Wpis z mikrobloga

Zacząłem właśnie nosić soczewki kontaktowe. Czy to normalne, że wciąż mam wrażenie suchego, podrażnionego oka (dzisiaj jest trzeci dzień)? To się "rozchodzi"/oczy muszą się przyzwyczaić?

Soczewki dobierałem w zakładzie optycznym. Było badanie. Potem przeszkolono mnie z ich obsługi, zakładania, zdejmowania, czyszczenia płynem (na start zaproponowano mi dwutygodniowe). Wydaje mi się, że wszystko robię dobrze, nie wysuszyłem ich i wszystko robiłem sterylnie. Co prawda przy wyjmowaniu miałem kilka podejść, zajęło mi to z 10 minut.

#soczewki
  • 7
@Gprre: U mnie było tak, że musiałem się przyzwyczaić i myśleć o czymś innym jak zaczęło mi przeszkadzać, do tego trzeba częściej mrugać. Może musisz sprawdzić inne soczewki, jakieś miększe?
@groger: hej, dalej noszę, choć nieregularnie. Jest dużo lepiej
O to co zauważyłem:
- Gdy się nie wyśpię, mam zmęczone oczy, to przy soczewkach będą jeszcze bardziej wysuszone. W takie dni raczej rezygnuję z ich noszenia.
- Możliwe, że zakładając soczewki miałem na nich jakiś pyłek, paproch (w dzień w który najgorzej reagowałem). Pilnuję teraz, żeby je dokładnie płukać i przyglądam się, czy nie ma czegoś na nich.
- Dbam o
@Gprre: lipa, wciąż mam tylko testowe więc liczę, że jak przyjdą zamówione to będzie ok, zobaczymy. Krople stosuje od początku, niestety, nie dają za wiele. Myślałem też, żeby pójść do drugiego, niezależnego optometrysty dla porównania, ale poczekam pierw aż zamówione soczewki przyjdą.