#linux #ubuntu #sysop #informatyka
ej linuxiarze podłączam dysk zewnętrzny 500 GB i się nie montuje. wcześniej się montował, trochę go zapełniłem i kaszana nie widzi go teraz. sprawdzane na wszystkich gniazdach usb, zarówno 2.0 i 3.0, gniazda są ok, gdy podłączam adapter SD to jest wykrywany. sprawdzałem dysk na innym kompie z innym systemem i tam nie ma problemu. jak wylistuję dyski to go
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szejkinstevens: dmesg -w i patrzysz co się dzieje, pewnie system plików (ntfs?) nawala, mogł się też kernel w tle zapgrejdować, albo po prostu łubuntu źle odmontowało i się poplątało.
Zawsze możesz z łapy montować (`ls /dev/sd*; mount /dev/sd* gdzieśtam jako root ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
btw. jak pod windowsem nie montuje mi dysków to też do Event Viewera zaglądam, tak więc argument nietrafiony. :>
  • Odpowiedz
czołem Mirki,

wstaje dzisiaj rano, wchodze na wypok, czytam, czytam... afera z allegro. Jak mnie boli (jak kazdego zresztą), że ten cały lichy serwis ma monopol na polskim rynku. Po prostu siedze i płacze. Gdzieś podskórnie czuje, że zagraniczni gracze jak #ebay czy #aliexpress nigdy nie zdominują naszego rodzimego rynku :((

nie bede sie chwalił, ze jestem #programista15k ...chodzi mi o to, że rzucam propozycję: czy ktos ma
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FNwsk: Bo to jest ASCII art przestawiający fingerprint klucza SHA256 serwera, żebym wiedział czy ktoś nie próbuje man-in-the-middle robić... Choć głównym zabezpieczeniem jest plik ~/.ssh/known_hosts, to to taki dodatek.
  • Odpowiedz
no to mirki mireczki mirunie wielbiciele wielbicielki #linux #sysop etc jakas alternatywa dla #puty co polecacie cos totalnei free bez limitu kiedys uzywalem #mobaxterm ale limit i komercyjne wykorzystanie passse . Sory za brak polskich znakow ale to nie pl (pfu)windows.

Pozdrawiam :) #pytaniedoeksperta #unix
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej #linux :) #sysop :) mam Windows na linuxie czyli prawilnie :) #kvm i czas potrafi mi sie rozjechać nawet o kilka sekund w przeciągu 2 minut . spotkaliście się kiedyś z czymś takim
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ksiak: niestety
C:\Windows\system32>bcdedit /set {default} USEPLATFORMCLOCK on
The operation completed successfully


nie pomogło testowałem to tydzie temu .

server to 2x Intel(R) Xeon(R) CPU E5620 @ 2.40GHz
  • Odpowiedz
@AfterForever: strona ewidentnie za dużo przebywała z urzędnikami i nabrała ich przyzwyczajeń. Od 8:30 - 15:30 ma też 10 przerw na kawę i nie zadziała jak nie prześlesz jej dużo ciasteczek przy połączeniu.
  • Odpowiedz