@s4nskR: Strony oparte na np. na PHP generują "stronę" pod zapytanie od klienta. Strony statyczne to już gotowe pliki .html, które klient jedynie ściąga i ogląda.
Wcześniej strony statyczne to były np. wizytówki itd, a dynamiczne to blogi itd.
Przy użyciu generatora stron statycznych możesz generować strony .html po każdym dodaniu posta lub jego edycji.

Strony statyczne są dużo bezpieczniejsze i szybsze, bo klient ma jedynie wgląd do końcowej wersji
  • Odpowiedz
Mirki mam dylemat. Zawodowo siedzę w #backend (aplikacje webowe) już prawie 10 lat, ale coraz częściej odczuwam zmęczenie i wypalenie. W ostatnim czasie pracowałem też w projektach jako fullstack dev i miałem styczność z angularem i vue. Muszę przyznać, że praca na #frontend dała mi mnóstwo frajdy jakiej już dawno nie doświadczyłem w robocie. Coraz częściej myślę o tym żeby olać całkowicie backend i zająć się frontem nawet
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#webdev #frontend #javascript #css #firefox #chrome
Wie ktoś, czy CSS filter i CSS backdrop-filter będzie wzięte w skład Houdini?
Wyobrażam sobie, że worklet dostałby zrzut w formie obrazka element/elementów za i go można by sobie przetwarzać za pomocą canvas.

Co ciekawe, canvas ma dostępne te same filtry co CSSowe filter i backdrop-filter i w takiej samej składni. :D

Można
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Siemka Mirki, jako ze to dosc orginallne i zadko spotykane postanowilem zostac #programista15k, znam HTML, CSS, podstawy JS, PYTHON(Flask i wlasnie Django idzie), no i jakies bazy danych(wiadomo wszystko nie jakos na super poziomie, ale odnalezc sie i napisac cos jestem w stanie bez problemu) Powolutku zaczynam tworzyc swoje portfolio i bede szukac stazu

A teraz najwazniejsze: Mieszkam w Dublinie, ogolnie w niedalekiej przyszlosci mam zamiar wrocic do Polszy
Wiec
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ma może ktoś działający kod w pythonie do scrapowania wyników wyszukiwania z google? Próbuję coś takiego sobie zrobić, ale wydaje mi się że google nieźle zamąciło w kodzie i przy requestach mam same tagi div z losowym kodem w postaci

#python #webdev #api
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

musisz używać google?

url = "[https://duckduckgo.com/?q=](https://duckduckgo.com/?q=){}&t=hi&ia=web".format(quote(query))

driver = webdriver.Chrome()
driver.implicitly_wait(10)
  • Odpowiedz
@matixrr: Masz 300$ w kredytach do wykorzystania przed 12 miesięcy po tym czasie kredyty tracą ważność ale nadal możesz używać darmowej ilości usług - to jest google cloud platform.

Na Google maps platform masz 200$ do wykorzystania co miesiąc, co powyżej to płacisz.
  • Odpowiedz
@TomekABC123: Obok niego dajesz spana (display inline-block, height 100%, width 0, valign bottom), jemu dajesz valign bottom, display inline-block, width 100%; rodzicielskiej warstwie dajesz font-size 0
  • Odpowiedz
#design #frontend #webdev

zna ktoś jakiś program typu https://app.moqups.com/ tylko że darmowy? chodzi mi o projektowanie strony. ta strona którą wkleiłem jako przykład jest zajebista ale darmowy plan to max 200 obiektów a płatny to 60zł miesięcznie i narazie nie na mój budżet bo chce sobie swoje projekty rozrysować ładnie :/
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, przed Wami świeżutka prasówka dla JavaScript developerów – jak zwykle jest w czym wybierać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobrego tygodnia!

pon - javascript, wt. - php, śr. - java, Scala & C++ (co 2 tyg.), czw. - Python, pt. - Mobile & Ruby, sob. - testing & DevOps, ndz.
justjoinit - Cześć, przed Wami świeżutka prasówka dla JavaScript developerów – jak zw...

źródło: comment_cuoqDcUtiQ23ssvydbnood87FFM3kn8a.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, czy ktoś miał problem z delegacją domeny w ovh.pl? Hosting na innych serwerach, co prawda udało się poprawnie oddelegować, ale mam problem z autoryzacją na google search console tej domeny... dodałem 24h temu rekord z uwierzytelnieniem i niestety, komunikat: "Weryfikacja własności się nie udała" jakieś porady może?

Dodatkowo w strefie DNS na ovh mam takie coś:

Aktualnie korzystasz z następujących serwerów DNS:
ns1.sohost.pl
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@mowcaumarlych: ten komunikat z panelu klienta mówi Ci że strefa poniżej nie działa bo domena jest skierowana na inne serwery dns. Więc ustawienia wprowadzasz po stronie serwerów dns na które jest skierowana domena
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tym sposobem nigdy bym sie niczego nie nauczyl a przygode z presta i sklepami dopiero zaczynam


@tomjar: Korzystając z Presty nauczysz się jedynie tego żeby z niej nie korzystać w przyszłości. XD
  • Odpowiedz