NO NIE WIERZĘ, już pomyślałem że no trudno, zaloguję się do tego nowego serwisu transakcyjnego mBanku, aczkolwiek strona napakowana śmieciowymi rzeczami nie jest mi w żaden sposób potrzebna do wykonywania prostych operacji takich jak przelewy, to tam mają możliwość porozmawiania online z konsultantem, więc niech stracę. I co się okazało? ŻE ICH P----------O, nie mogę się zalogować, bo uwaga, moje hasło zawiera znaki specjalne (!!! przy czym warto dodać, że nie są
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marmite: Pamiętam jak czytałem kiedyś artykuł, w którym przedstawiciel jakiejś firmy wypowiadał się, że nie pozwalają ustawiać w haśle znaków specjalnych, bo "ludzie nie lubią mieć takich haseł na urządzeniach mobilnych".

Nie wziął pod uwagę, że ci, którzy nie lubią, sobie takich nie ustawią. :]
  • Odpowiedz
#security

Opowiem o ciekawym przypadku #xss, który znalazłem ostatnio na #wykop i został już naprawiony. Ciekawy jest dlatego, że nie tak łatwo go wyexploitować... Ale po kolei.

Podatność występowała na niektórych podstronach bezpośrednio w adresach. Gdy w adresie został umieszczony znak cudzysłowia, a następnie nawiasy ostre, można było wyjść z tagu i wprowadzić dowolny kod HTML. Przykład na screenie: http://i.imgur.com/ulCWnvo.png
A.....t - #security



Opowiem o ciekawym przypadku #xss, który znalazłem ostatnio na...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy macie jakieś alternatywy funkcjonalnością do gmaila, tylko żeby mniej inwigilowało w wiadomości i np. szyfrowała je albo coś? Szkoda, że mega.co.nz nie zrobił maila bo dysk mi się tam spodobał :P tak wgl to niedługo przenoszę pliki z drive google właśnie do mega, bo fajniejsze. Poczekam tylko na klienta dekstopowego

#security #internet
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach