wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 0
@Baero: tak średnio bym powiedział
Mirki, #thinkpad mi zdycha ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wyłącza się w losowych momentach, czasem minutę po włączeniu, czasem godzinę. A czasami ma dobry humor i działa bez zarzutu dwa dni XD co robić?
#informatyka #serwispc
Wyłącza się w losowych momentach, czasem minutę po włączeniu, czasem godzinę. A czasami ma dobry humor i działa bez zarzutu dwa dni XD co robić?
#informatyka #serwispc
@gazowany_smalec jakie gpu ?
- 1
@gazowany_smalec: jaki to model? X230 miał taką przypadłość
- 0
Witajcie, da się na https://www.lenovo.com/us/en/laptops/thinkpad/11e-and-chromebooks/20GF-MT/p/22TP2TX152E20GF zainstalować np ubuntu czy windowsa bez dużych komplikacji?
Ma ktoś może doświadczenie z chromebookami?
#laptopy #thinkpad #chromebook
Ma ktoś może doświadczenie z chromebookami?
#laptopy #thinkpad #chromebook
@nokiae51: mozna zainstalowac Win 8 lub 10 x64 ,jest przy tym troche zabawy ale jest do wykonania. Zostaje ok 2gb wolnego miejsca , ktore mozna rozszerzyc
- 0
- 1
Szybkie pytanko, czy w takim ThinkPadzie T420, po podłączeniu zasilania przy pełnej baterii laptop wyłącza zasilanie z baterii i zasysa prąd z sieci aby nie nadwyrężać baterii?
#laptopy #thinkpad #komputery #informatyka #pcmasterrace
#laptopy #thinkpad #komputery #informatyka #pcmasterrace
źródło: comment_3x10EOOYnEVyS1RH3XaMHiHrGavfETWx.jpg
PobierzCzy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi z czego wynika różnica w cenie między tymi dwoma laptopami?
https://www.x-kom.pl/p/427852-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-t580-i7-8550u-16gb-512-win10p-mx150-lte.html
vs.
https://www.x-kom.pl/p/396723-notebook-laptop-141-asus-zenbook-ux430un-i7-8550u-16gb-512ssd-win10p-mx150.html
https://www.x-kom.pl/p/427852-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-t580-i7-8550u-16gb-512-win10p-mx150-lte.html
vs.
https://www.x-kom.pl/p/396723-notebook-laptop-141-asus-zenbook-ux430un-i7-8550u-16gb-512ssd-win10p-mx150.html
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
@magicon: Od siebie zaproszę do przejrzenia zerknięcia na podobne tematy:
https://www.nieidealny.pl/forum/forum/4-kupno-laptopa-zakup-notebooka-porownanie-modeli-laptopow/
https://www.nieidealny.pl/forum/forum/4-kupno-laptopa-zakup-notebooka-porownanie-modeli-laptopow/
- 1
Mirki już mnie tak wpienia ten mój #x250 że kurrrde szok.
Nie mogę zainstalować zamiennika baterii, bo bios blokuje. Nie mogę zainstalować modułu WWAN, bo cholerny bios wywala błąd, że ten nie jest wspierany! Mimo że moduł, który instaluje jest wspierany przez ten model jak i przez lenovo - N3521 FRU 04W3842
Co do cholery mam robić? Laptop sprzętowo i z wyglądu genialny, ale jeśli chodzi o software to jakaś padaka.
Pls
Nie mogę zainstalować zamiennika baterii, bo bios blokuje. Nie mogę zainstalować modułu WWAN, bo cholerny bios wywala błąd, że ten nie jest wspierany! Mimo że moduł, który instaluje jest wspierany przez ten model jak i przez lenovo - N3521 FRU 04W3842
Co do cholery mam robić? Laptop sprzętowo i z wyglądu genialny, ale jeśli chodzi o software to jakaś padaka.
Pls
@krav: mireczku jeśli chodzi o moduł, aktualizowałeś biosa? może faktycznie warto przejść na starszy? również bym zaczął od tego. Jeśli chodzi dokładnie o tą nieszczęsną baterię, którą baterię chcesz wymienić zewnętrzną czy wewnętrzną? jeśli zewn. patrzyłeś u kogoś innego czy działa ? czy nie jest dupnięta ? pisałeś do mnie z tym tematem bo miałem też z tym jazdy, jak się okazuje czasami są dupnięte złącza ładowania w skutek tego
@krav: a jeśli chodzi o baterię, zresetuj obie w laptopie, i w biosie jest od tego opcja oraz jak odwrócisz laptopa do góry nogami na spodzie masz taką dziurkę gdzie możesz zresetować ją na twardo, wsadź wtedy nową baterię i sprawdź czy coś zajarzy, jeśli to nie wypali są jeszcze sterowniki które pozwalają na czytanie jej, nie wiem jakiego systemu używasz win/linux ? w windowsie np masz to w menadżerze
- 2
Używa ktoś z płaskiego zasilacza do #thinkpad ? Warto?, nie ma problemów z nadmiernych grzaniem się? Planuję kupić zapasowy do swojej X220, aby zajmował mało miejsca w plecaku
źródło: comment_DrxxBme5aShOZGSgBQONOkfSDzRuZbCl.jpg
Pobierz- 1
Polecam, ciepłość w normie, spokojnie ciągnie nawet W530 (nominalnie ma 170W krówkę). Jedyny minus to, że trochę syczy/terkocze zasilacz. W idealnej ciszy słychać go gdy leży na biurku. Na zdjęciu nie ma, ale jeszcze powinien być w zestawie rozgałęźnik na lapka i USB, no i świetny pokrowiec...
@Baero: Ja mam jeszcze z przejściówką na gniazdo ładowania(t550 here) i tez sobie chwalę cały zestawik;) ps. Też troche buczy;p
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
Ale że nowe?
- 2
#lenovo #bojowkathinkpad #thinkpad #laptopy który z nowych lapków serii X lub T da radę zmieścić dwa dyski (2.5+m.2 lub 2xm.2 - najlepiej aby BIOS robił dualboot jak w x240)? W necie jest pełno sprzecznych informacji :P googlam już parę godzin i nic, na oko X280 i T480s dadzą radę ale nigdzie nie ma definitywnego potwierdzenia.
@kaczor: PSREF da Ci odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)
http://psref.lenovo.com/Product/ThinkPad/ThinkPad_T480
http://psref.lenovo.com/Product/ThinkPad/ThinkPad_T480s
http://psref.lenovo.com/Product/ThinkPad/ThinkPad_X280
Wygląda na to, że w T480s masz miejsce na dysk 2,5 cala.Nie ma tego napisane wprost, ale wydaje mi się, że oprócz tego są jeszcze 2 sloty M.2, więc w jeden mógłbyś wsadzić drugi dysk. A jak się uprzesz, to pewnie dałoby się wyjąć modem (o ile będzie, bo też jest opcjonalny) i wsadzić i trzeci :P
T480s i X280 mają
http://psref.lenovo.com/Product/ThinkPad/ThinkPad_T480
http://psref.lenovo.com/Product/ThinkPad/ThinkPad_T480s
http://psref.lenovo.com/Product/ThinkPad/ThinkPad_X280
Wygląda na to, że w T480s masz miejsce na dysk 2,5 cala.Nie ma tego napisane wprost, ale wydaje mi się, że oprócz tego są jeszcze 2 sloty M.2, więc w jeden mógłbyś wsadzić drugi dysk. A jak się uprzesz, to pewnie dałoby się wyjąć modem (o ile będzie, bo też jest opcjonalny) i wsadzić i trzeci :P
T480s i X280 mają
- 0
@kostniczka: no własnie, sam wrzuciłem tam dziś posta ... kurde te lapki kosztują inimum 7k, oczywiście może gdzieś jakiś dobry sklep mi to sprawdzi jak im przyniosę swoja adatę 2242 i na to liczę ale wolałbym wiedzieć wcześniej :P
- 0
- 1
Szukam taniego #laptopy , może być używany, najlepiej do tysiąca złotych. GPU nie potrzebuję poza to zintegrowane, procesor ważny, im mocniejszy tym lepiej. Przeznaczenie - #linux i #sysadmin , praca sieciowa, przynajmniej 3-4 maszyny wirtualne. Im więcej RAMu tym lepiej, mile widziana opcja rozbudowy do 32 GB. Bardzo mile widziane 1080p.
Tak patrzę i przeglądam i wychodzi na to, że najlepiej chyba będzie poszukać #thinkpad
Tak patrzę i przeglądam i wychodzi na to, że najlepiej chyba będzie poszukać #thinkpad
konto usunięte via iOS
- 2
@rtfm: T420+ bądź W520+
@TJ_Laser: w T420 i T430 można zmienić procesor na czterordzeniowy za jakieś śmieszne pieniądze
@Utylizacja: dobrego i5, w laptopach i7 to taka "pudrowana" i5 . Starać się omijać U :)
- 4
@robekk1978: i5 ma 2 rdzenie, i7 MQ ma 4 rdzenie
@Utylizacja: przy tych procesorach nie będzie wielkiej różnicy pod względem zużycia energii. w tych 2 laptopach da się wymienić procesor, więc zawsze możesz kupić tańszą wersję z i5 i w razie potrzeby wymienić na i7
@Utylizacja: przy tych procesorach nie będzie wielkiej różnicy pod względem zużycia energii. w tych 2 laptopach da się wymienić procesor, więc zawsze możesz kupić tańszą wersję z i5 i w razie potrzeby wymienić na i7
- 1
@grzemach: zwykly eeprom 24c01/02 najczesciej
- 2
@Pan_Slon: @strusmig: NAPRAWIONE!
Jak pierwszy raz sprawdzałem czy działa mi podświetlenie (czyli latarka i świecimy prosto w matrycę) - było dosyć widno w pomieszczeniu, a dodatkowo - nie jestem pewny w jakim trybie pracowały wyświetlacze (tylko zewnętrzny, mirroring, rozszerzony) - możliwe, więc że albo nie zauważyłem albo faktycznie nie działał - bo taki tryb był ustawiony.
Założyłem później, że to wina czegoś w laptopie i nie wyświetla poprawnie.
Zakupiłem drugą
Jak pierwszy raz sprawdzałem czy działa mi podświetlenie (czyli latarka i świecimy prosto w matrycę) - było dosyć widno w pomieszczeniu, a dodatkowo - nie jestem pewny w jakim trybie pracowały wyświetlacze (tylko zewnętrzny, mirroring, rozszerzony) - możliwe, więc że albo nie zauważyłem albo faktycznie nie działał - bo taki tryb był ustawiony.
Założyłem później, że to wina czegoś w laptopie i nie wyświetla poprawnie.
Zakupiłem drugą
- 2
Upgrade T450 do FHD to najlepiej wydane 45 zł w moim życiu ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
#thinkpad #oswiadczenie #chwalesie
#thinkpad #oswiadczenie #chwalesie
@Navari: jest jakaś spora różnica pomiędzy HD+ a FHD?
- 0
@parainformatics: Wcześniej miałem tutaj 1366x768, różnica taka że nie mam w końcu migotania przez PWM i dzięki temu nie bolą mnie oczy po minucie patrzenia na ekran. Moge siedzieć cały dzień i nie boli mnie głowa + oczy, nie mam zaczerwienionych oczu i nie musze ich zakraplać. W końcu wszystko jest też ostre dzięki 157 PPI, no i to jest IPS więc i ludzkie kąty widzenia oraz fajne kolory.
Zmieniaj,
Zmieniaj,
- 0
Ma ktoś z Mirków z Warszawy i okolic programator obsługujący eepromy WSON-8 i chce pomóc? Chcę wgrać libreboota do thinkpada x200s
#thinkpad #warszawa #elektronika
#thinkpad #warszawa #elektronika
- 0
#lenovo #thinkpad #dell #laptop #laptopy
Mirki chcę kupić laptopa do ok. 3000 zł (może być lekko ponad) głównie do pracy biurowej - office / internet, youtube, filmy, takie podstawowe rzeczy, zależy mi na tym żeby był sprawny, bezawaryjny, posłużył dobre kilka lat, i miał solidną obudowę bo rzeczy lubią mi z rąk wypadać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co
Mirki chcę kupić laptopa do ok. 3000 zł (może być lekko ponad) głównie do pracy biurowej - office / internet, youtube, filmy, takie podstawowe rzeczy, zależy mi na tym żeby był sprawny, bezawaryjny, posłużył dobre kilka lat, i miał solidną obudowę bo rzeczy lubią mi z rąk wypadać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co
#thinkpad gdzie tanio można wyrwac łechtaczkę?
@wytrzzeszcz: w klubie postaw pare drinków i w 100 się zmieścisz
xD no normalnie wycinasz nożem i podczepiasz na usb xD
konto usunięte via Android
- 0
- 1
Cześć :)
Poszukuję laptopa, do CAD/CAE (głównie Catia, Inventor, Autocad), który będzie dobrze współpracował z tymi programami. Ram ok 8-16 GB + sata HDD (mam dysk SSD na M2 kupiony do starego lapka). Kwota do ok. 4500 zł.
Znalazłem takiego:https://www.x-kom.pl/p/458480-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-e580-i7-8550u-8gb-256-win10p-rx550.html
Nie wiem tylko czy zda egzamin.
Dzięki za pomoc :)
#thinkpad #lenovo #komputery #laptopy #pcmasterrace
Poszukuję laptopa, do CAD/CAE (głównie Catia, Inventor, Autocad), który będzie dobrze współpracował z tymi programami. Ram ok 8-16 GB + sata HDD (mam dysk SSD na M2 kupiony do starego lapka). Kwota do ok. 4500 zł.
Znalazłem takiego:https://www.x-kom.pl/p/458480-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-e580-i7-8550u-8gb-256-win10p-rx550.html
Nie wiem tylko czy zda egzamin.
Dzięki za pomoc :)
#thinkpad #lenovo #komputery #laptopy #pcmasterrace
@Bakuus hp zbook
- 1
@Bakuus: Ten model ma dość przeciętną kulturą pracy. W tej cenie spokojnie dostaniesz modele z w/w procesorami z bardziej stonowanym designem Acer Aspire 7 https://forum.techlords.pl/co-kupic-f4/zestawienie-polecanych-laptopow-ranking-laptopow-c-t5.html






























Ważne zeby byl w miare ladnym stanie (moze byc bez ssd bo ssd-ka mam)
Jest bardzo duża rozbieżność stanów wizualnych na allegro (jedne za tą kaske są wyciorane jakby służyły gdzieś jako wycieraczka na buty - niektóre są też ładne ale to rzadkość)
Pomożecie coś znaleźć?