Jedna z gier, które są dla mnie czymś więcej niż grą. Mój kulawy PC kupiony w 1991 po upgrade ledwo odpalił ten tytuł. Pamiętam, że dorwałem ten tytuł w grudniu 94 roku, czyli w 7 klasie podstawówki. Nie, to nie był oryginał :)
Język angielski miałem wtedy opanowany, ale koledzy grali ze słownikami na kolanach. To był absolutny majstersztyk. Klimat, sama opowieść, i nasze zajaranie się Blade Runnerem.
W styczniu 95 miałem nowego PC,
Pshemeck - Jedna z gier, które są dla mnie czymś więcej niż grą. Mój kulawy PC kupion...

źródło: xxx

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pshemeck Jako fan 2ki demo mi nie podeszło... ale to pierwsze demo. Kolejna wersja już mi zmieniła perspektywę :) Jako stary gracz 30+ z rozrzewnieniem wspominam dawne czasy. Opisy gier na pudełkowych wydaniach pozwalające wyczuć co się będzie działo... Blood, Total Doom, System Shock...Sklep Vobisu w którym oglądałem pudełkowe wydania gier wydawane przez LEM... Ech. to se ne vrati ... Czas poczekać na wypłatę. ????
  • Odpowiedz
Mirki, pamięta ktoś grę strategiczną w której rozstawiało się wojska na mapie?

Była ta stara gierka, stawiałbym że z premierą w okolicy 2002-2004 roku...oddziały rozstawiało się prawdopodobnie z okresu 1-2 wojny światowej na mapie w formie znaczników. Ogólnie to niewiele z tej gry pamiętam, jedyne co w niej robiłem to rozstawiałem te wojska - gra na bank z jakieś gazetki za kilka złotych.

#gry #szukamgry #staregry
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pamiętam jak grając w tą gierkę za dzieciaka mega bałem się tych stworów na początku i zanim odważyłem się do nich podejść to mijało kilka dobrych minut na zbieranie odwagi xD

Fajnie w to zagrać po polsku po latach, pomimo że sterowanie mnie słabi i trochę się martwię że się zbyt szybko zirytuję i jednak odpuszczę i nie ukończę tej gry ani razu :x

#staregry #retrogaming #gimbynieznajo
L.....y - Pamiętam jak grając w tą gierkę za dzieciaka mega bałem się tych stworów na...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki mam flashback z dzieciństwa. Kiedyś jeździłem do chrzesnego i u niego grałem w quake serius sama, i jeszcze jedna taka grę podobna do tych dwóch. Jedynie co mam w głowie to że była dosyć straszna i były różne dziwne bronie. Było takie koło np z kolcami na łańcuchu i się rzucało w potwory. Zna ktoś? #pytaniedoeksperta #gry #staregry #pomocy
Tak nostalglem że muszę
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy Toca Race Driver 3 w pudełkowej wersji (białe pudełko, kolekcja ExtraKlasyka) ma zabezpieczenie StarForce? Nie wiem, czy instalować ją na Windows 7, bo mogę mieć problemy z systemem. Chodzi mi wyłącznie o opisane konkretne wydanie.

#gry #grykomputerowe #staregry
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kodecss: Chikorita to taki śmietnik że nigdy nie powinna być brana pod uwagę ( ͡º ͜ʖ͡º) Gyarados to taki standardzik, odnośnie ognistego to arcanine jest warty rozpatrzenia. W HG/SS zawsze brałem też ampharosa jak typowy antek. Póki nie grasz jakiejś modyfikowanej (utrudnionej) wersji to na fabułę nie musisz budować tak dopracowanego i silnego teamu. Naślęczysz się nad tym żeby potem przesweepować "bossów" w 2 minuty
  • Odpowiedz
@kodecss: z reguły startery są powyżej przeciętnej pod względem statystyk i dostępnych ataków. Ale zawsze można wymienić na coś innego, jak Ci się podoba. Nie grałem w HG/SS, ale oryginalna 2 generacja to są chyba najłatwiejsze Pokemony, wszyscy tam mają mocno zaniżony poziom i można to przejść byle czym.
  • Odpowiedz
Bazarowe spolszczenia zachęcają do wrócenia do starych gier no ale jednak w tym przypadku ciężko mi dłużej pograć w ten tytuł, kompletnie zapomniałem że w tej grze były aż tak duże spadki FPS.

Pamiętam że gra była bardzo trudna, grałem sporo ale w trybie swobodnej jazdy. Po latach nadal jest trudno no ale teraz widzę że trudność polega na makabrycznych spadkach FPS które uniemożliwiają wymijanie samochód i innych przeszkód :x

#ps1
L.....y - Bazarowe spolszczenia zachęcają do wrócenia do starych gier no ale jednak w...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam rozkminę, która nie daje mi spokoju od jakiegoś czasu. Mianowicie, poszukuję gry komputerowej z mojego dzieciństwa. Mogłem w nią grać jakoś w latach 98' - 03'. Pamiętam, że grafika była rysunkowa, była to gra dla dzieci (być może była dodatkiem na płycie do jakiejś gazetki). Na pewno był tam jakiś czarodziej, bo używało się różdżki. Ale najbardziej co pamiętam, to taki kot, który wypowiadał kwestię "Aaaał... Mój nos!". Szukałem pod różnymi
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Mtsen: Niestety nie (,) Mogę się mylić, ale tak jak wspomniałem, była to gra raczej dla dzieci i wydaje mi się, że należała do tych prostszych (może nawet zbiór jakiś minigierek) niż do tych bardziej ambitnych i rozbudowanych.
  • Odpowiedz
Graliście w serię gier Syphon Filter?

Miło wspominam trzy pierwsze części na PS1, pamiętam że grając w to za dzieciaka średnio ogarniałem o co chodzi w fabule ale sama gra dawała dużo zabawy, dodatkowo tryb dla dwóch graczy motywował do odblokowywania lokacji i postaci.

Bazarowe spolszczenie mega słabej jakości ale dzięki niemu mam chęci ograć ten tytuł ponownie, choć jak sobie przypominam misje skradane to aż się boję :x

#gry
L.....y - Graliście w serię gier Syphon Filter? 

Miło wspominam trzy pierwsze części...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lesrley: jedna z moich ulubionych gier z dzieciństwa, trzecia część. Filmowe przerywniki, inteyga z której nic nie rozumiałem, konkretny klimat filmów szpiegowskich i bardzo przemyślany gameplay. Polecam każdemu.
  • Odpowiedz