Przygotowywane są pozwy o zniesławienie..., ale zanim cokolwiek nastąpi warto wiedzieć jak wyglądają procesy dot. art. 23 i 24 k.c.

W rozprawie badane są 3 kwestie:
1. Podmiotem rozprawy jest dobro chronione prawnie.
2. Doszło do naruszenia tego dobra (tj. na skutek działań pozwanego została poniesiona krzywda)
3. Naruszenie było bezprawne.

Istotne w tym jest to na kim spoczywa ciężar dowodu. Pierwsze 2 kwestie musi udowodnić powód, natomiast ciężar dowodu w punkcie
@AlezPanieMecenasie: Wybacz za żargon prawniczy. To w sumie proste. W rozprawach o zniesławienie gdy np. dziennikarz oskarżył publicznie Twoją firmę o przestępstwo:

1. Ty udowadniasz że Twoja firma istnieje, działa i podlega prawu (firma nie jest zmyślona)

2. Ty udowadniasz, źe przez dziennikarza Twoja firma coś straciła (np. pieniądze, lub wizerunek medialny)

3. To dziennikarz musi udowodnić że jego słowa są prawdziwe, a on nie złamał tutaj prawa.

4. Dziennikarz nie
`kod`@Serghio: Sąd Cywilny w takiej sprawie (poza szczególnymi przypadkami) nie może nakazać powodowi dostarczenia takich materiałów.

Może (nie jest to w kwestii sądu) natomiast poza salą wystąpić do klubu, lub innych podmiotów o dostarczenie jakichś materiałów. Natomiast możesz odmówić (co więcej, sąd nie może odmowy traktować jak dowód).
Na przykładzie gdy IPN odmawia wydania materiałów sąd nie interpretuje tego na korzyść pozwanego dziennikarza.

To nie jest rozprawa karna.

W przeciwnym
Każdy kij ma dwa końce, bo weźcie się wszyscy zastanówcie, macie takiego tucznika za sąsiada, codziennie wam zatruwa życie i odbiera jego smak swoimi dymami, chlaniem, i innymi głupotami, ciągle jest tam głośno, nie da się spać bo akurat są dymy albo goha drze ryja o 2 w nocy, lubię go oglądać a raczej ich i się pośmiać ale w życiu nie chciałbym być jego sąsiadem bo cenię sobie święty spokój, i
@pawel_krosno: tvn lubi prać mózgi, mistrzowie hipokryzji i manipulacji. Typowa polityczna telewizja na jedną strone, najchętniej ściągnęliby tutaj promy imigrantów i wykorzystali dzieci do swojej propagandy aby trzymały kartki tak jak im dali w " rzetelnym reportażu" o patostrimach.. rozmowy w toku, szkoła, ukryta prawda, szpital, 19+ to wszystko patologiczne pranie mózgu. Nie zdziwiłbym się gdyby sąsiad Nowak był fanem tych programów
"HALO HALO PROSZE ZOBACZYĆ JAKA PATOLOGIA NA TYM JUTUBIE, OLKOHOL, MENELE, PRZEMOC DOMOWA, COS OKROPNEGO W TYM INTERNECIE, DZIECI TO OGLONDAJOM, HORROR"

"JUSZ ZA CHWILE UKRYTA PRAWDA, ODC. 2786 - 40-LETNI TOMASZ JEST BEZROBOTNY, MIESZKA ZE SWOJĄ EMERYTOWANĄ MATKĄ KTOREJ PODBIERA RENTĘ I KTÓRĄ #!$%@? PODCZAS LIBACJI ALKOHOLOWYCH KABLEM OD ŻELAZKA PO PIĘTACH. WKRÓTCE TOMASZ ZATRDUNIA SIE W POBLISKIM PRZEDSZKOLU JAKO WOŹNY I NA JAW WYCHODZI PRZERAŻAJĄCA PRAWDA O MEŻCZYŹNIE"

#danielmagical #
@MemeFairy

No okej. Ale zalozeniem tego programu bylo ukazanie problemu rodzicom a nie tym ktorzy ogladaja te strimy i jeszcze je donejtuja.
Cebula dobrze pokazal skrot tego co tam sie #!$%@? poprzez szoty. Mowil o donejtach. Jedyną rzecza jest chlanie, ponizanie liczy sie kasa.

Do daniela podchodzil ale on wyslowic sie nie umial albo #!$%@? cos od rzeczy niezwiazane w ogole z tematem. No to dziennikarz odchodzil od niego bo po co
@KorTe: no okej, ale pokazał to #!$%@? i zrobił z tego cyrk, wyszło ostatecznie tak jak zwykle w przypadku polskiej telewizji - cały internet to zło i patologia. Nie wiem, może oni próbują w ten sposób zabić ewidentną konkurencję. Materiał można było przygotować lepiej i tyle, młodym i ogarniętym ludziom na YT to jakimś cudem wyszło.
Po obejrzeniu materiałów na sowieckiej telewizji propagandowej zwanej tvn dochodzę do wniosku, że tak na prawdę chodzi cały czas o deprecjonowanie i marginalizowanie mediów niezależnych, którymi jeszcze są youtuberzy. Po jakimś czasie zapewne zarówno telewizja publiczna, jak i inne twory na tym rynku podłapią temat patologii (imho to słowo jest specjalnie nadużywane, patostreamy powinno się określać jako nieprawidłowości, a nie patologię) w internecie celem ujarzmienia negatywnej opinii społecznej na temat wprowadzenia acta
Nie oglądam #patostreamy. Ale siłą rzeczy jest to tak popularny temat, że nie trafić na niego jest zwyczajnie niemożliwe. No i teraz wyskakuje TVN ze swoim materiałem. Cholernie tendencyjnym, komentarze są zablokowane...

Co mnie uderzyło. Moralnie nie oceniam patostreamerów. Nie moja broszka. Ale wymaganie od Daniela przeprosin za to, że ludzie go oglądają... czy oni na łeb upadli?

Jest popyt, to dają to, czego ludzie chcą. Jakby się to nie sprzedawało,