Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
Przypomniałem sobie ze obiecali jakieś rekompensaty za prąd za 2020. Teraz doczytałem ze niby wnioski trzeba było składać do końca roku 2020. Ktoś się tym interesował i wie jak to wyglada ? Trochę bezsensu złożyć wniosek o rekompensatę nie wiedząc do końca ile prądu się zużyło. #energetyka #pge #energa #tauron #elektryka #oszczedzanie #prad
Chcemy zmienić sprzedawcę prądu na Tauron i dostaliśmy info, że technicznie może to zająć do miesiąca i że w tym czasie cena energii będzie wg taryfy z oferty sprzedaży rezerwowej. Czy ktoś z Was miał może taką sytuacje? Z 15 razy próbowaliśmy się z niebieskim dowiedzieć ile wynosi ta stawka, jak to w ogóle funkcjonuje etc, ale ani jedna z osób z którymi rozmawialiśmy nie byla w stanie udzielić odpowiedzi (przełączali w
@GodBlessAmerica: Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że załatwienie takiej sprawy przez telefon jest mało prawdopodobne, "konsultanci" najczęściej nie posiadają takiej wiedzy. Wszystkie informacje nt. taryfy rezerwowej znajdziesz na stronie Taurona, a jeśli miałabyś problem ze zrozumieniem tego bełkotu, to napisz skontaktuj się mailowo lub osobiście - masz większe szanse, że trafisz na kogoś kompetentnego.
https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/taryfa-rezerwowa
https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/taryfa-rezerwowa
@GodBlessAmerica: Możliwe. Brzmi sensownie, bo G11 to jest taryfa dla odbiorców indywidualnych również w Enerdze. Więc wychodzi na to, że tylko tyle to będzie kosztowało, ile tam napisali. + oczywiście opłaty dystrybucyjne, no ale one zostaną nawet jak zmienisz sprzedawcę.
- 0
#pytanie #tauron #prad
Cześć, spisałem że poprzednimi lokatorami umowę zdawczo-odbiorczą dot. licznika i przepisania prądu. I co mogę z tym teraz zrobić? Jechać do taurona czy jakoś przez internet mogę? Bo na stronie piszą że w ogóle lokatorzy mogli mi podać jakiś link, ale spisaliśmy to przecież w dwóch papierowych kopiach (druk jest od taurona wydrukowany), i że w ogóle to ci lokatorzy zgłaszają to do
Cześć, spisałem że poprzednimi lokatorami umowę zdawczo-odbiorczą dot. licznika i przepisania prądu. I co mogę z tym teraz zrobić? Jechać do taurona czy jakoś przez internet mogę? Bo na stronie piszą że w ogóle lokatorzy mogli mi podać jakiś link, ale spisaliśmy to przecież w dwóch papierowych kopiach (druk jest od taurona wydrukowany), i że w ogóle to ci lokatorzy zgłaszają to do
@turbine:czekać ¯\_(ツ)_/¯
#tauron #prad #rachunkowosc
Mirasy przyszedł mi jakiś sms że kończy mi się umowa na prąd.
Jaka taryfa jest najtańsza? Nie chce żadnych serwisantów itd.
Patrzę w umowę a tam jakieś SERWISANT 24H ?
Czyli co dopłacałem do tego przez 2 lata ?!
Mirasy przyszedł mi jakiś sms że kończy mi się umowa na prąd.
Jaka taryfa jest najtańsza? Nie chce żadnych serwisantów itd.
Patrzę w umowę a tam jakieś SERWISANT 24H ?
Czyli co dopłacałem do tego przez 2 lata ?!
@wchodzacy_w_przegryw jest na stronie ukryta podstawowa oferta o nazwie "taryfa sprzedawcy". Nie masz rabatu 5% na cenie pradu ale nie masz ponad 20zl oplaty handlowej. U mnie sie to bardziej kalkuluje. Strasznie naciagaja i wszedzie wciskaja serwisantow.
- 0
@wchodzacy_w_przegryw: nie ma czegoś takiego jak "wciskanie", musiałeś podpisać umowę gdzie była informacja o takiej usłudze. Wszędzie mówią, że jest to oferta bezpłatna tylko przez kilka pierwszych miesięcy np.
Od miesiąca mam informacje że wniosek o 5000 zł na mój prąd wymaga uzupełnienia. Ktoś się skontaktuje jakoś? Bo na mailu zero korespondencji.
#mojprad #fotowoltaika #dotacje #panelesloneczne #tauron
#mojprad #fotowoltaika #dotacje #panelesloneczne #tauron
źródło: comment_1608758461SmfvfnSzqEOhUiYp8eCKM1.jpg
Pobierz- 0
@Gieekaa: Miałem identycznie, nawet daty się zgadzają. W poniedziałek przyszło że wniosek pozytywny.
@Psychodelik:
@Psychodelik:
Komentarz usunięty przez autora
Dostalem telefon z Tauronu od pani z #hr jakies dwa tygodnie temu, ze chca sie umowic na rozmowe, podalem swoje godziny kiedy mi pasuje, mieli oddzwonic w przeciagu kilku dni i nic xD.
Mieliscie podobne akcje z Tauronem i paniami z HR? Czy godziny im sie nie spodobo i odpadlem w pre-rekrutacji xD? #praca
#tauron
Mieliscie podobne akcje z Tauronem i paniami z HR? Czy godziny im sie nie spodobo i odpadlem w pre-rekrutacji xD? #praca
#tauron
- 3
@niezdiagnozowany w wiekszych firmach jak zawsze stabilnie ;)
Czy pracuje ktos Was w dziale #compliance? Najlepiej w #tauron albo innej spółce energetycznej? Miałbym kilka pytan. #katowice
#prawo
#prawo
@niezdiagnozowany: kolega pracował jako radca w PGE, zapytam czy tam mają taki dzial i jak by to wyglądało.
- 0
@Ogar_Ogar: super, dzieki Miras!
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
- 0
@szymekgoose: właśnie nie, i jest napisane że to jest niedopłata, co to oznacza?
@crmsg1: czyli zużyłeś więcej niż miałeś prognozowane
- 3
@ZajetyJestLoginWybrany strzelam w 180 tys.
@klokupk: 180 tys. to oni może na kawę wydają w miesiącu a nie na prąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Strzelasz jak Milik ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@ZajetyJestLoginWybrany: przy pracy zdalnej tyle ciągną? Wpuścić tam mojego starego to zaraz wszystkie światła pogasi i od razu rachunek niższy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mirki, dziś Tauron napisał do mnie e-mail o treści, że w 2017 roku w jednym miesiącu źle obliczyli zużycie i faktura opiewała na za małą kwotę, w związku z czym lecę im kasę i cyk numer konta. Co to za czary? Takie praktyki są legalne? E-mail wydaje się legitny. Fakturę oczywiście opłaciłem w terminie.
#tauron #nieruchomosci #rachunki #prad #pytaniedoeksperta
#tauron #nieruchomosci #rachunki #prad #pytaniedoeksperta
- 2
@ArchDelux: A czy Ty czasem nie masz tej energii na firmę i jest to faktura vat ?
google coś mówi, że w 2017 roku były jakieś manewry na stawkach energii i dużo przedsiębiorców dostało korekty faktur w tym roku (w 2017) ... ale jak piszą zazwyczaj korekta była na niższą stawkę, a nie z dopłatą.
Druga sprawa, to ew. odsetki - te mają prawo naliczać DOPIERO OD UJAWNIENIA zadłużenia.
czyli
google coś mówi, że w 2017 roku były jakieś manewry na stawkach energii i dużo przedsiębiorców dostało korekty faktur w tym roku (w 2017) ... ale jak piszą zazwyczaj korekta była na niższą stawkę, a nie z dopłatą.
Druga sprawa, to ew. odsetki - te mają prawo naliczać DOPIERO OD UJAWNIENIA zadłużenia.
czyli
- 2
- 1
@Adam_wkladamispadam: Jeżeli to jest ta oferta z gwarancją ceny, pomocą fachowców w razie awarii i tym podobnymi zachętami, to najprawdopodobniej się nie opłaca. W tej ofercie pojawia się coś takiego jak "opłata handlowa", która w moim przypadku spowodowałaby wzrost rachunku miesięcznego. Dlatego, pomimo kilku prób ze strony Taurona, nie dałem sobie tego wcisnąć i zostałem przy tak zwanej taryfie operatora.
@Adam_wkladamispadam: Jak masz tzw cennik urzędowy albo taryfa energii czyli opcje bez żadnych dodatkowych usług to sobie daruj. W dużym skrócie w zależności od oferty daje to 5/10% rabatu na obecnej stawce sprzedaży za kwh(realnie różnica 2gr +-) ale dochodzi miesięczna opłata handlowa w zależności od cennika ok 18zl ale takie po 35zl/mies tez się zdarzają. Kto na tym lepiej wyjdzie to sobie odpowiedz xD
- 0
Uwielbiam #tauron i ich prognozy... Uruchomiłem #fotowoltaika a oni mi przysłali prognozę na ponad 3500zł :D
Wg nich żużyję 19880kWh za okres 9 miesięcy a ja nawet tyle przez cały ostatni rok nie zużyłem bo 14319 kWh.
Kto i jak to wylicza to ja nie wiem... Miał ktoś może podobne perypetie?
#heheszki #prad #niewiemjaktootagowac #pytanie
Wg nich żużyję 19880kWh za okres 9 miesięcy a ja nawet tyle przez cały ostatni rok nie zużyłem bo 14319 kWh.
Kto i jak to wylicza to ja nie wiem... Miał ktoś może podobne perypetie?
#heheszki #prad #niewiemjaktootagowac #pytanie
źródło: comment_1606393134lvfrs9a6q1eHR4i7AtWy5A.jpg
Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@zaorany: musisz zmienić pracę mordo i wziąć kredyt
- 1
- 7
@Royalowy: Bo to jest tak, ekologia, oze, ludzie oszczędzają, nie? no i spada zapotrzebowanie na prąd, w całej europie o 3% średnio a w polsce aż o 4,3% no ale kasa musi się zgadzać, a jej strumień wartko płynąc, więc dla równowagi ceny "prądu" w ciągu ostatniego roku w polsce podniesiono o 14%
najdroższy prąd w europie? możliwe
najdroższy prąd w europie? możliwe
nie działa według planu
#tauron
#tauron
źródło: comment_1605276972Yq4P6eXmg0mgiKIFvscVIF.jpg
Pobierz- 0
już działa
#tauron bok wciąż nie działa
źródło: comment_1605216123UwvM5yXwcWDhuWrsjKPLNo.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2


















Kwota do zapłaty: 521.15 zł
Termin płatności: 01.02.2021 r.
(╥﹏╥)
Do tej pory zimą było ok 350-380...
źródło: comment_1610438797kQ5PAS3K1aTsGt5y731WWL.jpg
Pobierz