Czy tworząc na ekranie aplikacji jakiś widok mapy - w jakiej postaci zazwyczaj wrzucacie sie tą mape? Zwyczjany Screen z google map, czy jak?

Na dribble mozna znaleźć nieraz jakies upiększone widoki map, ale czy cos takiego jest praktyczne, czy "działa" to tylko na stronach typu dribble? Bo przeciez całej mapy sie nie namaluje.

#ui #ux
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos: Jak mapka to zazwyczaj z googlowego czy innego API jako iframe czy inny element. Na pewno nie screen. Zazwyczaj jest tak, że można sobie powiększyć, zbliżyć itd.
  • Odpowiedz
  • 0
@Davidozz: Czyli jak to dokladniej zrobic zeby nie byl to zwykly screen a dalo sie skalować Z rym API chodzi tylko o zaprogramowanie czy cos jeszcze od stroby designu?
  • Odpowiedz
  • 0
@bb-8: Tworzyli go od podstaw, a takie gowno zrobili, rezygnując z kluczowych funkcji, albo utrudniajac do nich dostep. Ciekawe jaki tam był tok myslenia
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@51431e5c08c95238: Techniczne zmiana w dobrym kierunku, natomiast jakościowo i UXowo trochę padaka. Pewnie za kilka miesięcy wszystko będzie poprawione (tak jak tagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
  • Odpowiedz
To jakaś UX'owa zbrodnia - klikanie na każdy komentarz - po co? Chyba żeby zrobić więcej missclicków.
Tak samo jak po co pod nickiem jest data wpisu - zajmuje to tylko miejsce.
Plusujący: i enter - chyba zeby tylko z-----ć więcej miejsca - Zresztą przy 100 plusujących na co Ci tych 4 pierwszych.

#wykop #ux #ui #projektowanie #graphicdesigntomojapasja #grafika
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest tutaj ktoś na #jdg kto ma zarejestrowaną działalność w Polsce ale pracuje dla zagranicznego kontrahenta najlepiej w #it ?
Rozważam taką formę zatrudnieniam jednak chciałbym większą część czasu spędzać za granicą, niekoniecznie w Państwie, w którym mam głównego klienta. Pracuje zdalnie, więc chciałbym zwiedzać i pracować z różnych lokalizacji, czy muszę przedstawiać to w urzędzie skarbowym? Załóżmy, centrum interesów życiowych to Polska, ale jednak spędzałbym tam
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@rkadjar: niestety pewnie podejście jak w większości polskich januszexów - wywiady z userami? Analizy danych? Testy? A komu to potrzebne, szybciutko makietki i na produkcję Areczku! Tyle że to jest kurła jeden z największych tego typu portali w tym kraju XD Chapnięte Orlenowi po same kule ale hajsu szkoda wydawać na inne rzeczy niż rogale to takie efekty są.
  • Odpowiedz
Hej mireczki, szybkie naprawianko wykopu adblockiem (ja używam uBlock Origin). Testowane na najnowszym Firefoksie. Lista filtrów:

! usuwa reklamy:
wykop.pl##[data-label*="ad:"]

! usuwa górną belkę z hitami wykopu:
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do nowego #ui #ux z czasem pewnie można się przyzwyczaić ale #wykop stał się prawie technicznie nieużywalny. Treść łąduje się absurdalnie długo, apka na #ios przestała działać... No fajnie, fajnie...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fajny #ui. Tylko nie widzę opcji ustawienia trybu nocnego. No i mam wrażenie, że bardzo wolno się wszystko ładuje. Chociaż to może być spowodowane natłokiem ludzi chcących zobaczyć nowy design.

Dobra robota. 8/10 bo nie widzę zmiany na tryb nocny, a byłaby dyszka :)

#moderacja #wykop #moderacjacontent
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Davidozz
najbardziej w tych obrazkach zawsze w-----a mnie deprecjonowanie osób z zespołem Downa i pisanie że moderacja tutaj prezentuje ich poziom.

ludzie urodzili się z obciążeniem genetycznym, starają się jakoś z tym radzić i całkiem dobrze im to wychodzi sądząc po tych zdjęciach a Ty porównujesz ich z tymi przygłupami z moderacji. To całkiem obrazliwe dla tych ludzi.
  • Odpowiedz
Mógłby mi ktoś powiedziec, jak w figmie powinno sie podmieniać ikonki na gotowych komponentach?

Np. poniżej probuje to zrobić w top app bardze z material design, ale wlasnie nie wiem jak to zrobić. Opcja "paste to replace" nie działa. Nie moge też przeciągnąć warstwy z ikoną (którą chce tam wstawić) do warstw komponentu.

#ui #ux #webdesign
essos - Mógłby mi ktoś powiedziec, jak w figmie powinno sie podmieniać ikonki na goto...

źródło: comment_1673830033mK1tlUzrZBZUlRCtYDqfSl.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos: Masz zaznaczoną wewnętrzną warstwęnkomponentu (ten pusty romb to oznacza). Musisz albo zrobić detach komponentu albo zamienić to z poziomu instances w prawym sidebarze (najpierw zaznacz komponent czyli romb).
  • Odpowiedz
@essos: tak, i możesz zmienić to z local components do All components. Może masaż dodaną gdzieś indziej jakaś bibliotekę.
Ewentualnie możesz po prostu zmienić inne ikonki w tym pliku w komponenty które będą local components
  • Odpowiedz
@Logytaze: generalnie bardzo ciezko wejsc w branze. Narobiło się sporo kursów, bootcampów i studiów podyplomowych, przez co jest przesyt juniorów, a firmy nie bardzo ich szukają. Co do figmy - uwazam ze juniorzy za bardzo sie na tym skupiaja. Nie oszukujmy się, figmy wzglednie dobrze mozna sie nauczyc w jeden weekend. To jest patrzenie na UX z poziomu samego projektowania interfejsu. UX to duzo szersza dziedzina, bycie łącznikiem między userem
  • Odpowiedz
A jak wygląda temat dla osoby, która chciałaby zacząć w UI/UX? Jeśli ktoś ogarnia Figmę to jako junior jaki miałby zakres obowiązków?


@Logytaze: Odnośnie tego pytania - duże firmy (korpo), które mają rozbudowane działy, mają z reguły podział na czysty UX (sraty warsztaty), UI (ładne rzeczy), Research (testy, badania), Interaction (budowanie flow interakcji, prototypowanie). No i jest jeszcze copy, ale myślę, że jako copywriter nie trzeba skupiać się tylko i
  • Odpowiedz