Czy w Windows nt 4.0 jest jakis ekwiwalent komendy hostname? #it #sysadmin #windows #microsoft?
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

Kubeusz89
via Android- 1

houk
- 1
@Kubeusz89: echo %computername%

carlo497
via Android- 0
@Kubeusz89 było coś takiego jak systeminfo lub coś bardzo podobnego.
- 0
@carlo497: Zrobiłem reset i teraz działa
service zfsd restart ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Aby nie mieszać spraw związanych ze sprzedażą wsparcia dla produktów Open Source z edukacją i propagowaniem idei stworzyliśmy oddzielny serwis: OpenCulture.pl
Już dziś pierwszy wpis: serwer WWW oparty o Open Souce:
https://openculture.pl/2017/02/12/serwer-www-oparty-o-open-source/
Będziemy publikować z częstotliwością mniej więcej jeden artykuł na tydzień. Niestety częściej na chwilę obecną nie damy rady :( Jak wam się podoba zarówno nazwa serwisu jak i sam artykuł? Będę wdzięczny za wasze opinie.
Już dziś pierwszy wpis: serwer WWW oparty o Open Souce:
https://openculture.pl/2017/02/12/serwer-www-oparty-o-open-source/
Będziemy publikować z częstotliwością mniej więcej jeden artykuł na tydzień. Niestety częściej na chwilę obecną nie damy rady :( Jak wam się podoba zarówno nazwa serwisu jak i sam artykuł? Będę wdzięczny za wasze opinie.
źródło: comment_vGKljoJykPp1pizcHIkGotWUa5WMDgZp.jpg
Pobierz@CentrumOpenSource: Inicjatywa chwalebna, tekst raczej słaby.
Jaki system do #grafikakomputerowa , ale głównie szybkiej wirtualizacji na 4x XeonPentium4@3ghz z bazą danych?
Musi być na otwartej licencji!
#ankieta #linux #bsd #freebsd #sysadmin #serwerownia #serwery
Musi być na otwartej licencji!
#ankieta #linux #bsd #freebsd #sysadmin #serwerownia #serwery
Co będzie najlepsze?
- Debian 36.0% (18)
- Ubuntu 20.0% (10)
- FreeBSD 10.0% (5)
- NetBSD 4.0% (2)
- GhostBSD 6.0% (3)
- Fedora 6.0% (3)
- Inny (napisz w komenarzu). 18.0% (9)
- 0
@wrzesien: nie no zapytałem:
a Ty odpowiedziałeś o AWS i Azure a wykorzystanie AWS czy Azure to inna sprawa i jasna jak słońce.
Co do Twojego przykładu z dostawieniem sobie czegoś na własnej infrastrukturze to samo prościej możesz zrobić poprzez HA. Jeżeli nie jesteś dostawcą cloud lub telco, to nadal nie widzę zastosowania dla OS.
Z ciekawości, powiedz mi, w jakiej branży widziałeś OS
a Ty odpowiedziałeś o AWS i Azure a wykorzystanie AWS czy Azure to inna sprawa i jasna jak słońce.
Co do Twojego przykładu z dostawieniem sobie czegoś na własnej infrastrukturze to samo prościej możesz zrobić poprzez HA. Jeżeli nie jesteś dostawcą cloud lub telco, to nadal nie widzę zastosowania dla OS.
- 0
@CentrumOpenSource: Nie wiem czemu widzicie różnice między tymi technologiami, przeważająca większość użytkowników korzysta z nich a nie instaluje. Dlatego w tym samym zdaniu można napisać iż nie warto uczyć się o komercyjnych chmurach - bo sprawa jest ta sama a nie inna.
Wracając do instalacji we własnych serwerowniach, to jaką widzicie alternatywę dla Swift? O ile się orientuje jest niewiele podobnych produktów. Jeśli ktoś ma już swoją infrastrukturę w formie
Wracając do instalacji we własnych serwerowniach, to jaką widzicie alternatywę dla Swift? O ile się orientuje jest niewiele podobnych produktów. Jeśli ktoś ma już swoją infrastrukturę w formie
@majsterV2: ZFS go jeszcze trochę potrzyma przy życiu ;-)
- 0
Hahaha, nie.
Robił ktoś #mongodb repairDatabase? Uruchomiłem to koło południa na dość małej bazie (~50GB), do teraz trwa, w tej chwili alokuje plik nazwa_bazy.194, zajęło już 350 GB i końca nie widać? Przerywać, nie przerywać? #programowanie #sysop #sysadmin #linux #databases #programista #programista15k #javascript #js
- 0
@hjkl: https://en.wikipedia.org/wiki/Red_herring.
Co na prawdę potrzebujesz? Jesteś pewien, że jail / chroot / lxc / inne nie wystarczą?
Sprawdziłeś czy nie masz wirtualizacji włączonej pod vm? Ja korzystam z podobnego setupu: gospodarz arch -> vm pod libvirt/qemu z fedorą, vagrantem i jenkinsem -> vm pod libvirt/qemu na fedorze z maszynami z vagranta. U mnie wystarczyło kvm-intel.nested=1.
W jakiej technologii jest ten Twój vps?
Co na prawdę potrzebujesz? Jesteś pewien, że jail / chroot / lxc / inne nie wystarczą?
Sprawdziłeś czy nie masz wirtualizacji włączonej pod vm? Ja korzystam z podobnego setupu: gospodarz arch -> vm pod libvirt/qemu z fedorą, vagrantem i jenkinsem -> vm pod libvirt/qemu na fedorze z maszynami z vagranta. U mnie wystarczyło kvm-intel.nested=1.
W jakiej technologii jest ten Twój vps?
Czy jak zacieracie dyski w #serwerownia to czy idą one na gwarancję? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chciałbym sobie kupić, tylko nie wiem jaką markę wybrać.
#sysadmin #serwery #pytaniedoeksperta
Chciałbym sobie kupić, tylko nie wiem jaką markę wybrać.
#sysadmin #serwery #pytaniedoeksperta
jak we właściwy sposób wysłać pliki na serwer z dysku?
Nie wiem jak je skompresować, nie przepełniając tak ramu że wymięka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#linux #sysadmin #pytaniedoeksperta
Nie wiem jak je skompresować, nie przepełniając tak ramu że wymięka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#linux #sysadmin #pytaniedoeksperta
Fachowo się stawia system na oddzielnym dysku twardym, jak mam raid1?
#linux #sysadmin #pytaniedoeksperta
#linux #sysadmin #pytaniedoeksperta
Muszę zrobić z raid0 raid1, ponieważ dyski mogą być dobre, a problem może leżeć w bootloaderze, a one już mają swoje lata.
Wiecie jak to wykonać?
#linux #sysadmin #serwery #pytaniedoeksperta
Wiecie jak to wykonać?
#linux #sysadmin #serwery #pytaniedoeksperta
konto usunięte via iOS
- 0
@majsterV2: XD
- 1
@majsterV2: Zrób backup. skonwertuj do btrfs, rozepnij raid. Odpal na pojedynczym dysku i dodaj drugi w btrfs-ie. Nie rób raid0 tylko zrób single a tylko na metadata rób raid1. Działa bardzo dobrze i jest szybsze niż raid0. Jak będziesz znów chciał raid 1 to w btrfs jedno polecenie i gotowe.
Mirki, mam starego prolianta dl360 g5, niestety zasrane hp nie pozwala mi ściągnąć SPP a mam problem bo bios jest na tyle stary, że centos łapie buga przy starcie i nie chce się podnieść. Muszę zdaje się zupdate'ować firmware i nie mam nawet skąd ściągnąć bo uwaga - hp wymaga wykupionego supportu do ściągania service packów i update'ów biosów, już widzę jak dostaję support dla serwa z 2009. Ktoś coś?
#sysadmin
#sysadmin
- 0
@gizio46: no te ciecie zdjęły wszystko nawet z ftpów (ktoś w analogicznym wątku na redditcie wrzucił), jestem więcej niż zażenowany.
- 0
prolianta dl360 g5
@Firenz: a ten? ftp://107.222.64.57/HP%20bios%20dl360%20g5/SP73052.exe
BIOS (Entitlement Required) - ROM systemowy
Wersja: 2015.08.16 (A)(1 paź 2015)
Nazwa pliku: SP73052.exe (2.9 MB)
tak sie zastanawiam, od jakiego poziomu ccna mozna zaczac robote w sieciach? Czy jak widze w ogloszeniu "CCNA certyfikat" to wystarczy v1?
v1 ogarniam bez problemu
#sysadmin #administracja #informatyka
v1 ogarniam bez problemu
#sysadmin #administracja #informatyka
@jedzbudynie: Okej. Teraz już rozumiem, że Ty nie rozumiesz. Ogarniasz pierwszy rozdział kursu CCNA. Żeby mieć "CCNA certyfikat" trzeba zdać w centrum egzaminacyjnym egzam za 295$ 200-125 żeby takowy mieć. I wtedy rozsądnie będzie szukać pracy.
@jedzbudynie: Będę taki dobry i podrzucę Ci blueprint tego co jest na egzaminie (często się zdaża że materiał na akademii nie pokrywa się z tym na egzaminie certyfikującym). Proszę: https://learningcontent.cisco.com/cln_storage/text/cln/marketing/exam-topics/200-125-ccna-v3.pdf
Swoją drogą, załamuje mnie to że instruktorzy na takich akademiach, nie uświadamiają uczniów jak wygląda ścieżka certyfikacyjna. Potem wczasie rozmowy o pracę okazuje się że gość jednak nie ma certyfikatu tylko ukończył "Final exam" na akademii. Który.... raczej lekko mówiąc
Swoją drogą, załamuje mnie to że instruktorzy na takich akademiach, nie uświadamiają uczniów jak wygląda ścieżka certyfikacyjna. Potem wczasie rozmowy o pracę okazuje się że gość jednak nie ma certyfikatu tylko ukończył "Final exam" na akademii. Który.... raczej lekko mówiąc
- 4
@krusz_swg: spróbuj http://osticket.com/ lub bardziej zaawansowany http://glpi-project.org/?lang=en
(oba są dość przyjemne przy wdrażaniu).
(oba są dość przyjemne przy wdrażaniu).
Komentarz usunięty przez autora
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jaka logika czy też jej brak stoi za polityką peeringową upc tj. liberty global? Wynająłem sobie serwa w hetznerze, przeszedłem z kimsufiego i tak jak do ovh jak zawsze peering tak liberty global oczywiście jest w każdym liczącym się IXie na tym kontynencie w tym w decixie i oczywiście jak wszędzie i według peeringdb policy restrictive.
Technical and Operational Requirements
Agree to enter into an NDA before formal
- 0
Tak w ogóle, jak powszechne jest wymuszanie płatnego peeringu w Europie na innych sieciach tak jak np. historia verizon i comcast vs netflix?
- 0
@Firenz: Skoro jest jako Selective to się wymieniają tylko tymi z którymi chcą lub mają biznes.
#biznes #programowanie #aplikacje #sysadmin
Siema, czy znacie jakieś gotowe rozwiązania pozwalające wykonywać przelewy pieniężne p2p? Chodzi o wykorzystanie tego w biznesie. Chciałbym się skupić na przelewach krajowych.
Siema, czy znacie jakieś gotowe rozwiązania pozwalające wykonywać przelewy pieniężne p2p? Chodzi o wykorzystanie tego w biznesie. Chciałbym się skupić na przelewach krajowych.
- 0
@PianistaMichal: ło panie, nie w temacie ;< nie pomogę...
Tia...
Serwer mi sie przegrzewal, to postanowilem go przeczyscic. No fakt, syf w srodku jakby od 2 lat nie byl otwierany (bo nie byl :P). Pare minut zabawy i czysciutki. Odpalam, temperatury spadly o 2-3 stopnie tylko. WTF?
Rozkrecam jeszcze raz, sprawdzam wszystkie kabelki...
od 2 lat mialem 3 z 5 wiatrakow odlaczone od zasilania i dopiero to zauwazylem...
#it #serwerownia #sysadmin #coolstory
Serwer mi sie przegrzewal, to postanowilem go przeczyscic. No fakt, syf w srodku jakby od 2 lat nie byl otwierany (bo nie byl :P). Pare minut zabawy i czysciutki. Odpalam, temperatury spadly o 2-3 stopnie tylko. WTF?
Rozkrecam jeszcze raz, sprawdzam wszystkie kabelki...
od 2 lat mialem 3 z 5 wiatrakow odlaczone od zasilania i dopiero to zauwazylem...
#it #serwerownia #sysadmin #coolstory
Wyobraźcie sobie że ktoś podpina IBM Mainframe do faxmodemu.
#heheszki #strimi #pastaoserwerowni #sysadmin #serwerownia #suchar #humorinformatykow
#heheszki #strimi #pastaoserwerowni #sysadmin #serwerownia #suchar #humorinformatykow
- 1
@majsterV2: http://thenewstack.io/happens-use-java-1960-ibm-mainframe/
( ͡° ͜ʖ ͡°)
But the data from the mainframes was actually arriving (from its new home in the database) in less than six milliseconds. The bottleneck was — of course — the Java application.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli ktoś z #isp czy #siecikomputerowe nie czytał tej książki to ją bardzo mocno wam polecam! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tam znajdziecie genezę wielu obecnych standardów, oraz co nieco dowiecie się o administracji sieciami osiedlowymi (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#sysadmin #hacking #czytajzwykopem
Tam znajdziecie genezę wielu obecnych standardów, oraz co nieco dowiecie się o administracji sieciami osiedlowymi (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#sysadmin #hacking #czytajzwykopem
źródło: comment_nh1XXz93mAekF5hpsEeV3gTyeLx6htDf.jpg
Pobierz- 2
@majsterV2: Kompedium tego jak zostać "druciarzem". Poza tym zawartość książki.... od jakiś 12 lat nieaktualna.
- 2
@liptoneq: Można zajrzeć do tej książki, ale ja bym się specjalnie nie rozwodził nad rozwiązaniami technicznymi. Książka wyżej operuje zdecydowanie na praktycznych przykładach których nomen-omen już się nie używa. Część teoretyczne jest ciekawa - ale też nie ma szaleństwa.






















