Wpis z mikrobloga

#ui #ux #programowanie #design

Siemano, kończę w czerwcu studia licencjackie na kierunku zarządzanie i marketing na UE, kierunek ciekawy i ogółem finanse, marketing to super pola do rozwoju ale jednak nie kręcą mnie na tyle żeby iść w to dalej. Od niedawna wyskoczyła mi praca na pracuj.pl jako ux designer i z ciekawości nieco zagłębiłem temat jak wygląda cała praca i wydaje się bardzo interesujący. Myślałem nad studiami podyplomowymi z rachunkowości ale w dobie komputeryzacji rok w rok będzie ten zawód odchodził do lamusa, nigdy nie na 100% ale jednak. Pytanie do osób które pracują w tej branży czy UX czy UI, jak zaczynaliście, jak ogółem zacząć, czy pójść w jakieś kursy czy studia podyplomowe, zacząć czytać książki, a jak to jakie. Wiem że każdy inaczej chłonie wiedzę, ale ile wam zajęło od nauki do dostania pierwszego stażu czy pracy? Jest duże zapotrzebowanie, ciężko załapać się na jakiś staż? Jeżeli chodzi o mnie to jak się za coś uwezmę to #!$%@? ostro, ostatnio leciałem do Kolumbii i musiałem się nauczyć hiszpanskiego i poziom b1 walnąłem w 6 miesięcy.
  • 1
Pytanie do osób które pracują w tej branży czy UX czy UI, jak zaczynaliście


Jestem samoukiem, przed wejściem w UI/UX bawiłem się w logotypy i materiały do social media - głównie dla znajomych, ale udało sie też wyłapać zlecenia od obcych. Uczyłem sie z tutoriali i robiłem projekty 4fun na początku.

zacząć czytać książki, a jak to jakie.


Kurde tu różnie- z takich podstawowych bardzo polecam "Nie każ mi myśleć" a jeśli