Cześć Chmurki,

Szukam soczewek do okularów, wada, -0.25 i -0.50, w jednym oku astygmatyzm.

Warto brać soczewki asferyczne dla takich minusów? Jaki profil wybrać, 1.6?
Nigdy nie nosiłem okularów i najbardziej mi zależy na jakości obrazu, mogę dopłacić do asferycznych jakby miały nie mieć odkształceń na bokach.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cadoda: nie warto asfery bo i tak będą cienkie. A 1.6 też raczej nie, chyba że cienka oprawka metalowa, to może.. na siłę. Essilor Sapphire HR też nie ma żółtej poświaty. Ale z filtrem blue to się nazywa Blue Sapphire HR (też nie ma żółtej dominanty).
  • Odpowiedz
@cadoda: to nie ma sensu brać pocienienia ani asfery przy takich mocach. Nie mamy w ofercie Ziessa, ale Essilor to też górna półka ;) w swoich okularach mam Essilora oraz Hoye. Hoya daje lekkie ocieplenie koloru, a Essilor nie wpływa w ogóle na odbiór.
  • Odpowiedz

https://allegro.pl/oferta/eyeye-przyssawka-do-twardych-soczewek-kontaktowych-7958763273

Nie musze codziennie rano dłubać w pojemniczku i wyciągać palcem przez co zostawiam na soczewce tłuszcz z palca.
Przyssawkę wkładam do pojemniczka, wyciągam nią soczewki i zakładam na oko. Wszystko trwa 2 sekundy.
Ostatnio po 15latach używania przyssawki gdzieś mi przepadła i musiałem się męczyć palcami...dramat
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam,
czym różnią się soczewki kontaktowe miedzy sobą? Obecnie stosuję jednodniowe iWear Activ Astigmatism co kosztuje to 180 zł za 30 par. Kiedyś, kiedy jeszcze nosiłem miesięczne, okulista który prowadził własny gabinet przepisał mi jakieś Cooper Vision gdzie koszt na 3 miesiące zawierał się w granicach 80 zł.
Zastanawiam się czy mogę zastąpił iWear jakąś inną firmą.

#soczewki #soczewkikontaktowe #okulary #wadawzroku
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiam się czy mogę zastąpił iWear jakąś inną firmą.


@Razor1711: iWear to wlasna marka soczewek dla vision express ale ich producentem jest cooper vision, wiec tak naprawde to sa te same soczewki, jednodniowe sa cieńsze niz miesieczne wiec jesli w jednodniowych masz czerwone oczy po kilku godzinach to zakladanie miesiecznych skonsultowałbym z optometrysta jednak.
  • Odpowiedz
bylem w sklepie gdzie kupuje sie soczewki (takie stoisko z soczewkami) dostalem soczewki jedniodniowe, ale baba mi nic nie mierzyla (dalem tylko karteczke o wadzie wzroku). Jak moge ogarnac czy rozmiar tej soczewki jest okej? Czy olac to i pojsc normalnie do optyka by dobrac?
#soczewki #okulary #wzrok
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moje obecne soczewki toryczne chyba przestano produkować, bo nie są dostępne w sklepach i muszę zmienić je na inne. Do tej pory używałem Air Optix PLUS hydraglade które to mają dostępne osie 40 i 140. Wszystkie inne soczewki które mają dostępne te osie mają inny parametr BC. Do tej pory w miesięcznych miałem 8.7 a w jednodniowych 8.8. Czy jeśli zamówie soczewki z parametrem BC 8.5 to jakoś totalnie inaczej będzie się
ShowBobsAndVagona - Moje obecne soczewki toryczne chyba przestano produkować, bo nie ...

źródło: comment_1659953926C5TC1M8iIespUlqRWnkuPL.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hey, nigdy nie nosiłem soczewek ale zawsze chciałem sprawdzić jak to jest nie męczyć się z okularami.
Mogę sobie po prostu zamówić jakieś jednodniówki z allegro czy muszę najpierw do lekarza?
#soczewki #okulary #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Paranoija: można iść sobie zmierzyć. Ja różne jednorazówki próbowałem z Allegro, bo różne marki głównie jeden wymiar produkuje.
Jedyne razy co nosiłem soczewki to do okularów narciarskich i kino 3D.
  • Odpowiedz
Zacząłem właśnie nosić soczewki kontaktowe. Czy to normalne, że wciąż mam wrażenie suchego, podrażnionego oka (dzisiaj jest trzeci dzień)? To się "rozchodzi"/oczy muszą się przyzwyczaić?

Soczewki dobierałem w zakładzie optycznym. Było badanie. Potem przeszkolono mnie z ich obsługi, zakładania, zdejmowania, czyszczenia płynem (na start zaproponowano mi dwutygodniowe). Wydaje mi się, że wszystko robię dobrze, nie wysuszyłem ich i wszystko robiłem sterylnie. Co prawda przy wyjmowaniu miałem kilka podejść, zajęło mi to z
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@groger: hej, dalej noszę, choć nieregularnie. Jest dużo lepiej
O to co zauważyłem:
- Gdy się nie wyśpię, mam zmęczone oczy, to przy soczewkach będą jeszcze bardziej wysuszone. W takie dni raczej rezygnuję z ich noszenia.
- Możliwe, że zakładając soczewki miałem na nich jakiś pyłek, paproch (w dzień w który najgorzej reagowałem). Pilnuję teraz, żeby je dokładnie płukać i przyglądam się, czy nie ma czegoś na nich.
- Dbam
  • Odpowiedz
@Gprre: lipa, wciąż mam tylko testowe więc liczę, że jak przyjdą zamówione to będzie ok, zobaczymy. Krople stosuje od początku, niestety, nie dają za wiele. Myślałem też, żeby pójść do drugiego, niezależnego optometrysty dla porównania, ale poczekam pierw aż zamówione soczewki przyjdą.
  • Odpowiedz
Byłem u okulisty i przepisał mi soczewki miesięczne, jednak teraz chciałbym sobie zamówić jednodniowe bo jakoś nie przypadło mi do gustu noszenie soczewek codziennie, ale rekreacyjnie jestem zadowolony. Będę ich używał do uprawiania sportu. Jakie polecacie?

#okulista #zdrowie #optyk #okulary #soczewki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj zachlałem trochę i usnąłem w soczewkach przez co dzisiaj obudziłem się z dużym kacem (silny ból głowy, biegunka i wymioty) oraz z przymglonym obrazem. Pomyślałem że to normalne jak spałem w soczewkach i poszedłem je zdjąć i przemyć, problem tkwi w tym że nadal widzę jak za mgłą, miał ktoś tak? To normalne? Dodam że raczej metanolu nie piłem :p

#medycyna #soczewki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BadBadger: chłopie ciesz się ze udało ci się je zdjąć... ja tak po pijaku uszkodziłem sobie rogówkę próbując zdjąć... a co do mgły zakrop oczy powinno przejść
  • Odpowiedz
  • 2
@BadBadger do wieczora powinno ci przejść. Swoją drogą musiałeś naprawdę nieźle zachlac że ci się autopilot wyjmowania soczewek wyłączył :-) normalnie działa do kilku promili :-)
  • Odpowiedz
Gdzie zrobić najbardziej wiarygodne badanie wzroku? Lub jak określić jaka jest prawidłowa ostrość widzenia, aby nie widzieć za ostro? Może macie jakieś sprawdzone nawet nietypowe sposoby? Jeden optyk mi powiedział, że tablice rejestracyjna należy móc przeczytać z odległości 20 metrów. Pytam, bo byłem u 2 okulistów na badaniu wzroku i różnica w proponowanych przez nich soczewkach wynosi około 1,50 dioptrii (minusy).
#wzrok #okulista #okulary #soczewki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Patryk4: półtorej dioptrii różnicy to jest bardzo dużo, takiej pomyłki się nie da zrobić.

Są 2 sposoby zapisywania astygmatyzmu, na pewno tego nie masz? Bo mogłoby być że te 1.50 różnicy się bierze stąd.
  • Odpowiedz
Z racji astygmatyzmu wybór mam ograniczony. Używam Acuvue Oasys jednodniowe. Czasami inne ale wracam do nich zazwyczaj.
  • Odpowiedz
Ile mililitrów płynu może zużyć para soczewek przy codziennym używaniu przez 30 dni?. Na ile soczewek wystarczają wam płyny 100/360/500ml?
#soczewki #okulary
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mircy i mirabelki z #soczewki i #okulary

Proszę o porady na wkładanie soczewek :)

W sobotę byłem na doborze soczewek, u optometrysty włożenie jednej soczewki zajęło mi pół godziny i od razu kazał wyjąć. Jakoś poszło.

W
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach