Wpis z mikrobloga

Czy jesli na umowie stazowej mam konkretną nazwe stanowiska, to musze tą samą nazwe wpisać w CV czy moge wpisywac po swojemu?

Chodzi o to że odbyłem staż, oficjalnie na stanowisku "graphic designer", ale facet który mnie zatrudnil, to programista/developer, ktoremu chyba sie wydawało, że "graphic designer" to okreslenie dla kogos kto zajmuje sie projektowaniem aplikacji mobilnych i dlatego tak nazwał to stanowisko,
A to co robilem bardziej podchodzi pod "Ui/Ux designer" bo głownie zajmowalem sie projektowaniem aplikacji. I to przez większosc czasu nawet nie od strony graficznej, tylko zastanawianie sie co w ogle ma byc w apce do ktorej on dawal jakis ogolny niesprecyzowany i nieporzemyslany zamysł (sam nawet nie byl pewny czy ją robic, ale cos musoialem miec do roboty) wymyslanie funkcjonalności, robienie flowchart, protorypow i potem "wykańczanie" od strony graficznej,
Oprocz tworzenia czegos od zera modyfikowalem tez istniejący design aplikacji, zrobiony wczesniej przez jakaś "graficzke" - ale tu tez nie dostawalem konkretow co zmienic, tylko sam mu dawalem pomysły co by mozna bylo zmodyfikowac albo on przedstawial jakąs problematyke, np. "obawiam sie ze bedzie traktowana troche jak tinder" i. wymyslalem jakąś funkcjonalnosc ktora by troche do tego zniechęcala, czyli np. zamiazane zdjecia profilowe, ktore moglyby sie odblokowywac po wymianie paru wiadomosci itd.
Nawiasem mówiąc, troche mnie traktowal jakbym byl jakims specjalistą z doswiadczeniem, a ja przed tym stazem nigdy nawet nie zrobilem jednego okienka do aplikacji, ani nie znalem figmy

#praca #grafika #ui #ux
  • 21
@essos: opisz w CV dokładnie swoje obowiązki, czym się konkretnie zajmowałeś, to jest teoretycznie ważniejsze niż nazwa stanowiska, w praktyce HR poświęca tylko parę sekund na spojrzenie na CV, więc moim zdaniem to możesz sobie wpisać po swojemu, i tak umowy stażowej nie będziesz im przedstawiał
@essos: IMO w cv możesz wpisać, tak aby było to bardziej przejrzyste dla przyszłego pracodawcy - oczywiście w granicach rozsądku, tj. w twojej sytuacji. Sam dawno temu pisałem "archiwista" zamiast "ktośtam ds. konwersji dokumentacji (...)". Inna sprawa, że w przyszłości lepiej zadbać, aby nazwa stanowiska była zgodna z rzeczywistością, bo w grę wchodzi świadectwo pracy z poprzednich miejsc zatrudnienia, gdzie jawne są dane dot. okresu zatrudnienia i piastowanego stanowiska.
@essos: to jego ryzyko, że powierzył grafikowi zadania spoza zakresu specjalizacji. Możliwe, że jego UI lub UX w jakiś sposób ucierpiało. Zależy od stopnia skomplikowania ekranu i jak bardzo podazaliscie znanymi konwencjami.

Ty jak najbardziej możesz wpisać sobie hasła w CV UI/UX design, ideation, itp. ogólnie to co robiłeś.
@MatthewDuchovny: Zastanawiam sie tez co wpisać w "Dane stażu" jako nabyte kompetencje.
Na razie pisalem oprocz tworzenia kampani facebok ads, "projektowanie aplikacji mobilnych" - i tutaj mysle czy by to jakos bardziej nie rozbudowac albo inaczej nazwać, np. "projektowanie UI/UX aplikacji mobilnych" albo "projektowanie designu i funkcjonalności aplikacji mobilnych" lub jeszcze inaczej, To co robilem to nie tylko design ale tez wymyslanie co ma byc w tej aplikacji, jakie zakładki, funkcjonalność
Pobierz essos - @MatthewDuchovny: Zastanawiam sie tez co wpisać w "Dane stażu" jako nabyte ko...
źródło: gg
@MatthewDuchovny: Ten nowy wypok, nawet mi nie pokazuje wszystkich powiadomień..

Tylko tez pytanie czy np. cos takiego byloby poprawne:

1. Opracowywanie funkcjonalnosci aplikacji mobilnych
2. projektowanie user flow (czy flow chart? bo nie wiem co poprawnie)
3. Projektowanie prototypow aplikacji mobilnej
4. projektowanie designu aplikacji mobilnej

Czy moze moze np. jakbym wpisal samo Projektowanie aplikacji mobilnych, byloby ok, bo w to moze wejsc wszystko?

Nie wiem też czy "opracowywanie fukcjonalności aplikacji
@MatthewDuchovny: Jeśli chodzi o Linkedin to nie pisze tego pod tym kątem. bo nawet nie mam tam konta. Tylko jakbym rozsyłał zwykłe CV na oferty pracy do firm, to jakby chcieli jakis dokument potiwerdzający ze stażu, to zebym mogl sie tym poprzec. No i pod tym kątem zastanawiam sie czy jak ogolnie wpisze "projektowanie aplikacji mobilnej" + "twporzenie kampani w facebook ads" to bedzie ok i w razie dodatkowych pytan na
Pobierz essos - @MatthewDuchovny: Jeśli chodzi o Linkedin to nie pisze tego pod tym kątem. bo...
źródło: gyiuh
@jarzabek: A Ty chyba też sie znasz na UI/UX, prawda? Moze obydwoje moglibyscie mi pomóc zdecydowac co wpisać.
Patrząc na to u gory, moze zamiast "projektowanie designu aplikacji", lepiej "projektowanie graficzne interfejsu aplikacji", bo cala reszta czyli prototypy, userflow itp. to "UX" i nie trzeba tego pisać?
@essos: ogólnie warto mieć LinkedIn - w UI/UX designie to podstawa. I tak naprawdę to otwiera okno na świat.
Na rynku lokalnym pewnie łatwiej o januszexa który myli grafika z UX :p

Jesteś juniorem więc nie musisz się obawiać o więcej i czy będą mieli cię za eksperta. Chodzi o to, że coś tam robiłeś.
ogólnie warto mieć LinkedIn - w UI/UX designie to podstawa. I tak naprawdę to otwiera okno na świat.

Na rynku lokalnym pewnie łatwiej o januszexa który myli grafika z UX :p


@MatthewDuchovny: A jeszcze co do tego. Czy to oznacza, ze wiele firm oglasza sie na samym linkedinie? Myslalem ze przynajmniej w znacznej wiekszosci przypadkow te smae firmy tez mają ogloszenia na pracuj.pl, indeed.com itp.
@essos: myślę że 8 będzie najbardziej trafne. Ale jeżeli robiłeś całość możesz dać UI/UX.
Większość firm ma ogłoszenia na LinkedIn, potem często na ich stronie "Careers". Indeed czy Angel co też są. Pracuj pl powinno też być. Ale te większe czasami się ograniczają do LinkedIn i np. Indeed.
@MatthewDuchovny: @MatthewDuchovny: (Kurde, nie wiem czemu, ale czesto nie dostaje powiadomien od Ciebie, ciekawe czy mam tez tak z innymi powiadomieniami, o ktorych nawet nie wiem)

A myslisz, że dobrze jest cos takiego wpisać, nawet jesli nie umiem tego stosować? Tzn. niby cos tam umiem, ale raczej na zasadzie, że cos tam wiem, ale nie do konca, tak jak w przypadku ikon do ktorych tłumaczyles mi zastosowanie girda, czy ze