#trekking #namiot #turystyka
NEMO Tensor Ultralight. Gdyby ktoś się zastanawiał czy warto to warto. Pierwsze posłanie które testowałem, na którym da się leżeć na boku a nie tylko na plecach. Rozmiar litrowej butelki po spakowaniu też robi robotę. Do porównania mam VOLVEN. Waży tyle samo ale ma 3cm grubości zamiast 8 i jest 3x większy po spakowaniu.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Turystyczny dolar, jaki przyciągają, umiędzynarodawia lokalną gospodarkę. Stodoły i obory, gdzie trzymano krowy, tłoczono moszcz czy odcedzano miód, przebudowuje się na Airbnb albo wakacyjne rezydencje. Na pastwiskach stawia się glampingi i padoki dla koni. Pieniądz wytwarzany przez mit ponadczasowości odciąga miejscowych od tego skromnego życia, które opiewają etykiety.


Tymczasem, aby dotrzymać kroku gastronomicznemu popytowi, rolnictwo bezlitośnie zwiększa natężenie. W regionach Francji słynących z serowarstwa trudno dziś znaleźć mleczną krowę. Na wielkich połaciach ziemi
BojWhucie - >Turystyczny dolar, jaki przyciągają, umiędzynarodawia lokalną gospodarkę...

źródło: mm

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BojWhucie: Patrząc na tę ilustrację, zastanawiam się, dlaczego ludzie nazywają to jeszcze rolnictwem. To już jest produkcja masowania, Na takiej tradycyjnej wsi nikt nie trzyma zwierząt w taki sposób. Warunki może nie są jakieś nie wiadomo jak dobre, ale to, co na tym zdjęciu to już jest p------a akcja, bardziej już się chyba nie da zmniejszyć przestrzeni. Bez sensu jest życie takiej świni. Krowa to przynajmniej połazi sobie po polu,
  • Odpowiedz
@antekwpodrozy: dlatego gdy wjeżdżam do centrum swojej gminnej mieściny(właściwie wioski, bo po Powstaniu Styczniowym straciła prawa miejskie) to w duchu uśmiecham się, bo drzewa się ostały, mam nadzieję że żaden gminny prominent nigdy nawet nie śmie śmieć wycinać drzewka i kostkować trawniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@antekwpodrozy sorry, ale to całe Świecie to jakiś relikt postkomuny. Jak się przejeżdża przez to miasto to można dostać deprechy. Pamietam za gowniaka (lata 80) jak tam j--a&€?ło z Celulozy. Zresztą pół Świecia siedzi obecnie w Trójmieście.
  • Odpowiedz
Cześć

Powoli kończymy holenderskie artykuły. Dziś zapraszamy Was do Amsterdamu, który od piątku wprowadził ograniczenia w poruszaniu się na drogach do 30 km/h. Kierowcy nie są zachwyceni z tego powodu, bo żalą się, że wyprzedzają ich rowerzyści (nie tylko na elektrykach :) )
W związku z tym czy warto wybrać się do holenderskiej stolicy mając do dyspozycji nie cały dzień .

Zapraszam do artykułu: https://wykop.pl/link/7301083/amsterdam-miasto-rowerow-kanalow-i-coffeeshopow
places2visit - Cześć

Powoli kończymy holenderskie artykuły. Dziś zapraszamy Was do A...

źródło: amsterdam-1024x766

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam do wyboru dwa plecaki:
30l i 35l którbyście brali 30stkę dwa razy droższą ale mega kieszenie, pas biodrowy etc.
czy taki biedo ale 35l czy te 5 litrów do wepchania więcej jest tego warte?
https://www.decathlon.pl/p/plecak-turystyczny-quechua-mh500-30-litrow/_/R-p-310083?mc=8786738&c=Zielony
lub ten tani https://www.decathlon.pl/p/plecak-turystyczny-quechua-mh100-35-litrow/_/R-p-331005?mc=8649480&c=Zielony
#gory #turystyka #wycieczki #plecak
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest jakiś sposób aby w Garmin GPSmap 64s wyświetlało tylko waypointy z np konkretnego folderu. Mam na swoim już bardzo dużo punktów i do nadchodzącego zadania nie będą mi potrzebne, a mogą utrudniać wyświetlanie tych które chce dodać.
#garmin #turystyka #gps #geocaching
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach