wpisy
Najnowsze
Archiwum
@toki_rodrigo: Seria T lub X - X240/230, T440/430.
- 1
t440 jest wujowy jakościowo, jeśli tylko się da to dorzuciłbym do T440S. A tak to carbon x1 1/2gen, T431s, x220/x230 koniecznie na IPS za taki hajs, x240 w sumie też łapie się budżetowo
Mój laptop to Lenovo t430, 2x i5 3,20, 8GB RAM, SSD.
W dystrybucjach Linuxa opartych o Ubuntu 18.04 (testowałem Ubuntu, Kubuntu) występuje ten sam problem z kursorem myszy (tak, myszy na usb, nie touchpad). Sprawdzałem różne myszki. Objawy to mikro-lagi kursora. Na ułamek sekundy kursor "przykleja się " w losowych momentach. Przez to muszę siedzieć na 16.04, bo na mim jest OK.
Macie jakieś teorie, co może być nie tak?
#linux
W dystrybucjach Linuxa opartych o Ubuntu 18.04 (testowałem Ubuntu, Kubuntu) występuje ten sam problem z kursorem myszy (tak, myszy na usb, nie touchpad). Sprawdzałem różne myszki. Objawy to mikro-lagi kursora. Na ułamek sekundy kursor "przykleja się " w losowych momentach. Przez to muszę siedzieć na 16.04, bo na mim jest OK.
Macie jakieś teorie, co może być nie tak?
#linux
@UZNANIE-2863-PLN ja mialem jazde z lenovo g720 okazalo sie ze chinskie ujki obciely pcie do x2 przez co wydajnosc grafy byla bardzo slaba
@LosEvilos: lenovo od lat używam, mam do pracy thinkpada i to jest świetny sprzęt bez dwóch zdań. a jak by był problem można zawsze się z serwisem skontaktować. działają bardzo sprawnie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
ma ktoś jakiś tutorial jak gładko i przyjemnie przerzucić się z touchpada na trackpointa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#thinkpad
#thinkpad
- 1
konto usunięte via Android
- 0
Ma ktoś MacOS na x220 ? Jak sie sprawdza dużo zabawy żeby zainstalować? #thinkpad
- 0
Ostatnio mam problem z temperaturami w mojej X220. Przy przeglądaniu neta przy włączeniu kilku zakładek na raz potrafi temperatura wskoczyć do 80 stopni. Problem występuje gdzieś od 1,5 tygodnia. Wcześniej takich problemów nie było. Pasta wymieniana w wakacje. Zmieniłem nawet przeglądarkę z Firefox na Brave ale problem się utrzymuje. Korzystam cały czas z TPFanControl. Chłodzenie mi pada w laptopie, czy szukać przyczyn gdzieś indziej?
#thinkpad #serwispc #laptopy
#thinkpad #serwispc #laptopy
- 0
Może TPFan Ci zmienia priorytet? z tego co pamiętam opcja "smart" baaardzo późno podkręca wentylator i może być tak, że w peaku na sekundę będziesz miał te 80c
Poza tym X220 z reguły jest ciepły. Warto też zerknąć w procesy czy coś nie siedzi za długo na procesorze
Poza tym X220 z reguły jest ciepły. Warto też zerknąć w procesy czy coś nie siedzi za długo na procesorze
@Baero: albo kiepska pasta albo połączenie kiepskie. Ewentualnie heat pipe się zużyły, kiedyś u siebie właśnie podmieniłem jeszcze w starym R61 i o niebo lepiej. Na razie kup Arctic Silver albo coś innego dobrego jak się boisz ze srebrem. Różnice w pastach są spore.
Naklejki typu "Intel Core i5" i "Windows 7" na poleasingowym ThinkPadzie. Warto odklejać czy nie ma sensu?
#thinkpad #laptopy #pustulkowelaptopy #komputery
#thinkpad #laptopy #pustulkowelaptopy #komputery
- 2
@supra107: Nie wiem. Chyba nie warto....
źródło: comment_Jqsa1OSn7kWLUi1B8sx2HU5vK9d7qEc5.jpg
Pobierz@supra107: tez mam :D niestety z i3 :< ale moze kiedys wleci i7 narazie tylko office na nim
konto usunięte via Android
- 0
Czym te baterie sie różnią
https://swiatbaterii.pl/baterie-do-laptopow-ibm-lenovo/34008-7-green-cell-bateria-42t4861-do-laptopa-ibm-lenovo.html
https://swiatbaterii.pl/baterie-do-laptopow-ibm-lenovo/33901-bateria-42t4861-42t4862-green-cell-do-lenovo-thinkpad-x220-x220i-x220s-x230-x230i.html
#thinkpad #laptop @SwiatBaterii
https://swiatbaterii.pl/baterie-do-laptopow-ibm-lenovo/34008-7-green-cell-bateria-42t4861-do-laptopa-ibm-lenovo.html
https://swiatbaterii.pl/baterie-do-laptopow-ibm-lenovo/33901-bateria-42t4861-42t4862-green-cell-do-lenovo-thinkpad-x220-x220i-x220s-x230-x230i.html
#thinkpad #laptop @SwiatBaterii
@Analizator: Cześć, fizycznie baterie są identyczne, ale jest drobna różnica w elektronice. Ta pierwsza bateria pasuje do serii X220, a druga zarówno do X220 i X230.
#thinkpad #laptopy #pustulkowelaptopy #kielce
Wie ktoś gdzie mógłbym zdobyć oryginalną baterię do Thinkpada T420 w dobrym stanie w okolicach Kielc? Ta którą mam teraz ma pojemność niższą o jakies 1000mAh, a przy pracy starcza gdzieś tak <2h. Nie wiem czy da się zdobyć coś lepszego.
Wie ktoś gdzie mógłbym zdobyć oryginalną baterię do Thinkpada T420 w dobrym stanie w okolicach Kielc? Ta którą mam teraz ma pojemność niższą o jakies 1000mAh, a przy pracy starcza gdzieś tak <2h. Nie wiem czy da się zdobyć coś lepszego.
- 2
Ile ma obecna? 4400mah czy masz powiększoną 6600? sugerując się czasem pracy raczej pierwsza. Generalnie 1k to nie jest jakoś dużo zużycia, jak oryginalna to nawet bym zostawił bo zamiennik i tak tyle straci po nieco roku w zależności jak dbasz. Jak miałem t420 to nowa 4400mah RDY (ta za 5 dych( ͡° ͜ʖ ͡°) na allegro) starczała na 3.5-4h przy biedowaniu CPU i Win10. Ale poszedł szybko,
@supra107: Ori bateria 9cel z Ali
konto usunięte via Android
- 1
- 0
@Analizator: Greencele spoko, zawsze brałem do lapków na handel. Raz się skusiłem na enercośtam i inne i były turbo cyrki. Nie żeby greencell był jakąś super ligą bo to zależy od modelu - w większości mają zwykłe chinole ogniwa, ale mają też wersje na np. samsungach (pomijając że kosztują też nie mało). Nie mniej zwykła spokojnie styknie na kilka lat jak dbasz o baterię
- 0
@Miszkurka2000 tak
Jako ze troche tego mam na dysku to bylibyscie moze zainteresowani cos w stylu "100zdjeckolejawkoworandomowychslozuba" ?
troche tego mam a nie mam gdzie sie tym dzielic a jakosc tych rzeczy jest rozna wiec mysle ze mirko by sie nadawalo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Daje zdjecie ktore mam w tle na wypoku i na tapecie w #thinkpad
#tworczoscwlasna #fotografia #kolej #
troche tego mam a nie mam gdzie sie tym dzielic a jakosc tych rzeczy jest rozna wiec mysle ze mirko by sie nadawalo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Daje zdjecie ktore mam w tle na wypoku i na tapecie w #thinkpad
#tworczoscwlasna #fotografia #kolej #
źródło: comment_NLR2vORrxYEEe03Gx5O6IhdHtlIf9mR9.jpg
Pobierz- 0
Gehennę czas zacząć( ͡° ͜ʖ ͡°) #helpdesk
Wróciłem na Minta- śmieszne koty na Operze znów zaczęły działać, Wine śmiga aż miło. Problem w tym, że teraz znowu komputer momentami zamula XD monitor systemu nie sugeruje wiele, dzieje się to mniej więcej co kilka minut- śmiga jak szalony aż momentami dostaje zadyszki mimo tego, że ma nawet pozamykane programy.
Nie mam pomysłu albo czegoś nie widzę. Odnoszę wrażenie że lwia część
Wróciłem na Minta- śmieszne koty na Operze znów zaczęły działać, Wine śmiga aż miło. Problem w tym, że teraz znowu komputer momentami zamula XD monitor systemu nie sugeruje wiele, dzieje się to mniej więcej co kilka minut- śmiga jak szalony aż momentami dostaje zadyszki mimo tego, że ma nawet pozamykane programy.
Nie mam pomysłu albo czegoś nie widzę. Odnoszę wrażenie że lwia część
źródło: comment_urOxCFzpIUiGtlDk5eYl4lgGNF93xkHa.jpg
Pobierz- 1
@Alex_Krycek: Właśnie cinnamon to jest jedyna rzecz którą obstawiam, bo nic mi nie wpada do głowy. Wcześniej też laptop śmigał na XFCE. Powiedziałbym że laptop jest słaby- bo 2gen I5, ale szczerze większym gó*wnem go przeciążałem (gnome, kde ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i śmigał bez zająknięcia
@scdt: skoro to i tak świeża instalka, to może spróbuj na nowo postawić Minta, ale z Mate lub Xfce :)
Zeby jeszcze ogarnac spowalniajace sie WiFi to bedzie zajebiscie, ehh...
#thinkpad #linux #pokazpulpit
#thinkpad #linux #pokazpulpit
źródło: comment_zSoUNnqxFeK1G6Cg6XS381ev25r0uDWY.jpg
PobierzNetwork controller: Intel Corporation Centrino Wireless-N 1000 [Condor Peak]
@slozubn: Poszukaj czy w network managerze nie masz wrzuconego na siłę oszczędzania energi czy coś. Kiedyś na tej karcie chyba własnie był problem. Wygooglujesz bez problemu raczej.
- 0
Podobnie, w życiu nie miałem problemów z wlanem w TP. Na pewno modem nie wali w uja?
od biedy możesz wywalić laptop-mode-tools i dorzucić tlp, tlp-rdw, ethtool
od biedy możesz wywalić laptop-mode-tools i dorzucić tlp, tlp-rdw, ethtool
konto usunięte via Android
- 1
Przygoda z x220 dzien 2 laptop dziwnie "trzeszczy" - od razu mowie nie jest to wentylator. Dysk ssd - dzwiek jak stary zasilacz z pc. #pcmasterrace #thinkpad
- 1
@Analizator: moze chodzi Ci o piszczenie cewek?
- 0
@Analizator: Zawsze możesz zrobić downgrade, a przynajmniej w T450 w biosie da się kliknąć opcje i zdjąć blokade wgrania starszego softu.
konto usunięte via Android
- 0
Kupiłem taki modem http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6629179198 do #thinkpad x220
Podobno muszę coś jeszcze zbrandowac bo niby lenovo ma blokadę I mi go nie wykryje . Jak to zrobić ?
Podobno muszę coś jeszcze zbrandowac bo niby lenovo ma blokadę I mi go nie wykryje . Jak to zrobić ?
- 0
@mydailymemes no dobrze
- 0
Chyba taki mam.. he, właśnie w x220. Poza tym x220 miało mniej "rygorystyczną" whiteliste niż np 230 i potrafił przyjmować brandy.
konto usunięte via Android
- 2
#thinkpad czy x220 z i5 też ma ten problem ze na 65w zasilaczu procesor ma mniejsze taktowanie ?
- 0
@Analizator: jeżeli jest w nim bateria to nie powinno się to dziać
- 0
Niema. Ba, jak pamiętam to normalnie ładuje nawet pod 45w z Yogi (z przelotką, wiadomo).
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@gazowany_smalec: MacOS to jest gowno jezeli chodzi o programowanie, nadal nie dorobili sie porzadnego zarzadzania oknami i nawet obsluga myszki jest skopana. Jedyny sens masz tyko jak robisz apki na iOS, ale tu wspolczuje z calego serca uzywania xcode.
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Czesiowcy: gdybym tylko nie używał winkey mocno ;(





















2. https://allegro.pl/oferta/16gb-ips-lenovo-t460-i5-6gn-fullhd-ssd256gb-w10-fv-7778100672
Czy to sa dobre oferty? Warto?
#lenovo #thinkpad #laptopy