Hej Mirki i Mirabelki. Od jakiegoś czasu poszukuję lapka i po przestudiowaniu tagu #pustulkowelaptopy stwierdziłem, że chyba najlepszym wyborem dla mnie będzie poleasingowy t460 - bo jak ustaliłem budżet to koło 1500 zł, więc w teorii by było idealnie.
Jest tylko kilka problemów, laptop niby powinien kosztować 1500 zł, a najtańsze oferty jakie znalazłem to 1800-2000. Więc albo jest ciężko coś takiego upolować, albo ja źle szukam. Stwierdziłem, że można się
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@diogene Wolę się dopytać, bo wpadłem na coś ciekawego. 460s, układ us, i5 6300u, 8gb ram, 512 m.2 - stan bardzo dobry, był wystawiony za 1870, przekształcony na licytację. Co prawda od osoby prywatnej, więc bez gwarancji. Wydaje mi się że może być to dobra okazja i można nawet nagiąć budżet?
  • Odpowiedz
@mtsh: mam podobne wymagania do twoich i wziąłem tego t430s który podał @diogene. Także jak byś nie był zdecydowany to mogę podrzucić zdjęcia w jakim jest stanie jak dojdzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@diogene: Laptop doszedł, w piątek jak będę w domu podeślę zdjęcia ;) Z tego co się dowiedziałem wizualnie jest przyzwoicie poza małą rysą na klapie.
  • Odpowiedz
Właśnie jestem po serwisie mojego Thinkpada T470. Gościu przylazł, włączył parę razy i rozebrał. Wymienił płytę główną, sprawdził czy działa i sobie polazł. XD Mówcie co chcecie, ale mi się taka gwarancja podoba XD
#thinkpad #lenovo
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemano mirki, poszukuję klawiatury z "odbiciem". Chodzi o uczucie, jakby klawisz po naciśnięciu sam chciał podnieść się do góry. Mam takie odczucie pisząc na tych nowych klawiaturach thinkpada. XD
Więc może mi ktoś polecić jakąś klawiaturę tego typu do kompa? Nie koniecznie chodzi mi o orginalną klawiaturę thinkpada, bo dosyć sporo kosztują
#klawiatury #thinkpad #komputery #klawiatura #pc #hardware
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
#laptopy #thinkpad

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc i powiedzieć jakiego modelu najlepiej szukać (używany lub nowy) laptopa Lenovo ThinkPad, do klepania kodu? Czy ktoś poleca jakiegoś sprzedawcę tych laptopów poleasingowych?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fawek: jaki budżet?

Ja jestem wielkim fanem modelu t430s, z ekranem 1600x900 - max 16GB RAM, do tego SSD (lub trzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo jest możliwość) i za niewielkie pieniądze masz naprawdę solidny sprzęt
  • Odpowiedz
Siemano mirasy spod tagu #thinkpad. Ostatnio kupiłem sobie thinkpada z komisu i niestety nie chce mi się już włączać. Zadzwoniłem więc na infolinie lenovo i zamówiłem technika. Mam jeszcze 2 lata gwarancję. Teraz się zastanawiam, co będzie mi potrzebne? Mam paragon z komisu gdzieś, na stronce widzę, że potrzebny dowód zakupu. Myślicie, że starczy? No i cholercia, nie dopytałem, czy taka usługa coś kosztuje? XD
#laptopy #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemano mirasy, czy ktoś może doszukał się kontaktu do lenovo, żeby zgłosić lapka z gwarancji? Na stronie lenovo każą szukać najbliższego centrum serwisowego, którego mi nie znajduje XD
Mam gwarancję NBD
#thinkpad #laptopy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Siemano, mam problem z lapkiem. Był na nim #debian, jednak po otworzeniu klapy miałem czarny ekran. Po hibernacji. Stwierdziłem, że sobie go zrebootuje. Dalej nic. Aktualnie sprawdzając czy mi bootuje z różnych dystrybucji dostałem buga związanego z kernelem. Aktualnie jedyne co to po przyciśnięciu power podświetla się klawiatura i siema. Nie mam jak do biosu wejść. Ktoś coś poradzi?
Na lapku był kernel 4.19.03

#linux #informatyka
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zacząłem się rozglądać za jakimś laptopem do ~3.5k. Przypadł mi do gustu Thinkpad W540 (poleasingowy). Jakieś opinie na jego temat?
Może inne rekomendacje? Moje wymagania to:
- najlepiej 16GB RAM
- ekran Full HD 14 lub 15 cali (mniejsze odpadają na starcie)
- w miarę dobra bateria
- mocny procek
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach