Czy w Krakowie w Wizzairze bardzo szczegółowo sprawdzają bagaż? Jak mam taką torbe jak na siłkę i ma niby 43 cm zamiast 40 to myślicie że przejdzie czy szukać innej?

#podroze #loty #wizzair #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@quelto proszę cię. Ludzie z bagażami większymi o 10-15 cm latają, a ty się trzema przejmujesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sam mam zawsze przekroczone i nigdy nikt się nie czepiał. Grunt to nie przegiąć.
  • Odpowiedz
@quelto w Pyrzowicach już przy nadawaniu bagażu rejestrowanego pani kazała mi pokazać plecak, miałam jeszcze ze sobą płaską nerkę (portfel na karty i telefon w środku) - musiałam schować do plecaka.
W tym roku 2 x leciałam z Polski i dwa razy robili kontrole bagażu, kilka osób zostało poproszonych na bok i musieli dopłacać.
Ale jak masz miękką torbę, to jest szansa że ją wciśniesz w ten ich metalowy stelaż xD
  • Odpowiedz
W związku z coraz większymi ograniczeniami linii lotniczych dotyczących rozmiaru bagażu podręcznego jak również z troski o plecy podczas kilkudniowych trekkingów proponuję stworzyć listę patentów zwiazanych z szeroko rozumianym minimalizmem podrozniczym. Chciałbym żebyście dzielili się tutaj swoimi sprawdzonymi pomyslami i sposobami na to jak zmniejszyć wagę i rozmiar bagażu nie tracąc przy tym zbytnio na uzytecznosci i komforcie.

Ze swojej strony polecam malo znany koncentrat pasty do zębów Ajona. Tubka jest malutka
k2Marko - W związku z coraz większymi ograniczeniami linii lotniczych dotyczących roz...

źródło: temp_file8892532616753600852

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@muguet: wczoraj plecak miałem za duży, założyłem trochę na siebie, resztę do kieszeni i upchalem. Gościu z walizką nie miał szans, bo była sztywna.
  • Odpowiedz
jak obecnie to wygląda z tym darmowym bagażem podręcznym? (dawno nie latałem wizzairem). Kupiłem na allegro miękką torbę niby 40x25x20 (można 40x30x20 z wizz), ale w każdej płaszczyźnie jest o ok 1cm większa. Nie będę po brzegi jej pakował, ale czy przy kontroli da się upchać ten ekstra centymetr, czy jeżeli masz 41 to do kasy? Bo nie wiem czy nie zwrócić tej torby i nie kupić nowej, póki jest czas
#
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

WizzAir odwołał mi lot z Rzeszowa do Milanu dzień przed wylotem, co w takim wypadku można zrobić, przysługuje za to odszkodowanie? I jeśli tak to jak się o nie starać lub czy można przebookować lot na inne linie lotnicze żeby dostać się do celu? Miał ktoś podobną sytuację? Niestety hotel mam już zarezerwowany i opłacony :(
#wizz #podruze #help #kiciochpyta #wizzair
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#lotnictwo #lot #wizzair #europa #uniaeuropejska #hiszpania

Siostra leci na Erazmusa do Hiszpanii (# pdk) na pół roku i chce zabrać ze sobą leki na astmę i na alergię - antyhistaminowe i wziewne oraz na tarczycę.

Przeczytałem, że jeśli są to leki brane na stałe i regularnie, to można zabrać ich więcej.

Jak
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirkęsy, rodzice ostatnio wracali z wakacji i mieli 12 godzin opóźniony #lot #wizzair #opoznionylot .
Poszedł wniosek o odszkodowanie i odrzucili, bo:

Twojej sprawy potwierdzamy, że lot (...) był opóźniony/anulowany w związku z powód czynnikami technicznymi. Wyżej wspomniane okoliczności, zgodnie z Rozporządzeniem (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady, wpisują się w kategorię nadzwyczajnych okoliczności w związku z czym informujemy że niestety nie przysługuje żadne odszkodowanie.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@adasteBatory a tak rzeczywiście zapomniałem napisać, ale w w sumie takiej informacji też specjalnie nie było. Ogólnie podobno samolot był niesprawny i lecieli innym, ale dokładnych informacji w sumie brak. Natomiast kwestie techniczne nie brzmią jako okoliczności nadzwyczajne.
  • Odpowiedz
Myślicie że taki plecak w wersji 45L przejdzie jako bagaż podręczny do samolotu? Patrząc po ograniczeniach jakie podają różne linie lotnicze, to np. taki Wizzair czy Ryanair mają np. ograniczenie do 40x30x20 cm i to chyba by nie przeszło? Chociaż może by się udało to jakoś upchać do wzornika. Ta wersja 37 w sumie też jest trochę za wysoka, ale jest większa szansa, że przejdzie.

Co myślicie? Aż tak się tego nie
Gumaa - Myślicie że taki plecak w wersji 45L przejdzie jako bagaż podręczny do samolo...

źródło: image

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gumaa bagaż podręczny cabin może mieć wymiary 55x40x20. Jak cię zobaczą z takim tornistrem, że to jest niby twoja small bag 40x20x25 pod siedzenie to najpierw cie wyśmieją a później poproszą do kasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miej na uwadze, że nie zawsze przy boarding stoi ten metalowy stojak gdzie ludzie na chama upychają swój bagaż. Czasem obsługa ma takie swoje szablony z pustym dnem - nakłada
johny-kowalski - @Gumaa bagaż podręczny cabin może mieć wymiary 55x40x20. Jak cię zob...

źródło: image_picker_2FF72170-D25E-4972-8F55-E82FC0634EDD-3997-0000125A0227A675

Pobierz
  • Odpowiedz
Jak nie sprawdzają bagażu? A skaner na bramkach?


@pepepanpatryk: A kto go obsługuje? Wizzair?

Kontrola bezpieczeństwa na lotnisku podlega regulacjom prawnym, a nie regulaminowi jakiejś linii lotniczej.
  • Odpowiedz
@JestemKolejnymRozowymPaskiem mogą, w kato ostatnio było bardzo restrykcyjnie, mnie ominęło, bo miałam szeroką koszulkę i widocznie nie zauważyli nic podejrzanego, inni niestety musieli upychać do podręcznych, ale za to pozwolili wyciągnąć książki i inne duperele - finalnie wszyscy przeszli.
  • Odpowiedz