Ostatnie zamieszanie wokół whatsappa sprawiło, że wiele osób przekonuje swoich znajomych do Signala, argumentując, że jest prywatniejszy, bezpieczniejszy i nie sprzedaje naszych danych. Byłem świadkiem takich rozmów i najczęściej przewija się kontrargument:
Przejście na Signala ma tylko sens, gdy jednocześnie będziesz korzystać z Linuxa, GrapheneOS (alternatywa Androida - OpenSource), porzucisz narzędzia Google oraz zaczniesz korzystać z Tora.
Nie, kwestia prywatności to nie musi być wszystko albo nic. Używanie Signala ma sens nawet jeśli korzystasz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Just_Think_More: Jest nawet gorsze. W przypadku przechowywania twoich konwersacji mają do niej dostęp pracownicy. Jak pokazała historia z NSA, agenci używali zebranych danych do szpiwegowania swoich partnerek Choć nie oznacza to, że w innych miejscach tak sie musi dziać to istnieje prawdopodobieństwo, że twoje konwersacje przetaczają się przed oczami jakiemuś randomowi. Pomijam już to, że te dane tam są i skorumpowany pracownik moze je upublicznic, albo moze nastąpić inny wyciek
  • Odpowiedz
ile cyfer pinu powinienem ustawić żeby było bezpiecznie? Zakładam, że 4 to za mało? To ma jakiś wpływ na szyfrowanie czy to tylko w celu autoryzacji?
#signal
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy Signal ma takie same funkcje społecznościowe jak Telegram? Np. różne grupki fanów anime dzieląca się opiniami, czy też nowymi odcinkami.
Albo bot od Wykopu i innego rodzaju boty?
#signal #telegram #anime #wykop
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#it #signal Zainstalowałem z ciekawości signala. Okazuje się, że mam tam całe 4 kontakty. Jak tak dalej będzie to nie widzę tego przejścia z #whatsapp. Kupa ludzi i tak ma konto na fb więc im jeden grzyb
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przechodzę na Signala i namówię wszystkich znajomych. Nie pozwolę żeby ktoś oglądał moje śmieszne fotki pieska, które wysyłam swojej kobiecie a już tym bardziej nie pozwolę żeby ktoś czytał moje życzenia dla cioci na urodziny.

#facebook #internet #afera #whatsapp #signal #socialmedia
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niech_ktos: z tego co widzę to kontrakty z signalem są w motywie ciemnym zaznaczone na biało(w domyślnym na czarno) pod tym menu z ołowiem. Kontakty które nie mają signala są na szaro
  • Odpowiedz