Wpis z mikrobloga

Siemka ziomki od #wordpress moja strona internetowa działa słabo i weszło na nią malware, przez co nie mogę puścić google adsów. Chciałbym całkowicie ją zresetować i postawić prostą na nowo. Mam trochę tam bloga, i tekstów. Jak zrobić to sensownie? Jakiś poradnik? Chodzi mi o pozycjonowanie - jak tego nie stracić. Pyknąłem już backup #stronywww #stronyinternetowe #webdev
  • 5
@Haram: Na pewno powinieneś ręcznie wymienić core wordpressa, czyli wp-includes oraz wp-admin, ponieważ wirusy często tam wrzucają backdoory i inne złośliwe skrypty. Wymieniasz tylko core (wstępnie najlepiej na tą samą wersję którą już masz), ponieważ tam zawartość nie była przez Ciebie modyfikowana więc nic nie stracisz, wp-content nie usuwaj bo są tam Twoje szablony, wtyczki, media itd. Generalnie zależy od rodzaju włamu, ale poza tym musisz sprawdzić .htaccess (w roocie obowiązkowo,
  • 0
@zteekone: ovh. Udało mi się rozwiązać problem. Powyłączałem wszystkie niepotrzebne wtyczki. Chociaż stawiam że to była wina WP statistics odczytywał to jako malware.