Google Pixel 7 naprawdę jest takim dobrym średniakiem jak go zachwalają i jest wart tych pieniędzy? W Polsce normalnie działa tzn. 4g, 5g czy co to tam jeszcze jest (nawet nie wiem czy mam włączone teraz to volte i wifi calling). Kupuję go przykładowo na Amazonie i mogę normalnie działać w danej sieci (w plusie jestem) i nic nie muszę zmieniać, ustawiać?

#smartfon #smartfony #android #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Spójrz na Nord 3, jak dla mnie jest ciekawszy i tańszy, z pixelem jest problem nawet z gwarancją w pl, no ale rozumiem ze z amazona wiec sie nie przejmujesz bo zalatwisz to przez nich.
  • Odpowiedz
Ehh przeglądam te smartfony i nie wiem co wybrać. Tyle tych smartfonów, tyle różnych wersji, że po prostu nie wiem na co patrzeć. Są jakieś aktualne zestawienia, rankingi typu smartfony do 1.5k 2k czy 2.5k PLN?

Zaczynałem z budżetem 1k PLN ale jak teraz patrzę to bym wydał więcej. W xkomie za 2.3k jest Edge 30 fusion 12/256GB i gdyby tylko miał IP68 to bym brał a tak to lipa. Podoba mi
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@zaye93: Poczekam do października bo wtedy będą wchodzić Pixele 8 i jak będzie jakaś fajna promocja na 7 za około 2k PLN i mniej to chyba wezmę a jak nie to pewnie któraś Motorola spadnie z ceny albo wejdą inne modele i jakąś się weźmie.
  • Odpowiedz
Biorę po 1500-2500PLN i słucham Państwa:
Szukam nowego #telefony.

Obecnie #xiaomi redmi note 7, od 4 lat i czas na zmianę.

Priorytet: Aparat, Bateria (1dzień musi trzymać), Multitasking (Yanosik, maps google, youtube/spotify). Reszta to NFC, blokada na dotyk, kalendarze, whatsupy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@josan: @PurpleHaze Dzięki, zobaczę te Pixele :)

Co do xiaomi to nie miałem w sumie nigdy na co narzekać (pomijając obecny model, już jest wymęczony), ale tak dla zasady kupiłbym coś innego mimo, że team #xiaomilepsze mocno w rodzinie wdrożyłem:)
  • Odpowiedz
@theBrain: Mam S21 od premiery, jest spoko. Plusik to plastikowa obudowa (dla mnie o wiele lepsza niż szkło). Bateria to zależy jak intensywnie korzystasz, ja w zasadzie nie ładuję bo to co mi się doładuje co jakiś czas po podpięciu Android Auto wystarcza. Jak oglądasz filmy to pewnie krócej, ale pro-tip: włącz na stałe oszczędzanie baterii. Wydajność zauważalnie nie spada, a prądu starcza na dłużej.
  • Odpowiedz
@dziczyznaa: prawda jest taka, że jeśli jesteś zupełnie początkujący i np. nie chcesz poświęcać sporo czasu na naukę jak poprawnie robić zdjęcia aparatem, nie chcesz też spędzać za każdym razem kolejnych godzin na obróbkę zdjęć, to zdecydowanie telefon będzie lepszym wyborem. Współczesne smartfony robią naprawdę gigantyczną obróbkę zdjęć w tle, to co wychodzi z pstryknięcia telefonem jest efektem wielu różnych operacji i modyfikacji przeprowadzonych na obrazie (to tzw. fotografia obliczeniowa
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Averte na pewno nie #xiaomi ... (mam note 7 oraz 11t )
co za badziewia (szczegolnie soft jest badziewny)
imho dobre zdjęcia w budżetowych to
1. używany iPhone (mimo że nie jestem fanem tego OS)
2. samsungi (w s22 daje radę zarówno optyka i jak i soft)
3. LG (szczególnie te z "laserem" np g3 ) szkoda że już nie produkują
  • Odpowiedz
Poleci ktoś smartfon do 1500 zł, z dobrym zasięgiem, agregacja sieci 4ca i w miarę dobrym wsparciem? Przydałby się dobry ekran, ale widzę, że teraz wszystkie fony mają przynajmniej zadawalający. Zastanawiałem się nad Samsungiem a34, a54. Czy jest coś jeszcze? Oczywiście odpadają Xiaomi, Motorola i inne wynalazki udające telefony. Realme raczej też, bo widzę że nie mają agregacji.
#smartfon #telefony #technologia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#android #telefony #telefon
Hejka
Babcia od jakiegoś czasu używa smartfona (koleżanki miały to ona też chciała a nie stare z przyciskami). Ogólnie w miarę radzi sobie z tą zaawansowaną technologią.
Jednak jest rzecz z którą nie jest w stanie sobie poradzić. A mianowicie działająca aplikacja w tle.
Np. babcia napisała mi smsa i wyszła z aplikacji (środkowy przycisk na dole który tak jakby wraca go głównego
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w starym telefonie (3 letnim) wzrasta oporność elektroniki lub coś w tym stylu i aplikcja do pomiaru pojemności baterii będzie pokazywac niewłaścia wartość?

Kupiłem nową baterię i po wymianie w programie Accu​Battery pokazuje mi pojemność +- taką jak na starej 3 letniej baterii (czyli około 3000 mAh a nie 4000). Napisałem do sprzedawcy żeby mi wysłali nową itd ale napisali mi, że:
"nie możemy zagwarantować że na pana urządzeniu pojemność będzie wskazywała pojemność
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałem podłączyć tablet typu android 4.4.2 z wejściem micro USB do telewizora żeby ekran zrzucić i się zastanawiam jaki kabel użyć , istnieje jakaś przejściówka microusb-hdmi albo coś
#telefony #android
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sztywny_misza: Tutaj w grę wchodzi nie tylko kwestia przejściówki, ale tego, czy urządzenie obsługuje wyjście obrazu przez taki port (np. MHL). I oba te warunki muszą zostać spełnione, by to zadziałało.

Podaj markę i model tableta - może ktoś będzie wiedział, czy tablet obsługuje, co trzeba.
  • Odpowiedz
#telefony Mirki, co polecacie między Plushem, OrangeFlex a Heyah01? Oferta za 30-35 PLN, największym priorytetem jest dla mnie zasięg.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chubbei skoro zasięg jest priorytetem to nie pytaj o polecenie wykopków. Z zasięgiem jest jak z kolorem gaci, każdy ma inny w innym miejscu. Podpytaj lepiej znajomych albo sprawdź na beta.btsearch.pl który nadajnik jest najbliżej ciebie. Do tego polecam wydać te 15zl na startery orange, t-mobile I plusha I włączyć promocyjne pakiety internetu. Zrobisz sobie na nich speed testa kilka razy, najlepiej w godzinach szczytu. Wtedy będziesz miał odpowiedź
  • Odpowiedz
@Chubbei a cos na sieci play? ze swojej strony polecam mobile vikings z kumulacją gigabajtow. Za 25zl masz wszystko bez limitu i 25gb internetu. Jak masz pytania to priv
  • Odpowiedz