Mirki, szukam klawiatury podobnej do tych z serii thinkpad do PC. Znalazłem thinkpad compact ale jak się okazuje, nie da się zmienić fn z ctrlem co dyskwalifikuje klawiaturę, niestety. W moim lapku z poziomu biosu da się to podmienić.
Dodam, że nie jest fanbojem thinkpadów ale ta klawiatura to jest majstersztyk xD
Znacie jakieś podobne?
#klawiatura #thinkpad
Hav0c - Mirki, szukam klawiatury podobnej do tych z serii thinkpad do PC. Znalazłem t...

źródło: comment_ykGBVVh7sLLiPCqEWLwuW0h5pjKK9A2n.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HIGH_BEAM: masz taką klawiaturę? Bo ja mam i wiem, że nie wysyła wciśnięcia klawisza FN. Myślisz, że gdyby się dało programowo zamienić klawisze w systemie to ludzie by rozbierali klawiaturę i lutowali ścieżki na membranach? Więc nie teoretyzuj, tylko posłuchaj kogoś, kto takiej klawiatury używa i nie p------i historyjek "bo mi się wydaje, że tak jest".
  • Odpowiedz
Thinkpad T430, przy wydajniejszej pracy chłodzenie (wentylator) wydaje oprócz szumu - gwizd/pisk (rosnący/malejący wraz z szybkością kręcenia się wentyla). Ten model tak ma, czy to oznaka zużycia łożyska? Oczywiście łopatki jak i sam radiator nie jest zapchany kurzem.

#komputery #laptopy #lenovo #thinkpad #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam ThinkPada T420, i nie mam żadnych portów USB 3.0, tylko stare, powolne 2.0. Ale za to mam miejsce na kartę ExpressCard/34. I mam pytanie, czy używając takiej karty rozszerzeń uzyskam porty USB 3.0 z pełną prędkością na moim sprzęcie?

https://allegro.pl/oferta/karta-rozszerzenie-express-card-34-2x-usb-3-0-7563328368?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Acategory&bi_c=MzRlYzA4NDUtODkxYS00NzgyLWE3NzctODZmOWRmNWJjY2ZjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=659ca5a8-a841-4e04-96c9-a55c80938a4d

#laptopy #pustulkowelaptopy #komputery #informatyka #thinkpad
supra107 - Mam ThinkPada T420, i nie mam żadnych portów USB 3.0, tylko stare, powolne...

źródło: comment_TBGlQ1cRgnG8KvczNo0IKwFfyFp2jaYK.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@supra107: Mam dokładnie taki rozszerzacz portów z tej samej firmy tylko na 54mm i 3xUSB 3.0. Prędkości jakieś 3-4 razy mniejsze niż na zwykłym porcie USB 3.0 wbudowanym w komputer. Na dodatek grzeje się to jak cholera. Na Lenovo X230 aż rozgrzewa lewą dolną część obudowy...
  • Odpowiedz
Lepiej powiedz w czym problem( ͡° ͜ʖ ͡°) ucina ci boosta? możliwe zasilacz nie może podnieść rozładowanych baterii.
  • Odpowiedz
@kbpi: niestety ale mam złe wspomnienia z pracy, do komputerów HP wzywaliśmy najwięcej serwisów, a mieliśmy ich najmniej. wiem że ludzie sobie chwalą, ale po prostu nie podejmę takiego ryzyka
  • Odpowiedz
@mojnicknawykopie: SSD, nie używam archaizmów. Poza tym laptopowe znoszą mimo wszystko różne pozycje. Zresztą, czy poziomo czy pionowo, w każdej stacji te laptopy leżą pod delikatnym kątem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakich sterowników dzwięku używacie w #thinkpad #t430 ? Używam #windows10 mam wreżenie, że słyszę jakieś trzaski np. podczas oglądania youtube. No i w ogóle dźwięk jest jakiś cichy. W najnowsze sterowniki realteka nie odpala się w ogóle panel programu.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dikoo: Rzeczywiscie, zajebisty programik - juz mi pomogl na glownym kompie po tym jak po duzym update W10 ktory zrobilem zaczely mi gry lekko przycinac - po aktualizacji wszystkich sterownikow mobo, kontrolerow etc problemu juz nie ma a z 2 dni walczylem i juz mialem formatowac i stawiac od nowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#hackintosh #x220 #thinkpad
Czy ktoś może stawiał hackintosha na #lenovo x220? Jak z wi fi, praca baterii? W necie czytałem że x220 jest Mac OS friendly.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@d3v: Minął tydzień od kupna x220 i walce z instalacją HighSierry. Najprostszy i najlepszy sposób to zrobienie bootowalnego pena z poziomu maszyny wirtualnej z wgranym osx.
Jak narazie śmiga fajnie, grzeje się bardziej niż na windowsie, jeszcze będę szukał na to rozwiązania. Poza tym wszystko działa, włącznie z imessage. Dziś dostanę kompatybilną kartę wifi, mam nadzieję że nie będzie problemu z instalacją. Jak na laptop kupiony za 300zł (amso) wydajność
b.....z - @d3v: Minął tydzień od kupna x220 i walce z instalacją HighSierry. Najprost...

źródło: comment_vCouDO3mBXTlT8YE4ANGr36Yt3sOs4GR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
#thinkpad #laptopy #komputery

Cześć, mam thinkapada T420 , na F5 mam taki klawisz jak na zdjęciu, to zonacza, że sprzet ma bluetootha? Nie mogę go włczyć, sterowników wgrc nie mogę, bo wyskakuje, że nie wykroyło sprzętu BT, jak to sprawdzić, czy moduł faktycznie istenieje? może złe stery zaciągam? Miał ktoś podobny problem?
k.....o - #thinkpad #laptopy #komputery

Cześć, mam thinkapada T420 , na F5 mam tak...

źródło: comment_o35hWeovhV1adWK7PYTZyiLc7E3dKrP6.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kacperinjo: pod tym skrótem powinien się uruchomić menadżer od modułów łączności (WIFI, BT, GSM) jak pod linkiem, o ile masz zainstalowany https://ccit.college.columbia.edu/knowledgebase/article/how-manage-wireless-lenovo-laptops
BT możesz mieć wyłączone w biosie, zakładka security podmenu IO port access. Fizycznie możesz ściągnąć palmrest i sprawdzić obecność modułu, jest po prawej stronie prawego przycisku myszy przy samej krawędzi obudowy.
  • Odpowiedz
Siema mirki, mam #thinkpad T470. W tym laptopie niestety jest malutki problem z otwarciem obudowy- mianowicie dolny zatrzask przy otwieraniu ze złej strony po prostu się wyłamuje. Sam laptop kupiłem używany z tym wyłamanym zatrzaskiem, jednak ma on jeszcze ponad 2 lata gwarancji d2d XD. Teraz się zastanawiam, czy takie wyłamanie zatrzasku podlega gwarancji? Ewentualnie, czy mi to wymienią za drobną opłatą? Był ktoś w podobnej sytuacji?
#laptopy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach