#technologia #programowanie
Pytanko do doświadczonych #programista15k: macie jakieś sprawdzone pomysły, jak podszkolić się w #webdev?
Nie chodzi mi o to, których technologii się uczyć, ale bardziej JAK, tzn. np. jakie projekty/aplikacje przerobić, żeby mieć przećwiczone solidnie wszystkie podstawy. W pierwszej kolejności zależy mi na frontendzie, bo mam w tym największe braki.
Mój obecny poziom to "wiem co to html/css/js" + kilkanaście lat
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale bardziej JAK, tzn. np. jakie projekty/aplikacje przerobić, żeby mieć przećwiczone solidnie wszystkie podstawy.


@MostlyRenegade: Troszkę mnie dziwi, że osoba, która ma kilkanaście lat doświadczenia zadaje takie pytanie. Według mnie najskuteczniejsza nauka wygląda zawsze tak samo. Wymyślasz projekt (najlepiej nieszablonowy, żeby nie być w stanie znaleźć rozwiązania 1:1) i go realizujesz. Czym bardziej złożony projekt, tym więcej rzeczy poznasz po drodze. Uważam, że nie ma lepszej metody. Jak masz działający
  • Odpowiedz
Jak w React przekazywane są zmienne między komponentami? Czy zmienne są przekazywane razem z komponentem? Jeśli zmienię wartość zmiennej "kochamReact" na 1 i umieszczę ją w komponencie, to tam ją odczytam i będę mieć wartość tej zmiennej na 1. Wiem jednak, że zmieniłem wartość tej zmiennej na 0 i komponent dalej myśli, że jest ona równa 1. Aby zaktualizować wartość zmiennej w komponencie, muszę skopiować (odświeżyć) ten komponent i dopiero wtedy ona
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pyroxar: weź przerób pierwszy lepszy kurs od początku do końca bo zadajesz pytania, na które odpowiedzi są na pierwszych stronach dokumentacji i są to absolutne podstawy podstaw.
  • Odpowiedz
Mam niby zwyklą funkcję:

const BuildURL = (action, params) => {
...
}

Ale gdzieś tam w kodzie wywołują ją tak:
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pyroxar: W języku JavaScript operator spread, oznaczony trzema kropkami ..., umożliwia rozpakowanie wartości z kolekcji danych, takich jak tablice, obiekty i ciągi znaków, na pojedyncze wartości.
  • Odpowiedz
Bezpieczna poczta e-mail potrzebuje 2FA

Aktywacja uwierzytelniania dwuskładnikowego to najlepszy sposób na zabezpieczenie poczty elektronicznej przed nieuprawnionym dostępem. Nie ryzykuj i już dziś w CloudHosting Panel włącz ochronę 2FA dla swojej poczty!

Wyjaśnienie, dlaczego to takie ważne, znajdziesz na naszym blogu:
https://www.nazwa.pl/blog/bezpieczna-poczta-e-mail-potrzebuje-2fa
nazwapl - Bezpieczna poczta e-mail potrzebuje 2FA

Aktywacja uwierzytelniania dwuskła...

źródło: Bezpieczna poczta e-mail potrzebuje 2FA

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mogę się zacząć uczyć Reacta, jeżeli znam JS w stopniu podstawowym, ale nie znam programowania asynchronicznego w JS?

Wydaje mi się, że znam czystego JSa na tyle dobrze, że mogę już zacząć uczyć się Reacta, ale nie wiem nic o asynchroniczności i w sumie nie wiem, czy lepiej ogarnąć temat przed nauką Reacta, czy nie ma różnicy.

#webdev #frontend #javascript #react
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Prowadziłem raz rekrutację na frontenda i mieliśmy ponad setkę zgłoszeń. Mogę od siebie powiedzieć, że warto zadbać o przejrzyste CV + link do githuba z własnym projektem. Postawmy się na miejscu rekrutera, który musi przefiltrować tyle zgłoszeń. Trzeba to zrobić jakąś metodą:)

Na stanowisko react deva dostałem się chyba głównie dzięki temu, że miałem własny projekt czatu. Ci, którzy mieli bootcampowe stronki raczej się odrzucało. Chyba, że dodali coś ciekawego od siebie.
  • Odpowiedz
Czy #axios oferuje jakiś timestamp?

Rzecz jest taka, że kiedy wysyłam dwa zapytania po sobie, najpierw pierwsze, potem drugie i jednocześnie: na pierwsze serwer długo odpowiada, a na drugie krótko, to bardzo często, starsze zapytanie (wcześniejsze) przysłania wynik ostatniego zapytania.

I teraz nie wiem, czy ja muszę wysyłać jakiś timestamp wysłania żądania i je odebrać go od serwera i wtedy porównać z timestamp ostatniego żądania, jeśli jest ono wcześniejsze to
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pyroxar: Trochę sprawa dla szklanej kuli, imho w dużej mierze zależy od usługi, bo z objawów wygląda albo jak nadgorliwy cache po stronie serwera usługi albo używanie niewłaściwych żądań albo po prostu skopaną usługę.

Axiosa znam na poziomie Getting Started, ale nie widzę powodów czemu nie można by doklejać timestampa (w żądaniu albo interceptorze), inna sprawa czy serwer w ogóle się nim przejmie albo czy nie uzna, że to nieprawidłowy
  • Odpowiedz
@pyroxar: w Axios raczej nic nie mozesz dodawac. Mozesz zapisywac w stanie aplikacji timestamp rozpoczecia i zakonczenia requestu i potem porownywac kolejnosc wyswietlania.
  • Odpowiedz
Mam uncontrolled input, chcę do niego dodać akcje onInput (jest on już controled inputem), bo chcę żeby ustawił zmienną query na wartośc z pola przy wyszukiwaniu, jednak kiedy to zrobię, wewnętrzny stan inputa nie jest poprawnie obsługiwany (nie wyświetlają się podpowiedzi). W normalnym trybie, wszystko działa dobrze.

To mój błąd czy reacta? React 16.14.
Przykładowy kod:
const [query, setQuery] = useState('');

///////FORMULARZ
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#kbin szybki update (tag do czarnolistowania)

https://dev.karab.in - wersja eksperymentalna, nowy front

Coraz bliżej do wrzucenia nowego frontu na główną instancję, mam nadzieję że do końca przyszłego miesiąca uda mi się zakońcyć etap i zająć się rzeczami, które mi się nazbierały na todoliście.

*
Ernest_ - #kbin szybki update (tag do czarnolistowania)

https://dev.karab.in - wersj...

źródło: 72ffed5454d2b424dd3616e6e6403e1f07f632ab56ca78178cd02274e8a59bff

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbyś zobaczyć stare wpisy z g o r ą c y c h mirko? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zapraszam na https://mirkostory.pl/

Hobbystyczny projekcik w którym zapisuję screenshoty wpisów z mirko.
Już jest tam parę miesięcy wpisów, więc może ktoś znajdzie jakieś #ciekawostki, jeśli macie ochotę na
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego warto wybrać dostawcę hostingu z certyfikatem ISO?

ISO 27001 to międzynarodowa norma, która określa systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji. Spółka nazwa.pl jako jedna z nielicznych polskich firm hostingowych posiada certyfikat ISO 27001, a tym samym gwarantuje swoim Klientom najwyższy standard usług.

Nie ryzykuj i postaw na bezpieczny hosting od nazwa.pl!
nazwapl - Dlaczego warto wybrać dostawcę hostingu z certyfikatem ISO?

ISO 27001 to m...

źródło: Dlaczego warto wybrać dostawcę hostingu z certyfikatem ISO

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

– Co trzeba zrobić, by zdobyć certyfikat?
– Kupić go od firmy wystawiającej certyfikaty.

– O czym świadczy posiadany certyfikat?
– Że ktoś go sobie kupił.
  • Odpowiedz
@PanNieznanypl: a nie masz przypadkiem menu, które pływa razem ze stroną? Wtedy często jest takie wrażenie i trzeba zrobić minusowy offset, albo kotwicę oszukać i dać gdzieś wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Siema! Z okazji Wielkanocy mamy dla Was promkę na wszystkie plany hostingowe -40%!
Wystarczy tylko przy zamówieniu wpisać kod wykop40

W skrócie o tym co otrzymasz:

-Cała przestrzeń hostingu na dyskach NVMe
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach