@tank_driver: Takie "podobno" to wiesz.. myślenie życzeniowe trochę. Aczkolwiek istnieje bardzo duża szansa że poleci o wiele wyżej ponieważ na srebrze od dawna była stagnacja a z racji ze jest to mały rynek w porównaniu ze złotem to jak zaczyna się ładować kapitał w ten rynek to o ruchy na nim łatwiej spowodować. Gdybym mial większy kapitał to bym kupił z tysiąc uncji i potrzymał do następnej górki w okolicach
  • Odpowiedz
@tomjar: srebro inwestycyjne, a więc sztabki srebra i srebrne monety bulionowe, a także inne metale szlachetne (platyna) objęte są 23% podatkiem. Musimy pamiętać, że kupując srebro, już na wstępie traci ono 23% swojej wartości.
  • Odpowiedz
Konto oszczędnościowe w dolarach, oprocentowane 2,5% na 4 miesiące (ale korzystając z triku na ile się chce ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy dalej trzymać na 2,7% w PLN?
W Euro widziałem, ale tylko 2% Tylko nie piszcie kupuj bitcoina, bo halfing idzie, a srebra i złota nie ogarniam jeszcze. Te same monety ze srebra 1oz potrafią znacznie różnic się cenowo?
No i skąd takie srebro najlepiej wziąć, bo
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Miraski, mam 21 lat i odłożone 40k PLN (zdobyte połączeniem pracy i farta, nieważne), chcę coś z nimi zrobić. Opłacam sobie studia, trochę pracuję, rodzina żyje na godnym poziomie, może nie klasa średnia, ale jest dobrze. Nie jest to kwota, którą ustawię sobie życie, a słysząc wiadomości z kraju i świata po prostu nie chcę mieć złotówek. Jak można je zainwestować? Decyzję i tak podejmę sam, ale jestem ciekawy

Co kupić?

  • 1. Po trochu Bitcoina, altów, złoto, srebro 13.0% (34)
  • 2. Poważne waluty takie jak dolar, frank 11.8% (31)
  • 3. Działka za małym miastem 29.4% (77)
  • 4. Buda z kebsem 18.7% (49)
  • 5. Auto marzeń 27.1% (71)

Oddanych głosów: 262

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania Wziąłbym autko. Bitcoin to ogromne ryzyko, wielu już się na nim przejechało, bo nawet jak jego cena jest wysoka to trzeba jeszcze znaleźć kupca a o to nie tak łatwo :) Srebro czy złoto możesz kupić zawsze, nawet jak się dorobisz czegoś, a młodości nikt Ci nie zwróci. Bierz auto, wyrywaj laski i baw się, żeby za kilkanaście lat nie żałować, że zmarnowales sobie najlepsze lata życia.
  • Odpowiedz
#inwestycje #pieniadze #zloto #srebro
Ja tylko tak napiszę, że jak chcecie zainwestować 5 - 10 tysięcy w coś, ale to są wasze jedyne oszczędności, to ja polecam jednak schować to w "skarpetę". Moim zdaniem jeśli brak ci zabezpieczenia na minimum rok życia w razie jakiegoś "w" typu utrata pracy, choroba to nie ma sensu zakup metali czy innych btc - wtedy jak cię przyprze
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam problem
Mam odłożone troche pieniędzy (ok 400 tysięcy) i zastanawiam się co z tym zrobić.
Kupić metale szlachetne? W coś zainwestować?

Jestem kompletnie zielony w tych tematach, a chciałbym głównie zabezpieczyć się przed inflacją (i karakanem - zanim nas kompletnie wydyma tak jak Pan Stonoga powiedział) albo przy odrobinie szczęścia trochę na tym zarobić.

Jakieś
  • 103
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mam odłożone kilka tysięcy (powiedzmy coś koło 5-10 tysięcy) i zastanawiam się co z tym zrobić.
Kupić metale szlachetne? W coś zainwestować?

Jestem kompletnie zielony w tych tematach, a chciałbym głównie zabezpieczyć się przed inflacją (i karakanem - zanim nas kompletnie wydyma tak jak Pan Stonoga powiedział) albo przy odrobinie szczęścia trochę na tym zarobić.
Nie wiem czy jest sens dzielenia takiej niewielkiej kwoty aby część przeznaczyć na np. złoto/srebro, a

Co wybrać

  • Kruszce + inwestycje 10.4% (97)
  • Kruszce 18.8% (175)
  • Inwestycje 7.2% (67)
  • Kryptowaluty 21.8% (203)
  • Remont mieszkania 25.4% (236)
  • Coś innego 16.3% (152)

Oddanych głosów: 930

  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#srebro #inwestycje #pieniadze
metalelokacyjne mają chyba najlepsze ceny na bulionówki, ale z tego co widzę, taki np. maple leaf 2019 jest z dostawą do 14 dni. Niby z tego co czytałem dużo ludzi tam zamawia i nie ma problemów, ale chciałbym się zapytać czy ktoś stąd zamawiał coś od nich i czy ta dostawa to faktycznie 2 tygodnie czy zdarza się, że towar dojdzie wcześniej?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam najbardziej korzystnej formy inwestycji w srebro. Znalazłem tzw junk silver u tego popularnego sprzedawcy metalelokacyjne.pl gdzie jest napisane wyraźnie: "Zestaw 1000 gramów srebra próby .999/.9999 Ag zawiera w sobie produkty wykonane ze srebra." co brzmi bardzo spoko. Znalazłem openbox tej paczki, wygooglałem monety które tam są pokazane i okazuje się, że one próby 835...
... Ja czegoś nie rozumiem, czy tak duży sprzedawca naprawdę bezczelnie próbuje wyruchać kupujących? (
drKlotz - Szukam najbardziej korzystnej formy inwestycji w srebro. Znalazłem tzw junk...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja czegoś nie rozumiem, czy tak duży sprzedawca naprawdę bezczelnie próbuje wyruchać kupujących? ()


@dr_Klotz: no tak to jest jak się nie czyta ze zrozumieniem oferty. Wszystko zgodnie z prawem.

Zestawy są tworzone losowo, nie ma możliwości wyboru formy srebra. Waga brutto będzie dużo wyższa i zależy od prób lub próby srebra, zastosowanej do skompletowania zestawu.
  • Odpowiedz
@dr_Klotz: wiesz co, aż na tyle w tym temacie nie siedzę ale po pierwsze nigdzie nie ma podanej próby tego srebra. Jako "ofertę" traktowałabym to co jest po prawej stronie ekranu, a tam widnieje: Stop Ag .9999, tekst po lewej to dla mnie nic nie wnoszący opis. Nigdzie nie została podana próba srebra. Dalej idąc, w tekście jest:

zawierającego srebro próby ogólnej 999/9999


Z tego co na szybko wstukałam w
  • Odpowiedz
ej, wyjaśnijcie mi inwestycje w #srebro #zloto
Kupując, powiedzmy płacę 100zł za uncję srebra. Najdroższy skup jaki znalazłem to 65zł. Czyli na wstępie tracę 1/3 wartości? xD i żeby zarobić musze modlic sie o 30% wzrost?
Czy to tylko w celach kryzysu oraz hobbystycznie ludzie kupują?
mein gott, wole bitkojny

#inwestycje #numizmatyka
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ComboBreaker W zasadzie mamy bardzo konkurencyjne, a nawet lepsze. Na przykładzie najbardziej popularnej monety bulionowej, czyli Złotego Krugerranda 1 oz. – u nas 5824,65 zł, u nich 5797,33 zł, czyli teoretycznie jesteśmy drożsi o 27,32 zł, ale praktycznie u nich dostawa niecałe 70 zł, a u nas z kodem "wykop" darmowa, więc w Tavex zaoszczędzisz 40-50 zł. Poza tym przede wszystkim polecamy nas jako pewne miejsce do zakupu. (
  • Odpowiedz
Mam kilkanaście uncji srebra w monetach (prezent weselny sprzed kilku lat). Ostatnio zauważyłem na nich nalot, pewnie reakcja chemiczna od odcisków palców. Czy da się to łatwo i tanio usunąć? Czy srebro znacznie straciło na wartości?

W ogóle jak można to opłacalnie sprzedać, żeby nie zostać wydymanym przez jubilera / kantor itp.?

#pytanie #srebro #chemia #kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mentos90:

1. Umyj monety płynem do mycia naczyń, żeby pozbyć się z nich brudu i tłuszczu.
2. Wyłóż szklaną miskę folią aluminiową, najlepiej ją pomarszcz jeszcze żeby powierzchnia była większa.
3. Weź ciepłą wodę, posól ze dwiema łyżkami soli, mieszaj aż rozpuścisz.
4. Wrzuć monety na folię wyłożoną
  • Odpowiedz
Taki zestaw do yerby dostaniesz od prezydenta Polski, jak będziesz grzeczny i zostaniesz papieżem.
Dla reszty jest wersja cywilna za dwie stówki http://www.as.cmielow.com.pl/pl/glowna/654-naczynie-yerba-mate.html

#yerbameme #yerba #yerbamate #yerbamatewykopclub #papiez #heheszki #porcelana #srebro #dyplomacja #watykan #polska
y.....o - Taki zestaw do yerby dostaniesz od prezydenta Polski, jak będziesz grzeczny...

źródło: comment_q0jccSVsmJLRYNTplwDKIZDkvwirCLOn.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#inwestycje #gielda #srebro #etf

Czy inwestował ktoś z Was w EFT mieszkając w Polsce? Interesuje mnie jak z praktycznego puntu widzenia wyglądają podatki i opłaty. Interesują mnie na ten moment głównie ETF oparte o srebro, ale jestem ciekawy Waszych doświadczeń.

ETF (ang. Exchange Traded Fund - fundusz notowany na giełdzie) to fundusz inwestycyjny notowany na giełdzie, którego zadaniem jest odzwierciedlanie zachowania się danego indeksu
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szczesliwa_patelnia: Do pasywnego inwestowania polecam Degiro (brak opłat za konto i niskie prowizje), LYNX też spoko (dużo większa funkcjonalność, ale też znacznie wyższe koszty), Interactive to amerykański broker i niestety nie ma wsparcia w języku polskim.

Dochody można normalnie rozliczyć jako zagraniczne na PIT 38, wspominałem już tutaj coś kiedyś na ten temat. Pozdrawiam. ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz