X1 Carbon 6 generacji zamówiony!
Wiedzieliście że to chyba jedyny ultrabook z wbudowanym modemem sim? Beka że kompletnie nikt o tym nie myśli.

Powiecie mobilny hotspot - ja powiem bateria, a jak po kablu chcecie tetherować to równie dobrze można wykupić modem który jest równie niewygodny w użyciu. A takie 11h na połączeniu LTE to można pracować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#thinkpad #lenovo #
Rabusek - X1 Carbon 6 generacji zamówiony!
Wiedzieliście że to chyba jedyny ultraboo...

źródło: comment_PoqZbTtSn2Rpjp6c8VL53qyid6tERx6x.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiersiowkaPelnaZiol: @MPXD: miałem jedną wymiane po upadku na ziemie xD Cała sekcja zasilania poszła, zrobili na gwarancji, w taki sposób że przyjechał pan i na miejscu wszystko wymienił.

Poza tym 10/10, karta sim robi robote, super ekran, szybkosc, teraz 1080 podpialem przez egpu - no cud miód maszyna. Kolejny bedzie 8gen albo x1 extreme (o ile ten ostatni dostanie opcje karty sim)

Laptop kiedyś został w zalanym aucie,
  • Odpowiedz
zastanawiam się nad kupnem jakiegoś ThinkPada. I teraz jaki wybrać? Na allegro dość duża rozbieżność cenowa, przy czym zaznaczam że laptop będzie bardziej "stacjonrany" niż mobilny.
Będzie służyć do internetu oraz FLStudio
Rozglądam się za x230/240 lub t420/430, dobry wybór?
#thinkpad #lenovo #laptopy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#lenovo #thinkpad #komputery #laptopy #hardware
Pacjent lenovo t420 przy próbie ponownego uruchomienia z Windowsa laptop zamiast zrobić reset to się wyłącza. Intel ME zaktualizowany, bios też. Już mi ręce opadają, i nie wiem ck jest przyczyna.
Moze jakiś sterownik jest zły?
OS to Win10.
Proszę o Pomoc
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@JacekLange wszystko co piszesz wykonałem już dawno bo też szukałem Przyczyny, ale niestety bez skutku. Nie przywróce bo ten build z ISO instalowałem. Chyba że da się zrobić downgrade
  • Odpowiedz
Czy w cenie do 1000PLN dostanę coś lepszego od X230(i5-3320m)?

Raczej użytkowanie przy pomocy stacji dokującej, ale czasem bym chciał go spakować w plecak i gdzieś pójść więc niska waga i mały rozmiar ekranu byłyby atutem.
#thinkpad #dell
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

za 1k to spokojnie x250 kupisz, kilka miesięcy za tyle goniłem kilka sztuk na SSD. x230 to raczej max 500zł
  • Odpowiedz
Planuje zakup thinkpada T440p, zauwazylem ze jedne modele mają podświetlaną klawiaturę, inne nie. Jedne mają dwie baterie, inne jedną. A jeszcze inne mają matryce fhd, a inne nie. Pytanko moje do was, gdybym kupil powiedzmy model z fajniejszą matrycą to mogę bezproblemowo dokupić sobie klawiaturkę z podświetleniem oraz drugą bateryjkę (wewn.) i wymienić?

#laptopy #thinkpad
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jaki model ma dobre odwzorowanie barw? chodzi mi o takie ciepłe, bardzo nasycone bo mam jakiegoś t420 ale te kolory są tak blade że wszystko jest białe xD ofc chodzi mi bardziej o te starsze modele i fajnie jakby były z tą klawiaturą co t420 ,a nie wyspową
#thinkpad
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ma ktoś może jakieś namiary żeby dostać matryce B140HAN01.3 prócz ebaya lub ali? W Polsce sami biznesmeni wysyłający "zamienniki" ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Thinkpad T450 ma whiteliste w biosie i potrzebuje tej jedynej dla Lenovo z FRU 00HT622

#laptopy #thinkpad
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Navari: Nie mam przeflashowane. Przekładałem matryce a to od t440, a to carbona, a to w ogóle t460 zdaje się, bo potrzebowałem je po prostu sprawdzić. Przecież whitelista to kwestia biosu a nie Linuxa.. x250 ma whiteliste (czy nawet x240) i dopóki nie dostanie matrycy X to pod żadnym systemem tego nie zmusisz
  • Odpowiedz
@scdt: Poczytaj troche o T450/s/p, jest whitelista na matryce. Nie wiem jakim cudem u Ciebie tak to zadziałało, może miałeś szczęście a może jakiś odblokowany bios. Linux inaczej odwołuje się do sprzętu niż Windows dlatego tam to nie jest problemem.
  • Odpowiedz
Zepsuł mi się laptop i na szybko potrzebuje coś do 1k zł. Zainteresował mnie lenovo ThinkPad x240. Kiedy wydawało mi się, że znalazłem pasująca ofertę, wyczytałem w niej coś w stylu "matryca IPS, brak możliwości regulacji jasności w systemach operacyjnych Windows". No i o ile wiem, że IPS to rodzaj matrycy, tak nie wiem dlaczego nie można regulować jasności? Brak sterowników na Windows 10? Czy może jest to jakiś chiński zamiennik warty
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lomana_LuaLua: X240 jest ok, tylko musisz trafić dobrą ofertę :) Stąd 2 razy brałam T440s i były w bardzo dobrym stanie, do tego masz jeszcze rok gwarancji.
Weź pod uwagę, że w ThinkPadach z tego okresu co X240 i T440 (czyli wszystkie xx40) jest domyślnie touchpad bez wydzielonych przycisków. Jest denerwujący, choć da się przyzwyczaić (albo wymienić na taki z xx50).
  • Odpowiedz
@Rakky: Najlepiej na allegro, he. Tam też działają "firmy" które mają dosyć profi podejście do klienta i jak coś jest nie teges, to chętnie zamieniają. Kolejna sprawa to sam stan lapków- często jest ruletka, ale mi przykładowo na 10 laptopów 8 przychodziło w stanie idealnym. 1k to zdrowa cena za typowe 14cali, po mniej więcej tyle goniłem kiedyś t440s dosyć dobrze doposażone i serio zadbane
  • Odpowiedz
ktory thinkpad dostal dobra matryce? chodzi mi o starsze modele, obecnie cisne na t420 i sa tak blade kolory ze szok, pobieram sobie fajne theme do cliona czy inteliji i gowno widze bo wszystko jest blade xd
#thinkpad
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z wyłączaniem ekranu w moim #thinkpad X220. Na baterii normalnie wyłącza się ekran, a już na zasilaczu cały czas świeci. Nic nie przestawiałem w ustawieniach, ale może coś gdzieś się przełączyło. Jakieś rady?
#serwispc #pcmasterrace #laptopy #windows
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znalazłem rozwiązanie problemu, to nie wina Windowsa, tylko zewnętrznej karty dźwiękowej (FiiO K1), która nie pozwala systemowi wyłączyć ekranu
  • Odpowiedz
  • 0
Mirki kto sie zna na laptopach #thinkpad ? Touchpad przestal dzialac, myszą musze operowac. Rozbieralem go juz, sterowniki sie nie chca instalowac, trackpad tez przestał działać. W trybie awaryjnym też nie działa co mi wyglada na problem sprzętowy ale jak go otworzyłem wszystko wygląda ok :/

#it #laptopy #pcmasterrace #komputery #pytaniedoeksperta #gorzkiezale #lenovo
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od biedy kup nowy taczpad, ze dwie dyszki pewnie. A tak to przeczyść styki IPĄ i na systemie poruszaj/podociskaj taśmę na złączum jak chwyci to masz winowajce( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hey
Czy coś w biosie może być przestawione że nie chce mi zainstalować windowsa z pendrive na Thinkpadzie T530? Mam bootowalnego pena, podczas uruchamiania daje Enter wybieram pendrive i nic, tylko mignie to okienko z urządzeniami i elo.
Ale oryginalną płytke z windows 8 wczytało.
#komputery #thinkpad #pcmasterrace
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaka polecacie baterie do Lenovo X230? Znalazłem na Amazonie jakąś niby org. za około ~200zł i się waham. Może jakiś zamiennik ktoś coś gdzieś? Myślałem nawet o używce która jeszcze żyje, bo na czasie pracy nie zależy mi prawie w ogolę, a bez baterii na zasilaczu 65w każdy wie jak to działa...
#baterie #laptopy #thinkpad #x230 #lenovo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nieco ponad rok temu kupiłem oryginalną, 9-komorową do mojego X230. Ostatnie kilka miesięcy jest używana głównie stacjonarnie (laptop na stałe pod zasilaczem), ale zdarza się jej głębiej rozładować, uśredniając raz w tygodniu. Pojemność baterii wynosi aktualnie 95%. Było drogo (około 300zł), ale polecam.
  • Odpowiedz
Obecnie mam X201 z i5-520m, 4GB RAMu i dyskiem SSD Samsung 830. Maszyna jak na swój wiek nie chodzi źle, ale mam wrażenie, że szczególnie po wypuszczeniu tych łatek od Intela zwolniła. Trochę wolne działanie widać przy większej ilości zakładech w Chrome. Czy jest sens zmieniać na X240, albo X250 z 8GB RAM i procesorami i5? Trochę obawiam się, że te procesory, pomimo, że nowsze, to jednak wersje U, a nie M.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@scdt: Patrzę teraz na porównanie i5 4300U i 5300U. Wychodzi na to, że to prawie takie same procesory, tyle że nowszy jest w mniejszym procesie technologicznym. Nie ma dla mnie znaczenia dłuższe działanie na baterii, więc lepiej byłoby brać x240. Zastanawia mnie jeszcze trochę czy warto patrzeć na wersje z i7.
  • Odpowiedz
Bo to są te same procesory, różnice to właśnie inny proces. Co do temperatur to kwestia umowna- miałem 430 G2 z Broadwellem 5200u i grzał się identycznie jak 430 G1 z 4200U, a chłodzenie miały identyczne. Co do baterii to wszystko zależy od jej stanu i pojemności, choć fakt przy np. jutubach 4gen+ jest oszczędniejszy od 3gen w dół, ale ogólnie to są różnice do max 40min -1h w zależności od matrycy,
  • Odpowiedz
@AdekJadek: Już lepiej, bo HD4000 i iwi bridż( ͡° ͜ʖ ͡°) grałem na takim w CSy i stare NFSy i stykało. W sumie to samo robię na generacji niżej XD
  • Odpowiedz
Czy ktoś z was miał problem z wykrywaniem gestów na touchpadzie w ubuntu 18.04 ? Normalnie skrolowanie 2 palcami działa jak należy, po uśpieniu kompa i ponownym przywróceniu do działania ni jak nie reaguje. Ktoś coś ?
Laptop to #thinkpad x250
Ps. Tak szukałem rozwiązania już, ale nijak się nie sprawdzają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#linux #ubuntu #pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach