Wpis z mikrobloga

#serwery #domeny #siecikomputerowe
Mam taką sprawę - kupiłem VPS na nazwa.pl, potem dobrałem od nich domenę.
Jak mogę przestawić domenę aby pingując ją odpowiadał ip mojego serwera? Po wejściu na domenę w przeglądarce wszystko gra - przekierowuje mnie na adres ip. Próba połączenia po ssh albo pingowania się nie powodzi - odzywa się inny serwer.
  • 9
@CherryJerry: @PrawieJakBordo: to polećcie coś lepszego - najlepiej żeby nie chcieli ode mnie peselu i jakieś vps 10gb do ~120zł rocznie brutto. Domenę zmieniam co rok bo nie potrzebuję przywiązywać się do jakiejś konkretnej.
Kiedyś używałem MicroVPS ale strona się zawinęła i nie miałem jak serwera opłacić.
@kamilspl zapraszamy do całodobowego kontaktu z naszą infolinią: 22 454 48 10, lub na adres e-mail: kontakt@nazwa.pl.

Nasi specjaliści postarają się wszystko wyjaśnić i rozwiązać Twój problem.
Jak mogę przestawić domenę aby pingując ją odpowiadał ip mojego serwera?


@kamilspl: w DNS ustawiasz rekord A na IP VPS-a. Z tym, że nie wiem, gdzie teraz trzymasz stronę, bo jak przestawisz rekord A, to strona nie będzie Ci działała. Ewentualnie zrób subdomenę i dla niej inny IP przypisz ;).
@spevil: znam ovh, nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów. Niestety się cenią.
Tiktalik wydaje się spoko, zważając że nie potrzebuję SSD - w obecnej cenie mogę mieć 2x większy dysk.
Biorąc jednak pod uwagę SSD - nazwa.pl wychodzi najtaniej.