Jak to jest, zostawiłem auto (tam gdzie zwykle parkowałem) na ulicy nieopodal domu. Robotnicy rano, około godziny 7:00 postawili znak "zakaz parkowania" a o godzinie 9:00 przeszła straż miejska wlepiając wszystkim mandaty za parkowanie pod zakazem. Jak to się prawnie ma, ile jest czasu na dostrzeżenie nowo postawionego znaku?

#drogi #znakidrogowe #prawo #samochody #zakazparkowania #mandat #strazmiejska #emiltv
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaskaderMike: Nie przyjmuj. Prawo nie działa wstecz, a zaparkowałeś w momencie gdy zakazu nie było. O ile jest w pobliżu jakiś monitoring albo znajdziesz jakichś świadków z udowodnieniem nie powinieneś mieć problemu :)
  • Odpowiedz
@semperfidelis: wg mnie mandat słuszny. Stojące auta praktycznie cały pas zajmują, no bez przesady.

facet z domu na przeciwko nie miał problemu, żeby samochód tutaj stał


Ale problem mieli wszyscy ci, którzy musieli się wyminąć z innym autem na tej uliczce.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ratll: W ogóle nie ma? Ha ha. To chyba nie przy operze. Miejsc jest KILKADZIESIĄT! Z każdej strony Opery są duże parkingi. Ale wieśniaki muszą parkować pod samymi drzwiami i potem dziwią się że mandaty
  • Odpowiedz
Czy #strazmiejska we #wroclaw miewa jeszcze w zwyczaju zabierać blokady samochodów sama z siebie? Bo np. X lat temu zabierali na noc do swoich magazynów :] Tak się zastanawiam, czy jest szansa, że po kilku dniach im się znudzi czekanie i sami zabiorą? ;)

Ps. Pozwolę sobie zawołać jeszcze #prawo - bo nie wiem czy ignorowanie takiej sytuacji nie spowodowałoby więcej problemów?

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Scorpio412: To nie mało? To wersja SX-F 60 KM. Ma nie ,,nie mało'', a w---------e dużo. Totalnie nie przeznaczona początkującym. Oczywiście, nawet i nowicjusz głaszcząc manetkę delikatnie jak chomika może tym pojeździć. Ale wyczuć go to trudna sprawa. Taki sprzęt powinno na początek się zdławić o kilkanaście koni. Sam uczyłem się jeździć 55 KM na zdławieniu, poznałem motocykl i przeskok o kilkanaście KM w górę był nie przerażający, a miłym
  • Odpowiedz
gość stanął na ostatnim miejscu dla niepełnosprawnych, blokując swobodny parking jakiemuś potrzebującemu, straż miejska nie zawiodła logiką, przyjechała założyć mu blokadę na koło... #strazmiejska
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oglądam sobie filmiki ze strażą miejską i taka mnie refleksja naszła. Dlaczego funkcjonariusze nieraz, kiedy zorientują się, że są filmowani, zachowują się jeszcze gorzej, niż kiedy nie wiedzieli jeszcze o kamerze? Normalny człowiek, kiedy wie, że jest obserwowany, naturalnie stara się zachowywać poprawniej. Były eksperymenty z dziećmi, które kiedy wiedziały o kamerze w pomieszczeniu, automatycznie ograniczały swoje złe zachowania. U funkcjonariuszy jest odwrotnie.

#strazmiejska
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szoorstki: jeśli ma niebieskiego koguta to może nawet po dachach jeździć lecz tak żeby nie zagrażać czyjemuś życiu, w tym wypadku zadzwoniłbym po policję
  • Odpowiedz