@piotrow:

proxy i antyspam

Często się zdarza, że ransomware jest spakowane w archiwum zabezpieczonym hasłem (w treści maila, albo pliku tekstowym jest hasło) i to jest niestety skuteczny sposób na ominięcie filtrów antyspamowych.
Dlatego najlepiej wyedukować panie Halinki, że jeżeli muszą wpisać gdzieś to hasło, żeby otworzyć fakturę to już jest podejrzane.
  • Odpowiedz
@Dobry_Ziemniak: Panie Halinki można edukować, ale doświadczenie uczy że to nic nie daje i użytkownik ciągle jest najsłabszym ogniwem. Jak przykład mogę podać pracownika jednego z moich klientów, który pomimo jasnej, klarownej informacji o tym, żeby nie otwierał żadnych załączników ponieważ firma była właśnie atakowana spamem, kilka minut później uruchomił plik z załącznika. Efektem był zaszyfrowanie jego laptopa i dysku sieciowego, który miał podmapowany. Pytany dlaczego to zrobił, skoro dostał
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Standardowa instalacja okablowania strukturalnego w kazdej serwerowni. Po drugiej stronie szafy zaczyna się chaos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#it #programowanie #sql #praca #it #linux #sysadmin

Mircy, kupiłem ostatnio forum na vbulletin, przeniosłem na własnego vpsa i co się okazało, coś jest nie tak z charsetem, stare posty wyświetlają się normalnie, a w nowych są krzaki. Baza około 800MB.

Zapłacę komuś za naprawienie tego, ktoś chętny?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
Szukam dodatku do przeglądarki (obojętnie czy chrome Firefox czy opera) który będzie odświeżał stronę i jeśli coś się na niej zmieni to wyślę maila lub powiadomi jakoś użytkownika. Jest to strona z logowaniem ale jak się zaloguje to jest statyczna #programowanie #it #sysadmin
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#sysadmin
Mirki, dobry kurs Linuxa dla administratora? Wiem, że temat obszerny a nawet bardzo, ale na pewno macie swoje jakieś ulubione pozycje.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najlepsza #pastaoserwerowni jaką w życiu czytałem ( ͡ ͜ʖ ͡)

Po prostu dzisiaj nie mogłem ze śmiechu jak pewien klient pisał mi na GG o swoich problemach z Netem :

Do tego to jest kobieta z wyższym wykształceniem. Po prostu szkoda słów. Niech ją
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majsterV2: Nie ma znaczenia, chyba że serwisant ma serio w dupie klientów; zaczął drążyć temat i tłumaczyć komuś nietechnicznemu detale w IMHO dość chamski sposób, zamiast po prostu uczepić się wyników speedtestu i cały czas tłumaczyć że prędkość jest "do", a dany program tyle nie zużywa.

Myślałem że ja nie mam cierpliwości do klientów, ale na słuchawce cierpliwie tłumaczyłem klientowi jak skonfigurować jego własny router, mimo że uważał że wie
  • Odpowiedz
Kiedy masz nadzieję, że żaden ziomek nie siedzi po godzinach i robisz upgrade firmowego GitLaba żeby zdążyć przed codziennym cronowym backupem, wyłączając na chwilę główne narzędzie pracy całej ekipy, bez zapowiadania się z tymi pracami administracyjnymi :) #sysadmin #pracbaza #sysop
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema jest jakaś możliwość na połączenie przez MSRA dwóch kompów, ale tak, że jeden jest w domenie, a drugi nie? Nie mogę dodać drugiego do domeny. RDP działa, ale MSRA odmawia połączenia. Dodałem policy w GPO, ale nie pomogło. Nie mogę wykorzystać VNC czy TeamViewer. Musi być MSRA. Ktoś już tak robił? Macie jakieś pomysły?
#sysadmin #msra #windows #pytanie #pytaniedoeksperta dam jeszcze
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#sysadmin #programowanie Mam pewien problem. Próbuję zmusić postfixa do odbioru poczty z domeny example.com. Serwer pocztowy jest jednak na maszynie w subdomenie mail.example.com. Poczta wysyłana na mail.example.com trafia sobie spokojnie do celu. Z główną domeną mam jednak problem. Co mogę jeszcze dodać do wpisów DNS żeby rozwiązać ten problem?

@ IN A 1.2.3.4
mail IN A 5.6.7.8
@ IN MX 10 mail
5.6.7.8 IN PTR mail.example.com.
@ IN
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@indywidualny: to teraz zobacz czy ślad po tym połączeniu masz w logu: jeżeli tak to ok - reszta maili też pewnie zacznie przychodzić z czasem. Jeżeli nie to patrzysz w złe logi albo masz niskie verbosity i to może być zupełnie inny problem
  • Odpowiedz
@majsterV2: gratuluję, teraz na pamięć tarowanie on the fly żeby przetransferować seafile'a 800 gb w jedną noc a nie 3 dni i się pochwal xD dodam, że seafile trzyma pliki w chunkach więc masz pińcet tysięcy chunków po 0.5-2 MB.
  • Odpowiedz