#tauron wystawiliśmy Ci fakturę za prąd.
Kwota do zapłaty: 521.15 zł
Termin płatności: 01.02.2021 r.
()
Do tej pory zimą było ok 350-380...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś ogarnia #tauron ? Co się kryje pod miliardem plnów z pozostałych przychodów operacyjnych w 4 kwartale 2019? #gpw
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przypomniałem sobie ze obiecali jakieś rekompensaty za prąd za 2020. Teraz doczytałem ze niby wnioski trzeba było składać do końca roku 2020. Ktoś się tym interesował i wie jak to wyglada ? Trochę bezsensu złożyć wniosek o rekompensatę nie wiedząc do końca ile prądu się zużyło. #energetyka #pge #energa #tauron #elektryka #oszczedzanie #prad
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcemy zmienić sprzedawcę prądu na Tauron i dostaliśmy info, że technicznie może to zająć do miesiąca i że w tym czasie cena energii będzie wg taryfy z oferty sprzedaży rezerwowej. Czy ktoś z Was miał może taką sytuacje? Z 15 razy próbowaliśmy się z niebieskim dowiedzieć ile wynosi ta stawka, jak to w ogóle funkcjonuje etc, ale ani jedna z osób z którymi rozmawialiśmy nie byla w stanie udzielić odpowiedzi (przełączali w
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GodBlessAmerica: Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że załatwienie takiej sprawy przez telefon jest mało prawdopodobne, "konsultanci" najczęściej nie posiadają takiej wiedzy. Wszystkie informacje nt. taryfy rezerwowej znajdziesz na stronie Taurona, a jeśli miałabyś problem ze zrozumieniem tego bełkotu, to napisz skontaktuj się mailowo lub osobiście - masz większe szanse, że trafisz na kogoś kompetentnego.
https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/taryfa-rezerwowa
  • Odpowiedz
@GodBlessAmerica: Możliwe. Brzmi sensownie, bo G11 to jest taryfa dla odbiorców indywidualnych również w Enerdze. Więc wychodzi na to, że tylko tyle to będzie kosztowało, ile tam napisali. + oczywiście opłaty dystrybucyjne, no ale one zostaną nawet jak zmienisz sprzedawcę.
  • Odpowiedz
#pytanie #tauron #prad

Cześć, spisałem że poprzednimi lokatorami umowę zdawczo-odbiorczą dot. licznika i przepisania prądu. I co mogę z tym teraz zrobić? Jechać do taurona czy jakoś przez internet mogę? Bo na stronie piszą że w ogóle lokatorzy mogli mi podać jakiś link, ale spisaliśmy to przecież w dwóch papierowych kopiach (druk jest od taurona wydrukowany), i że w ogóle to ci lokatorzy zgłaszają to do
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#tauron #prad #rachunkowosc
Mirasy przyszedł mi jakiś sms że kończy mi się umowa na prąd.
Jaka taryfa jest najtańsza? Nie chce żadnych serwisantów itd.
Patrzę w umowę a tam jakieś SERWISANT 24H ?
Czyli co dopłacałem do tego przez 2 lata ?!
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wchodzacy_w_przegryw jest na stronie ukryta podstawowa oferta o nazwie "taryfa sprzedawcy". Nie masz rabatu 5% na cenie pradu ale nie masz ponad 20zl oplaty handlowej. U mnie sie to bardziej kalkuluje. Strasznie naciagaja i wszedzie wciskaja serwisantow.
  • Odpowiedz
Dostalem telefon z Tauronu od pani z #hr jakies dwa tygodnie temu, ze chca sie umowic na rozmowe, podalem swoje godziny kiedy mi pasuje, mieli oddzwonic w przeciagu kilku dni i nic xD.

Mieliscie podobne akcje z Tauronem i paniami z HR? Czy godziny im sie nie spodobo i odpadlem w pre-rekrutacji xD? #praca
#tauron
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wie ktoś może dlaczego dostałem teraz rachunek za prąd 450 zł, jak wcześniej płaciłem co miesiąc zwykle 50-60zł? nie mam pojecią jak te rachunki działaja
#energia #tauron
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, dziś Tauron napisał do mnie e-mail o treści, że w 2017 roku w jednym miesiącu źle obliczyli zużycie i faktura opiewała na za małą kwotę, w związku z czym lecę im kasę i cyk numer konta. Co to za czary? Takie praktyki są legalne? E-mail wydaje się legitny. Fakturę oczywiście opłaciłem w terminie.

#tauron #nieruchomosci #rachunki #prad #pytaniedoeksperta
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ArchDelux: A czy Ty czasem nie masz tej energii na firmę i jest to faktura vat ?

google coś mówi, że w 2017 roku były jakieś manewry na stawkach energii i dużo przedsiębiorców dostało korekty faktur w tym roku (w 2017) ... ale jak piszą zazwyczaj korekta była na niższą stawkę, a nie z dopłatą.

Druga sprawa, to ew. odsetki - te mają prawo naliczać DOPIERO OD UJAWNIENIA zadłużenia.
czyli
  • Odpowiedz
@Adam_wkladamispadam: Jeżeli to jest ta oferta z gwarancją ceny, pomocą fachowców w razie awarii i tym podobnymi zachętami, to najprawdopodobniej się nie opłaca. W tej ofercie pojawia się coś takiego jak "opłata handlowa", która w moim przypadku spowodowałaby wzrost rachunku miesięcznego. Dlatego, pomimo kilku prób ze strony Taurona, nie dałem sobie tego wcisnąć i zostałem przy tak zwanej taryfie operatora.
  • Odpowiedz
@Adam_wkladamispadam: Jak masz tzw cennik urzędowy albo taryfa energii czyli opcje bez żadnych dodatkowych usług to sobie daruj. W dużym skrócie w zależności od oferty daje to 5/10% rabatu na obecnej stawce sprzedaży za kwh(realnie różnica 2gr +-) ale dochodzi miesięczna opłata handlowa w zależności od cennika ok 18zl ale takie po 35zl/mies tez się zdarzają. Kto na tym lepiej wyjdzie to sobie odpowiedz xD
  • Odpowiedz
Uwielbiam #tauron i ich prognozy... Uruchomiłem #fotowoltaika a oni mi przysłali prognozę na ponad 3500zł :D

Wg nich żużyję 19880kWh za okres 9 miesięcy a ja nawet tyle przez cały ostatni rok nie zużyłem bo 14319 kWh.

Kto i jak to wylicza to ja nie wiem... Miał ktoś może podobne perypetie?

#heheszki #prad #niewiemjaktootagowac #pytanie
waldinio - Uwielbiam #tauron i ich prognozy... Uruchomiłem #fotowoltaika a oni mi prz...

źródło: comment_1606393134lvfrs9a6q1eHR4i7AtWy5A.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#tauron #pomocy
Ej ludzie mam rachunek z taurona przed oczyma i nie wierzę w to co widzę... 666pln. Prąd 247 spoko tak liczyłem według zużycia za 2 miesiące. Opłata handlowa, spoko zwykłe złodziejstwo. Ale co to opłata dystrybucyjna zmienna całodobowa + inne małe dodatki 545 brutto! co do kur*y!
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Royalowy: Bo to jest tak, ekologia, oze, ludzie oszczędzają, nie? no i spada zapotrzebowanie na prąd, w całej europie o 3% średnio a w polsce aż o 4,3% no ale kasa musi się zgadzać, a jej strumień wartko płynąc, więc dla równowagi ceny "prądu" w ciągu ostatniego roku w polsce podniesiono o 14%
najdroższy prąd w europie? możliwe
  • Odpowiedz