Wpis z mikrobloga

COMPAL Hel80 C2D T7200 NVIDIA GeForce 7600 WinXp wiek 18 lat
vs
Lenovo ThinkPad i7 NVIDIA Quadro K1100M Win10 wiek 8 lat

Potrzebowałem dla znajomego zrobić obraz płyty Settlers IV.

Na W541 przy pomocy programu CloneCD 5.3.1.4 przez pół godziny sypało błedami. Przy programie UltraISO zrezygnowałem kiedy szacowany czas operacji osiągnął ponad 11 godzin i wciąż rósł.

Tak, płyta CD nie jest zadbana. Ale napęd w COMPALU ma dość pokaźny przebieg (sprzęt regularnie służył do grania). Gdy napęd w W541 gościł może 5 krążków.

Poirytowany wyciągnąłem swój stary laptop i programem CloneCD 4.1 zrobiłem obraz, z którego zainstalowałem Settlers IV.
Z tego samego obrazu zainstalowałem grę na W541.

I pojawił się wcześniej znany problem.
Gry (całe dwie: Command & Conquer: Generals Zero Hour i Settlers IV), które uruchamiam na W541 wyświetlają się w proporcjach 4:3. Podejrzewam, że każda inna również.

A na COMPALU, elegancko 16:9.

Dodam, że obie matryce mają taką samą przekątną: 15.6".

Czy ma ktoś pomysł jak wymusić wyświetlanie (starych) gier na pełnym ekranie?

#systemyoperacyjne #gry #staregry

Richtig_Piwosz - COMPAL Hel80 C2D T7200 NVIDIA GeForce 7600 WinXp wiek 18 lat
vs
Leno...

źródło: na górze COMPAL - poniżej W541

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Czy ma ktoś pomysł jak wymusić wyświetlanie (starych) gier na pełnym ekranie?

@Richtig_Piwosz: przeciez to zwykle rozciagniecie ekranu. znajdziesz takie ustawienia w sterownikach karty graficznej. ale nie polecam tego robic - obraz sie znieksztalca.
  • Odpowiedz
@chciwykrasnolud:
Dzięki. Znalazłem to w ustawieniach karty zintegrowanej (nie w Quadro K1100M). I rzeczywiście "dopasowuje" do rozmiaru wyświetlacza. Ale nadal max dostępna rozdzielczość to 800x600. Mimo, że te settlersy oferują lepszą jakość. Za kila dni sprawdzę co się dzieje w C&C.

ale nie polecam tego robic - obraz sie znieksztalca.

Moim grom niewielkie zniekształcenia niewiele są wstanie zaszkodzić. W kręgu moich zainteresowań są produkcje, które średnio mają 20 lat i więcej
  • Odpowiedz
@Richtig_Piwosz
PCGamingWiki.

Tam opisane są rozwiązania, czy Widescreen jest wspierany, czy są jakieś mody do tego.
Settlers 4 - najnowsza jej wersja to "Settlers IV: History Edition", a ludzie chcąc zagrać multiplayera używają
https://settlers-united.com/

Można w nim aktywować HD Patcha, można w nim grać w trybie jednoosobowej.
Jest to gra za kilka złotówek.
  • Odpowiedz