Wpis z mikrobloga

Siema.
Polecacie jakieś kursy tworzenia aplikacji webowej korzystając z .net core? W formie tekstowej, video? Może jakaś książka? Poza dokumentacją, którą oczywiście bardzo szanuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozumia c#, opp i wzorce, więc kurs nie musi tego omawiać.
Zasadniczo zależy mi, żeby obejmował postawy, możliwie krok po kroku. Nie mam doświadczenia w tym polu, więc nie wiadomo w co ręce włożyć, jak zakumam architekturę na jakiś przykładowym projekcie to powinno pójść już potem z dokumentacją i wujkiem google.

Dodatkowo, chciałbym się nauczyć chociaż minimum frontendu. Co polecacie? React, Angular? Z javy w wersji skrypt znam tylko memy, ale myślę, że dobrze by było tego trochę liznąć. A może Razor? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#programowanie #naukaprogramowania #dotnet #webdev
  • 11
@VDrakkainen: nie przerabiałem go jakoś dużo, sam początek bo poszedłem chwilowo bardziej w UWP. Zreszta czekam na .NET Core 3 i Blazora i to chce najbardziej ogarnac. Na pocztatek ta ksiazka wystraczy, zmiany nie sa jakies drastyczne... ale .net core sie rozwija szybko i za pol roku to juz faktycznie może być outdated. Ale jak poznasz 2.X łatwiej skoczysz w 3.X
@VDrakkainen: skoro znasz C# i chcesz poznac troche front-endu to na poczatek poelcam ASP.NET CORE Fundamentals na Pluralsight

https://app.pluralsight.com/library/courses/aspnet-core-fundamentals/table-of-contents

Jak juz ogarniesz Razor pages a bedziesz chcial troche poszerzyc wiedze to jeden z prostszych frameworkow JS to Vue.js.

https://app.pluralsight.com/library/courses/vuejs-fundamentals/table-of-contents

O wiele bardziej skomplikowane alternatywy warte obczajenia w pozniejszych etapach to np: Blazor, React czy Angular.
@Goglez faje, ale chyba średnio to zaczynać mając wiedzę tylko o C#/podstawy MVC/Core? Kiedy radziłbyś zacząć ten projekt/co warto wiedzieć żeby wynieść z tego jak najwięcej ?
@Goglez zastanawiam sie czy jest sens robić to od połowy, lub wybranych tematów, ze mną jest tak że troche umiem, troche nie, ogarniałem kilka aplikacji, architekture CI. Po prostu ciężko mi stwierdzić co wiem, a co nie. Nie mniej kurs przekozak, dziwne ze dopiero teraz to spotkałem.
@Wiskuu: No ja za Ciebie nie zdecyduję, zawsze możesz zrobić całość żeby powtórzyć materiał, tylko pamiętaj że kurs jest na wersji .net cora 1.0/1.1, więc niektóre rzeczy mogą się różnić (czasem w komentarzach ludzie podają takie problemy i na bogu i na youtube).