• 11
Środek nocy, z baru wychodzi nawalony facet i chce iść do domu, jednak nogi odmawiają mu posłuszeństwa.
Pod barem stoi jedna taksówka, więc facet sprawdza swój portfel i wylicza że ma 15zł. Podchodzi więc do taksówkarza i pyta:
- Panie ile za kurs na Sienkiewicza?
- O tej porze to 20.
- A za 15 nie da rady?
- Za 15 nie opłaca mi się silnika odpalać.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Brawo #taxi w #warszawa za dzisiejszy strajk i trąbienie przez pół dnia pod oknami pracujących ludzi. Tak sobie protestowaliście - na zdrowie.

Dwóch moich znajomych doniosło mi, że ich działy administracyjne w #korpo zdecydowały się wypowiedzieć umowy świadczenia usług taksówkarskich. Taki #korposwiat, który nie lubi być oszukiwany. Może uda mi się zdobyć jakieś screeny (ʘʘ).

A i ja w
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cały dzień w tv pieprzenie o Uberze i żadna z telewizji nie poruszyła istoty problemu czyli nadmiaru regulacji. Wszyscy już w tym kraju są przyzwyczajeni, że do wszystkiego potrzeba milionów zezwoleń, licencji itd. #uber
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co do całego zamieszania między #taxi a #uber. Rozumiem poniekąd złość taksówkarzy, nie popieram formy protestu. Taksówkarz poza zdaniem kursu i opłaty za licencję ponosi także koszty kasy fiskalnej (jej zakupu i fiskalizacji co jakiś czas). O ile Uber deklaruje chęć pozyskiwania licencji dla swoich kierowców (w taxi jest podobnie - ktoś kupuje kilka licencji i wynajmuje sobie kierowców) to kasy raczej nie zamontują. Dla mnie to
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Co te taxi wyprawiają, że aż im na przekór #uber zainstalowałem i jutro nim pojade.
Znizka - użyj tego hasla kuponu na pierwszy przejazd. 30zl gratis.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dziś Warszawę zaatakowało stado groznych Wąsaczy Polskich, powodując utrudnienia w ruchu miejskim

Zespół amerykańskich naukowców wyklucza jako przyczynę tego irracjonalnego zachowania przesłanki kopulacyjne.
Obecnie trwają prace nad możliwym zagrożeniem epidemiologicznym, niestety żadnego Wąsacza nie udało się uchwycić.

MSW wydało ostrzeżenie, by do czasu wykluczenia chorób zakaźnych przenoszonych przez Wąsacze Polskie nie zbliżać się, nie karmić ani tym bardziej nie głaskać.
s.....n - Dziś Warszawę zaatakowało stado groznych Wąsaczy Polskich, powodując utrudn...

źródło: comment_gmKYqjZtfWRNRlWKd3DDpKD99AgBoJd2.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TurboDynamo:
Z moimi taksówkarzami to by nie przeszło. Zawsze wożą większy zapas piwa, wódy czy zapojki ze sobą i nie muszą co telefon zajeżdżać do sklepu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stratni by na tym nie byli.
  • Odpowiedz
"Państwa istnieją dlatego, że zdecydowana większość życzy sobie ich istnienia. A zdecydowana większość życzy sobie ich istnienia nie dlatego, że można dzięki nim realizować mityczny "interes publiczny", tylko dlatego, że niektórzy mogą dzięki nim realizować swój interes prywatny kosztem prywatnych interesów innych - nie sprawiając tym samym, że im samym będzie bezwzględnie lepiej, tylko, jak to bywa w grach o sumie ujemnej, że tym drugim będzie względnie gorzej. Etatyzm to jedno wielkie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#uber #taxi

Pytanie do osób jeżdżących Uber: czy można zabierać małe dziecko? Kiedyś było chyba uber family czy coś takiego, ale nie wiem, czy to o to chodzi. Jeśli tak, to czy muszę mieć swój fotelik, czy mają?

I drugie pytanie jak to jest z dojazdem do punktu startowego? Nieraz czytałem tutaj opinie, że może podjechać gdzieś w pobliżu ale nie tam gdzie jesteś, a jak nie podejdziesz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@dog_meat
Uber musi podjechać w miejsce, które zaznaczyłaś na aplikacji. Jeśli kierowca napotka jakieś trudności podczas jazdy to uprzedzi Cię telefonicznie. Z własnego doświadczenia (jakieś 250 kursów) zdążyło się to raz. Co do fotelika nie większość kierowców wozi. W momencie zamówienia lepiej przedzwonić na numer podany przez aplikacje czy kierowca posiada fotelik. Jeśli nie to grzecznie odmówi i anuluje kurs bez pobierania opłaty.
  • Odpowiedz
W szczecinie taksówkarze nie strajkują. a wiecie czemu? bo są tani i uber nie wejdzie na rynek bo im aie nie opłaca. #taxi #uber
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach