Wpis z mikrobloga

@JollyGiant: To się nagle wczoraj stało. Wg mnie u klienta coś nie tak bo już wykluczyłem bazę i apache. Zostały lagi na sieci OVH dla danych sieci internetowych w PL. Bo mi po ADSL się wszystko ładuje na dotknięcie F5 a klientowi po 30s na łączu kablowym UPC.
Tracerouty też standardowe u mnie wychodzą.
@michallus: A zapytaj sie czy nie "sprzatali biura". Przy takich akcjach czesto jakis madry wcisnie router wifi za szafe lub biurko "bo to nie potrzebne" i potem sa problemy ladowaniem bo w takim koncie strasznie ekranuje i gubia sie pakiety.
@michallus: Kiedy strona muli, a wykonawca zwala na:
- za słaby serwer
- złą konfiguracje serwera
- za słaby internet
- zły router, switche i okablowanie w budynku


@pd__: Ten serwer ma 2x E5-2650 v3 (20 rdzeni/40 wątków) 256 GB Ram i dyski SSD i symetryka 1/1 Gbps. A pod władzą mam jeszcze kilka podobnych serwerów do innych zastosowań w tej firmie. Ja teraz czekam aż programista da pliki do nowej wersji portalu.
@michallus: Wywal JS na koniec, niech nie blokują ładowania, zminifikuj i połącz CSS'y, przepchnij obrazki przez tinyJPG, sprawdź na jakimś pageSpeed teście jak to wygląda i wyślij mu screena jak dalej będzie miał problem.
@michallus: Może jakiś firewall blokuje jakiś skrypt wykorzystywany na stronie? Ja miałem podobnie - w domu stronka ładuje się od razu a w firmie muli przez około minutę. Okazało się że stronka wieszała się przy pobieraniu skryptu reklamowego z jakiegoś adresu typu adnxs.com. Muliło przez minute po czym wszystko ok, oczywiście wspomniany skrypt się nie pobierał ostatecznie :)