Mam pytanie do #taxi a wiem, że są tu takie osoby. Wy wiecie, że nawet jeśli kierowca #uber będzie miał w środku kasę fiskalną to zgodnie z obowiązującymi przepisami nie może wystawić paragonu? Więc to niewiele zmieni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 19
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

7. Taksówkarz nie powinien mnie pytać, jaką drogą ma jechać, żeby nie wpaść w korki, tak jak ja go nie pytałem, co mają zrobić i jak się zachowywać bohaterowie moich filmów, które regularnie ogląda, kiedy po powrocie z roboty chce sobie odpocząć przy czymś przyjemnym.


@locheck: To jest najlepsze :D Uwielbiam to :D
To już Ukraińcy z UBERa bardziej się orientują w Warszawie gdzie i o której omijać korki, a
  • Odpowiedz
Spod #warszawa do jednej z dzielnic w środku nocy zapłaciłem w #uber 28 zł za 15 km.

Za praktycznie tyle samo km, ale cały czas w 1 strefie w nocy, czyli taryfa 2 zapłaciłem zamawiając sobie tańsze taxi sprzed kompa 48,50, czyli 2,70/km[8 zł początkowa] a w drodze powrotnej, jak naganiali taxi, zapłaciłem 68 zł, czyli 4,50/km.

Z Uberem wyszło 1,86/km, w nocy, spod Warszawy, gdzie za taxi
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@D3lt4: czy gosc, z ktorym jechales ma DG? Placi podatki? Mial dodatkowe ubezpieczenie dla pasazerow? Fajnie jest mowic, bo uber jest tanszy.. [nie, nie jestem zlotowa]
  • Odpowiedz
@baldi: Mam gdzieś czy ma DG itd., bo akurat jeżdżenie samochodem to żadna sztuka i gdyby złotówy nie oszukiwały to też nie widzę potrzeby wymogu kasy fiskalnej. Podatki powinien płacić jak każdy - dochodowy. Ja w swoim OC/AC mam ubezpieczenie dla pasażerów, a nawet jak nie miał, to swoje ubezpieczenia mam.

Np. w mniejszych miastach bycie taksówkarzem to bezsens. Jest 10 czy 15 taksówkarzy na całą miejscowość i 3/4 stoi
  • Odpowiedz
@Mich994: kierowcy Ubera muszą mieć dziłalność gospodarczą i płacą ZUS, jedyna różnica, że nie posiadają ,,licencji" jak taksiarze na przewóz osób a wojny taxi a uber wynika z nie przystosowania tych pierwszych do XXI wieku oraz z czystego buractwa jak większość reliktów PRLu jak związki zawodowe.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ponoć taksówkarze płacą takie mocarne podatki, których Uber nie płaci. To porównajmy.
VAT?

Zryczałtowana stawka VAT dla taksówkarzy wynosi 4%, co w porównaniu do stawki obowiązującej przy zasadach ogólnych - 8%, wydaje się być opcją atrakcyjną. Jednakże skorzystanie z obniżonej stawki VAT ma swoje konsekwencje w braku możliwości obniżania podatku należnego o podatek VAT naliczony wynikający z faktur zakupu.


Zgodnie z załącznikiem nr 3 do ustawy o VAT stawką 8% są
spluczka - Ponoć taksówkarze płacą takie mocarne podatki, których Uber nie płaci. To ...

źródło: comment_nApN09jV8nHZuNi6M0x2QCKArJF82ujm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odprowadzilem kolegę na ubera. Przyjechał... Passat b5 fl w dieslu. Czyli jednak w uberze można jeździć w komforcie i prestiżu. ( )
#heheszki #uber
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@testuje: max 10 lat przyjmują z automatu. Jak ma od 10 do 15 to musi przejść weryfikację jakości. No ale czy pasior by takiego testu nie przeszedł? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
#taxi #uber #prostest co do dzisiejszej imby: pewnego marcowego wieczoru zamówiłem ubera. Czekam, patrze i podjeżdża taksówka. Okazało się, że koleś jeździ w korporacji i jak długo nie ma zleceń to odpala ubera. I tak się zastanawiam jak temu ziomkowi minał dziś dzień i jakie uczucia nim targają xD
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj sporo o #afera #taxi , więc opowiem moją przygodę z #uber

Jadę sobie z moim #rozowypasek PolskimBusem do #warszawa. PolskiBus, jako że to dobra firma, opóźnienia miewa nieczęsto, więc patrząc na Google Maps obliczyłem czy mamy spóźnienie i o której powinniśmy dojechać. Różowa wymyśliła sobie międzyczasie, że chce jechać taksówką, ale ja, jako że jestem zgodny (chociaż przepłacać nie lubię),
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach