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@misiafaraona: we Włoszech się uczyłaś,tak? Samouk czy miałaś nauczycuela?
@lkzb: Moimi nauczycielami byli wszyscy, którzy mnie otaczali. "Rozmawiałam" na migi. Przyjechałam bez jednego słowa, beż żadnej książki czy słownika. Polaków w moim otoczeniu nie było, mogłam się albo dogadać po ichniemu albo zginąć ;) Udało się
#wloski #hiszpanki #tlumaczenie #tlumaczenia #kiciochpyta #duolingo???
Szukam znaczenia słowa cumbia - po włosku ale tłumacz wujka g twierdzi ze to hiszpański
Chodzi o tekst piosenki Celentano "La Cumbia Di Chi Cambia"
http://www.testitradotti.it/canzoni/adriano-celentano/la-cumbia-di-chi-cambia
Szukam znaczenia słowa cumbia - po włosku ale tłumacz wujka g twierdzi ze to hiszpański
Chodzi o tekst piosenki Celentano "La Cumbia Di Chi Cambia"
http://www.testitradotti.it/canzoni/adriano-celentano/la-cumbia-di-chi-cambia
@misiafaraona: hej :) normalnie w google wyniki tłumaczą to jako rodzaj tańca. czy nie chodzi o to? spytam jeszcze znajomego.
EDIT: a nie, niestety, kolega jest poza zasięgiem teraz.
EDIT: a nie, niestety, kolega jest poza zasięgiem teraz.
@misiafaraona: 1.a type of Latin-American dance music of Colombian origin, similar to salsa and using guitars, accordions, bass guitar, and percussion. 2.a dance performed to this music.- ze słownika:)
- 4
84 477 - 12 = 84 465
Jakim cudem udało się za pierwszym podejsciem. Poza tym ciekawi mnie jak wy co niektórzy robicie takie wysokie wyniki na ponad sto punktów czasem nawet więcej
#wyzwanieduolingo #wloski
Jakim cudem udało się za pierwszym podejsciem. Poza tym ciekawi mnie jak wy co niektórzy robicie takie wysokie wyniki na ponad sto punktów czasem nawet więcej
#wyzwanieduolingo #wloski
- 3
@misiafaraona: Po prostu niektórzy zaczynając zabawę z duolingo nie uczą się któregoś języka od podstaw tylko przypominają sobie coś co mieli grube lata temu w szkole i lwiej części już nie pamiętają.
@misiafaraona: Dzięki powtórkom na czas można nabić dosyć wysokie wyniki. Za każde pytanie jest 1 punkt i 8 dodatkowych sekund, więc jeśli dobrze znasz dany materiał, to możesz nawet na jednej powtórce nabić do 20 punktów ;)
- 4
- 2
99.832 - 44 = 99.788
I proszę nie spamujcie już tagiem wyzwania do pogaduszek, od tego mamy #duolingo :)
#wyzwanieduolingo #wloski
I proszę nie spamujcie już tagiem wyzwania do pogaduszek, od tego mamy #duolingo :)
#wyzwanieduolingo #wloski
- 1
@wspodnicynamtb: piękny nick <3 a jaki na duolingo? Ludzi nabijających włoski zawsze dodaję :)
ja chyba już dziś parę punktów z włoskiego nabiję, bo jutro może mi czasu braknąć.
ja chyba już dziś parę punktów z włoskiego nabiję, bo jutro może mi czasu braknąć.
- 1
@wspodnicynamtb: Na wszystko przyjdzie czas. Ja będę zadowolony jak nauczę się zapytać o drogę, zrobić zakupy spożywcze oraz rowerowe, zamówić jedzenie i wynająć nocleg. Tutaj mi trochę przeszkadza to, że w duolingo muszę robić lekcje w określonej kolejności... ale na razie mam takie podstawy podstaw, że mogę to i na zwierzętach opanowywać. Grunt, że jedzenie jest :)
Miraski, jak napisac po włosku 'mam pięknego bizona'? 'Io ho un bisogno magnifico' bedzie dobrze? #wloski #tlumaczenie
- 0
@Mario_Puzon: et iso a bella bisonne me posiditto
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#duolingo anybody? Wczoraj zacząłem się uczyć włoskiego, wciąga jak cholera! Ktoś chciałby zacząć albo już się uczy? Na prawdę polecam - nigdy nie lubiłem uczyć się słówek, ale tu jest to podane w tak wygodnej i atrakcyjnej formie, że potrafi wciągnąć na godziny!
#uczsiezwykopem #wloski #jezyki #jezykiobce
#uczsiezwykopem #wloski #jezyki #jezykiobce
@Rajca: coś w tym jest. Ostatnio rozmawiałam z kolegą z Włoch i pochwaliłam się, że uczę się ich języka. Umiałam bezbłędnie powiedzieć zdania typu 'gdzie oni trzymają kurczaki?' albo 'nasze motyle przebywają w zoo', ale nie umiałam odpowiedzieć na pytanie 'jak się masz?' :D
@proximacentauri: A faktycznie, zapomniałem już o symbolu 1 września :D w takim razie ta data jeszcze bardziej mi pasuje ;)
@proximacentauri: To czemu nie przypominasz :<
- 1
@Patrol220: a po co mam Cię zmuszać ;p
1928 - 120 = 1808
Z dwóch dni. Tragiczny dział - przyimki. 8 lekcji a dopiero na 6. zauważyłam chociaż jedną logiczną zależność, a słówek są dziesiątki. Jeszcze dwie lekcje i rzucam to, nie będę ćwiczyć, na pewno się trafi w praktyce w następnych działach.
A wy co tak słabo ostatnio?
#wyzwanieduolingo #wloski
Z dwóch dni. Tragiczny dział - przyimki. 8 lekcji a dopiero na 6. zauważyłam chociaż jedną logiczną zależność, a słówek są dziesiątki. Jeszcze dwie lekcje i rzucam to, nie będę ćwiczyć, na pewno się trafi w praktyce w następnych działach.
A wy co tak słabo ostatnio?
#wyzwanieduolingo #wloski
- 1
@proximacentauri: moze dlatego, ze nieregularne czasowniki to zwykle te najczesciej uzywane (zreszta dlatego tak bardzo sie opieraja zmianom przy ewolucji jezyka :P).
@proximacentauri: u mnie słabo, bo inżyniera męczę i czasu mi brak :<
2250 - 42 = 2208
Mało, ale choróbsko mnie trochę zmogło. Takie dobre leki dostałam, że mnie te zdanka wręcz śmieszyły :D
#wyzwanieduolingo #wloski
Mało, ale choróbsko mnie trochę zmogło. Takie dobre leki dostałam, że mnie te zdanka wręcz śmieszyły :D
#wyzwanieduolingo #wloski
- 0
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
2941 - 102 = 2839
I jedno zdanko od Duo:
Sei mio finché non muoio.
You
I jedno zdanko od Duo:
Sei mio finché non muoio.
You
- 1
@proximacentauri: do mnie tez sowka sie zalecala, cos wisi w powietrzu :O
- 0
@whitewolfik: wersja Duo daje dużo do myślenia...















Ewentualnie ktoś wie, skąd mogę zrobić tę księgę za friko? (Ta wersja na chomikuj jest kiepskiej jakości)
DAM SUBA ZA POMOC! ( ͡° ͜