#anonimowemirkowyznania
Mirki bardzo proszę o podzielenie się swoją opinią o sytuacji w jakiej obecnie się znalazłam.

Jestem testerem w jednej z firm IT. Mam tylko kilka miesięcy doświadczenia, jednak staram się pisać kod
zgodnie z obowiązującymi standardami.
Niestety, moja obecna firma nie podziela takiego myślenia. Kod, który piszą testerzy (ale nie tylko, bo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

takie rozwiązanie jest nieakceptowalne, ponieważ zmniejsza czytelność


@AnonimoweMirkoWyznania: Ciężko to powiedzieć bez zobaczenia konkretnego przypadku, ale czasami faktycznie użycie jakiegoś super-nowego mechanizmu zmniejsza czytelność kodu na tle zwykłej pętli.
Co możesz z tym zrobić?
Po pierwsze jeżeli ktoś z większym doświadczeniem ci mówi, że coś jest mało czytelne, to na 90% faktycznie jest to mało czytelne( ͡° ͜ʖ ͡°) Po drugie należy się przyzwyczaić, że w
  • Odpowiedz
Pracujemy nad porządnym gitflow, który chcemy spiąć z CI/CD i aktualnie pojawił się pewien problem.

Mianowicie - mamy dwa branche: pretest i master. Developerzy mergują branche feature do pretestu, tam są puszczane automaty, jeśli testy przejdą to jest robiony automatyczny merge do mastera.

Mamy 4 środowiska na które rzutują 4 branche:
- pretest env - pretest branch (na nim działają tylko automaty)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fristo: testy automatyczne będą u nas "w przyszłości" :D
Robimy na gałęzi merge z developa i wtedy jest test :)
I jak jest okej, to gałąź przyłączamy do developa.
Nie wiem na jakim poziomie patologii to jest, ale to moja pierwsza praca, więc trudno mi się tutaj wypowiadać, czy to dobrze, czy źle :)
  • Odpowiedz
Potrzebuje magikow od Jiry (addon Xray)
Jestem juniorem wiec jak widzicie blad w moim rozumowaniu tez piszcie :)

Do przetestowania jest jakas funkcjonalnosc, ktora jest taka sama na 3 osobnych stronach (rozne wersje strony na rozne rynki ale strony funkcjonalnie podobne w 99%) - nazwijmy je A,B,C

Mam story z Acceptance Criteria
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pojedynczy: nie utrudni, jedynie będziesz miał więcej klikania. Za to poprawne raportowanie. Bo jeśli test na envA masz passed, a na envB masz blocked, to musisz to w taki sposób pokazać. Pogadaj z kimś kto zarządza jirą w firmie, prędzej ci podpowie niż my na mirko, bo jej zwyczajnie nie widzieliśmy, a jak wiadomo, każda może wyglądać inaczej.
  • Odpowiedz
hej, mam prośbę czy mógłby ktoś podrzucić link do jakiegoś repo na githubie, gdzie automaty w javie są prawidłowo zbudowane?(z użyciem wzorców projektowych) - jakiś czas temu widziałem tutaj taki link, ale teraz znaleźć nie mogę bo chyba post został usunięty
#testowanieoprogramowania
#selenium
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pracuję już trochę jako tester i dla własnej motywacji podszedłbym do jakiegoś egzaminu wyższego niż ISTQB poziomu podstawowego (który zdawałem w styczniu tego roku). Myślałem o kierowniku testów (Test Manager) albo o tym egzaminie pod "Automation tester", który jak widzę jest trochę raczkującym egzaminem. Moje pytania testerzy: czy bez szkolenia idzie osiągnąć dobry wynik? W grę wchodziłby sam syllabus + ewentualnie jakieś książki. Do jakiego typu egzaminu znajdę najwięcej infomacji/ przykładowych testów?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kermii: Nie wiem jaki sens ma ten certyfikat automation tester, zamiast się uczyć na egzamin "automation tester" poprogramuj coś i popisz automaty, myślę, że więcej sensu to przyniesie chyba że już to robisz, a najwyżej sobie przeczytaj syllabus raz z ciekawości co tam jest. Więc ten bym odrzucił, Test Manager już brzmi sensowniej. Ale to tylko moja opinia, zdałem ISTQB FL tylko dlatego, że pracodawca dał taką opcję, a na
  • Odpowiedz
@jedzbudynie: Kolega po fachu parę dni temu opowiadał mi, że miał rozmowę o pracę, gdzie miałby się zajmować testowaniem systemów parkingowych - innymi słowy miał być testerem szlabanów, to zajebiście wysoko postawiona poprzeczkaXD
  • Odpowiedz
#pracaitbruksela #praca #pracait #programowanie #testowanie #testowanieoprogramowania #emigracja #emigrujzwykopem
mirki, szukam znow kilku osob

Quality Assurance Managers 500 euro/day

A Quality Assurance Manager with experience in testing JEE apps, Angular apps and Web Services and working with the following tools and technologies: Selenium, Cucumber, Protractor, JMeter, Confluence / Jira / XRay, Angular, SauceLabs
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiersiowkaPelnaZiol: eh bo to sa durne wymagania, sam tego nie ogarniam, ale Komisja jest na tyle durna ze rozpisuje przetarg, w przetargu roibia tabelkiz podzialem na lata expa, studia i kase
jak pozniej szuka czlowieka i ma X kasy to patrza w jaka tabelke moga go zakwalifikowac
bzdura, ale czego wymagac od biurokracji:(
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Statystycznie osoby z coraz wyższym wykształceniem mają coraz większa wiedze. To samo wraz z doświadczeniem ma się statystycznie większą wiedzę.

Można na rozmowe zaprosić ograniczoną liczbę kandydatów, calem rekrutera jest znaleźć jak najmniejszym kosztem jak najlepszego pracownika.

Kierowanie się statystyką to czysto pragmatyczne rozwiązanie i nie da się zaprzeczyć jej słuszności.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Miraski testowe, co się o------o w Makeitright we Wrocławiu, że masowo uciekają stamtąd ludzie? Widziałem już ponad 10 CV od ludzi z 3-4 miesięcznym doświadczeniem z Makeitright z jednego projektu bankowego, no masowa ucieczka XD

#testowanieoprogramowania #wroclaw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki z tagu #testowanieoprogramowania oraz #testowanie
Rocznik 86 here więc mam już swoje lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślę nad zmianą pracy. Do tej pory pracowałem w dwóch firmach, w pierwszej IT (trochę programowania php, mysql, trochę testowania manualnego na zasadzie wysyłania pliku Wordowskiego z błędami), obecnie w innej, ale piszę im oprogramowanie w php/mysql. Nie mogę powiedzieć, że jestem jakimś super specjalistą,
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaaban Automatyzacja w php? No nie bardzo.
Według mnie ani trochę nie ma tutaj background pod automaty.

@grykom Istqb (teoria testowania), sql i angielski to najważniejsze umiejętności na manuala. Angielski w piśmie i mowie na b2 to minimum. Bardzo wiele firm odrzuci Cię na starcie za język, sporo firm rekrutacje w 100% prowadzi po angielsku.
  • Odpowiedz
Cześć! Dzisiaj mamy dla Was oferty pracy z kategorii Mobile/Embedded, Testing, DevOps :)

`

**MOBILE/EMBEDDED JOBS**

-
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach