@Dorrek: to zależy, w większości wystarczy logiczna separacja podsieci
nie spotkałem się jeszcze z obrazem z vulnhub, który chciałby wyskoczyć,
jeżeli podatne systemy to głównie web aplikacje, możesz spróbować wsadzić je w piaskownice (docker)
  • Odpowiedz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czyli nas mogą atakować penetrować z za granicy ale my próbując znaleść atakującego za pomocą np Kali Linux kwalifikujemy się w naszym kraju jako przestępcy łamiący prawo?!? BRAWO BRAWO BRRRRAAAAAWWWWOOOO!!!! Z takim podejściem za chwilę będą zamykać programistów bo zdobywają tajemna wiedzę służąca do tworzenia zakazanych programów a administratorzy także będą przestepcami bo przecież mają dostęp do wszystkiego. Poziom zabezpieczeń sektora publicznego i tak jest na fatalnym poziomie, informatycy w sektorze publicznym
majsterV2 - > Czyli nas mogą atakować penetrować z za granicy ale my próbując znaleść...

źródło: comment_Yt8IxDtz1iS9pSO1PRvZHMuRAIKsEWLf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
#chwalesie Wczoraj wieczorem przy próbie odpalenia kompa powitał mnie taki komunikat kontrolera RAID (zwykły pc, jakiś tam kontroler na płycie Z-97 A). Zadnej opcji naprawy, nie da się zrobić nic. Jeden z 2 dysków z RAID podziękował za współpracę i postanowił działać na własną rękę.

Po "riserczu" znalazłem taki oto poradnik: https://communities.intel.com/thread/18291
Kazali tam dyski zresetować do poziomu bez-raid, a potem założyć jeszcze raz taki sam RAID z tymi samymi ustawieniami/kolejnością dysków.
grzybosiur - #chwalesie Wczoraj wieczorem przy próbie odpalenia kompa powitał mnie ta...

źródło: comment_lO821Vfh6UDbFUTFOuqKsNGQkrvljmmO.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@carlo497 to chodzi na votingu, jak masz shared storage i raidy z bateriami to nic się złego nie dzieje. Jak pada serwer to dwa pozostałe oznaczają go jako pad i przejmują vm. Ogólnie chodzę tak od jakiegoś czasu (2 lata będą) i nic nie jebło ;) tylko u mnie infrastruktura nie jest krytyczna i przy braku zasilania serwery robią gracefull shutdown po 20 minutach
  • Odpowiedz
Załóżmy sytuację, że w firmie mam jeden kontroler domeny i 10 biur po 10 komputerów każde. Czy jeśli rozdzieliłoby się te biura na domeny podpięte pod ten jeden już istniejący kontroler to dałoby radę zrobić, żeby każdy z kontrolerów tych domen cacheował pliki z np. zasobu sieciowego firmy odpowiednio dla każdego biura?

Mam np. taką strukturę katalogów na głównym serwerze:
-Warszawa
-Radom
-Łódź
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z tym #linux to trochę przesadziłem, ale ma ktoś może serwa w hetznerze? Muszę się wynieść z ovh bo mnie szlag trafił w tym miesiącu i chcę wziąć ich serwa z aukcji, jak u nich z łączami i tą ich ochroną przed ddosami? Może się ktoś wypowiedzieć nt. uploadu? Mirko pomusz.
#sysadmin #hetzner #linux
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fervi: tak czułem bo ich regulaminy też czytałem i tam jest coś tego typu, że jak się służby albo sądy odezwą to oddadzą więc założyłem, że to dotyczy każdego ich datacenter. Zwłaszcza, że kupuję na polskiej stronie od spółki z siedzibą w Polsce. Ale nie wiem jak się to ma do takiego digitalocean.
@Dolan: screen na potwierdzenie... powiem ci na pw jak im to zgłoszę bo nie chcę
F.....z - @fervi: tak czułem bo ich regulaminy też czytałem i tam jest coś tego typu,...

źródło: comment_rzbjKdPta39V2681R0ByKPqTTwcwbAPQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Która książka wyjaśnia najwięcej aspektów związanych z #linux?
Myślę o jakiejś księdze eksperta z RedHat Linux, ale może jest coś co jeszcze bardziej objaśnia samo jądro i pisanie programów (chodzi tu bardziej o zasadę działania różnych usług, zwłaszcza serwerów sieciowych).
https://www.olx.pl/muzyka-edukacja/ksiazki/q-linux/?search[order]=filterfloatprice%3Aasc
#programowanie #sysadmin
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie ogarniam już o co chodzi... Udało mi się normalnie połączyć z domeną, jestem w stanie listować użytkowników przy pomocy getent itp ale za cholerę nie jestem w stanie się zalogować jako którykolwiek z nich. Przy próbie

su - test3
Dostaję komunikat

su: System error
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#sysadmin #helpdesk #linux polecicie jakąś stronę gdzie są zebrane informacje o aktualizacjach programow i systemów, nie chodzi o to żeby je z tych stron pobierac,, tylko jak wychodzi jakiś updaje lub patrz to wchodzi na stronę i już wiesz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majsterV2: Moduły Prism54 były produkowane albo przez Intersil albo przez Connexanta. Generalnie Prism54 był strasznie słaby w stosunku do starszego modułu Prism 2 - co prawda Prism 54 oferował większe prędkości bo w zamyśle twórców moduł ten obsługiwał modulacje QAM64 więc mógł działać w nowym wtedy standardzie 802.11g oraz bodajże 802.11a - ale układ pozbawiony był dodatkowego filtrowania w postaci przetwarzania częstotliwości pośredniej - miało to taką implikację, że układ
  • Odpowiedz
@majsterV2: No to raczej będzie ciężko ze sterownikiem na USB :/ Musiałbyś szukać czegoś na bazie Atherosa - to jest jeden z nielicznych chipsetów bardzo dobrze wspieranych pod BSD/Linux jeśli chodzi o magistralę USB.
  • Odpowiedz
@houk: no w końcu wrzuciłem oba. I mimo, że różnią może 2 pozycjami to są zupełnie inne gałęzie. Bezsens ale co zrobisz, nic nie zrobisz.
  • Odpowiedz
@Gooma: Ten przykład jest bardzo prosty i nie wchodzi dokładnie w specyfikę, na takich urządzeniach jak dystrybutor z wodą, ciężko jest idealnie odwzorować wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale przynajmniej rzuca trochę światła (nie twierdzę, że dużo) jak to wszystko wygląda
  • Odpowiedz