Z życiowych osiągnięć. Po 6 latach wbiłem 2600 w zadaniach szachowych na chess.com. 4800 prób. 88h :)
#szachy
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Całkiem dobry materiał od Marianczello.
Moje uwagi/dopowiedzenia z mojej strony:
- za każdym razem, gdy korzystamy z silnika na lichess, to zmieniam jego ustawienia, bo podstawowa głębokość wg mnie jest zbyt wolna,
- blitze nie są takie złe (może niedopowiedzenie), można szybko ograć debiut, przećwiczyć plany, nauczyć się gry pod presją czasu i wyciągnąć wnioski gdzie przegrywamy, poważniejsza gra w szachy zaczyna się od tempa 30min w górę, poniżej to raczej gierki,
g.....r - Całkiem dobry materiał od Marianczello.
Moje uwagi/dopowiedzenia z mojej s...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elo,jest jakaś książka czy cokolwiek opisująca słabości w danych partiach? Tzn w książce np jest napisane że na partie angielską dobrze grać np. sycylijke bo dzięki temu naciskamy na te i na te punkty i tutaj i tutaj są jakieś słabości u białych,jest coś takiego?
#szachy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@witongod: Tak. Są tysiące takich książek. Do każdego debiutu przynajmniej po kilka.
Mógłbyś podać jakiegoś linka gdzie można kupić tę, w której piszą, że na partie angielską dobrze grać sycylijke to chętnie poczytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#szachy jakie polecacie książki szachowe dla początkujących, mogą być tez jakies inne ciekawe zródła do nauki. Narazie oglądam sobie marianczello i na chess.com tez sa calkiem fajne materiały
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MojWlasciciel: @Henryhenry: ranking w dużej mierze zależy od oglonej ilości graczy i nie musi się pokrywać z rankingiem FIDE. Proste porównanie: na lichess maksymalne rankingi są 2700-2800 a na podobnej stronie lidraughts gdzie jest dużo mniej zawodników GMI mają po 2200-2300
  • Odpowiedz
Ostatnio na lichess wyszedł nowy tryb z zadaniami tj. Puzzle Storm (https://lichess.org/storm zadania szachowe, 3 minuty na całość, dodawany czas za combo). Pochwalcie się wynikami! Ja zrobiłem czterdzieści i to po dwóch piwkach, za drugim podejściem. Co ciekawe, jestem już po około trzydziestej próbie na trzeźwo i dalej nie mogę przebić swego wyniku od kilku dni. A jak u was? Pora rozruszać tag.

Aktualny rekord świata to 102 a tutaj jest
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ant7: Białe były przez jakiś czas odcięte od możliwości ataku skrzydłem hetmańskim dlatego mogłem pchać swoje królewskim i gdybym przez chwilę poprawił sobie figury do ataku matującego to nie byłoby dzisiejszej lekcji pt. jak p-------ć druzgocąca przewagę będąc o jeden, słownie: jeden ruch przed forsownym matem ;-)

Gx
  • Odpowiedz
@thomekh to racja . Ja z kolei nigdy nie wpadłem by to grać bo zanim to wymyśliłem , ktoś inny to wymyślił i przedstawił mi ten pomysł i pomimo tego że wydawał się nie głupi w większości przypadków jednak białe mają lepiej ( nie dlatego, że są uprzywilejowane)
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
moj #rozowypasek świetnie gra w szachy i ciągle mnie pokonuje. Ostatnio miała drobną chwile słabości i pokonałem ją 3 razy z rzędu i mnie za karę biła xD
Jestem świetny w komputerowych grach strategicznych ale nie umiem dobrze grać w szachy. Posiadacie jakieś sposoby na szybkie podszkolenie się w strategiach szachowych? #szachy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy co znaczy dla ciebie szybko. Lekcje na lichess na start stykna a potem grać, analizować partie i w------ć się, że nie jest się jednak tak dobrym jak się myślało. Internetowe szachy bardzo szybko weryfikują złudzenia odnośnie swoich umiejętności.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Świetnie nie gra tylko trochę lepiej od Ciebie, 2 tygodnie na ogarnięcie podstaw i ją jedziesz do zera. Lichess.org albo chees.com, lichess jest darmowe tam znajdziesz dział nauka itd.
  • Odpowiedz
Poprosiłem moją rodzinę, żeby zapisali siostrę (lvl 5) na naukę szachów. Siostrze spodobały się zajęcia, chodzi na nie już pół roku.
Ja zawsze byłem noga z szachów, a widziałem jak siostra podjarała się gdy odpaliłem Arenę na kompie, nie wiedziała, że można grać w szachy na komputerze ;)
Chciałbym poznać podstawy tak, by móc z nią trenować. Nie wiem na jakim etapie jest z zajęciami w przedszkolu, ale dla niej nauczyłbym się
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@epigraf: tych samouczków jest cała masa. Lichess i chess.com wystarczy. Możesz sobie nawet kupić premium na chess.com w abonamencie miesięcznym i zrezygnować po dwóch miesiącach, jak już załapiesz podstawy.
  • Odpowiedz