#ekonomia #banki #frankszwajcarski #waluty

Dlaczego mimo tego, że w 2008 roku w Austrii już kredyty te były zabronione KNF dopuściła, żeby austriacki bank mógł w Polsce takich kredytów udzielać?
Dlaczego KNF spóźniło się 5 lat z rekomendacją T?
Dlaczego od 2006 roku nie było żadnej kontroli banków pod kątem wykonywania rekomendacji S. Jeśli była, dlaczego nie było poprawy?
Dlaczego banki mogły wyliczać zdolność kredytową po kursie franka w
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@polaczek_malkontent: Dlaczego ktoś brał w 2008 kredyt na 20 i więcej lat w obcej walucie. Gdyby się zastanowił to by sobie przypomniał, że 20 lat wcześniej był jeszcze PRL i zupełnie inna gospodarka. Zakładanie, że teraz to już jest koniec historii i nic tylko stabilny wzrost nas czeka to zwykła naiwność i żadna instytucja nie uratuje kogoś kto nie myśli za siebie.
  • Odpowiedz
troche nawiazujac do tego wpisu i kopiujac swoj komentarz ze znaleziska

warto popatrzec sobie na wykres sprzed 2007 roku
byl dosc stabilny - w latach 1997 - 2002 wahal sie w okolicach 2.5 zlotego, wczesniej tanszy, zaczal rosnac po 2002 i pik mial w 2004 roku (3 zlote)
po czym znowy zaczal spadac
jestem sobie w stanie wyobrazic, ze wtedy mowiono, ze to byl szczyt zwiazany z wejsciem do Unii, a jak juz weszlismy to nasza
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#frank #waluty

"Rynek walutowy jest totalnie nieprzewidywalny. Oczywiście nikt się nie spodziewał, że w jednej chwili frank szwajcarski będzie po 3,5 zł, a w drugiej - po 5,15 zł."


Bądźmy poważni. Wszyscy wiedzieli, że kurs franka jest sztucznie zaniżony przez politykę Banku Szwajcarii. Nie spodziewano się co najwyżej uwolnienia tego kursu...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polacy narzekają na Bank/Rząd Szwajcarski za uwolnienie Franka.

Ale do cholery , czy gdyby nasz złoty mógł być mocniejszy niż obecnie a jego kurs był sztucznie utrzymywany na w miarę stabilnym poziome to nie chcielibyśmy jego uwolnienia by był mocniejszy?

nie dziwmy się Szwajcarom, ich kraj, ich waluta, ich decyzjab dla Szwajcarów na pewno dobra.

#apetytrosniewmiarejedzenia #finanse #frank #plny #waluty
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SquashPL: IMO to słaba decyzja dla ich gospodarki eksportowej. Ale znając Szwajcarię wszystko unormuje się w chwile, to jeszcze bardziej ułożony kraj niż Niemcy.
  • Odpowiedz
@AllOver: No ja 29.12 dokupiłem dularów po 3,52 i 3,55. Dziś nie załapałem się na zakup po 3,61 i dopiero chwyciłem na 3,66. Na razie trzymam. Najlepiej to byłoby kupić w połowie roku po ok 3 zł i wytrzymać do końca roku ze sprzedażą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak nauczę się trochę analizować rynek to będzie pewnie lepiej, emocje też będą mniejsze trochę.
  • Odpowiedz
@AllOver: Jeszcze wracając do Twojego pytania, to ja na razie jeszcze potrzymam. Spadające ceny ropy powinny, myślę podpompować jeszcze kurs. Jakieś grosze możesz wrzucić, ale mało bo to wbrew zasadzie kupowania na wzrostach. Myślę że da się z 2% zarobić jeśli grać na realnych pieniendzach.
  • Odpowiedz