A dziś na #chilizgobim będzie jawna reklama, chociaż nikt mi za to nic nie zapłacił ;P

Ostatnio było dużo na tagach o wielkości docelowych doniczek do parapetowej uprawy chili.
Jednym z najlepszych i najtańszych wyborów będzie zrobienie doniczki z koszta na śmieci dostępnego w IKEI:

https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40295439/
gobi12 - A dziś na #chilizgobim będzie jawna reklama, chociaż nikt mi za to nic nie z...

źródło: comment_WG42wIFKW2emt7N2EgmzF8JylUPljoEj.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Można rozmnożyć przez odkłady lub spróbować ukorzenić przycięty pęd (włożyć do wody do poziomu węzła/kolanka za pąkiem), z węzła powinny po kilku dniach wyrosnąć włosowate korzonki
  • Odpowiedz
"Milin amerykański rozmnaża się bardzo łatwo wegetatywnie. Wystarczy pobrać sadzonki pędowe lub zrobić odkłady z rośliny matecznej. Pierwsza metoda rozmnażania milina polega na pobraniu w lipcu sadzonek pędowych. Sadzonki te pobieramy z wierzchołków pędów. Powinny mieć one długość 8-10 cm. Następnie sadzimy je np. w piasku w miejscu ciepłym i wilgotnym o temperaturze 18-20°C. Pamiętać należy o regularnym zraszaniu wodą, utrzymując wysoką wilgotność. Sadzonkę można dodatkowo przykryć dziurkowaną folią i
  • Odpowiedz
  • 1
@porBorewicz07 to akurat tata ( ͡º ͜ʖ͡º) z tego co sprawdzałem w google to wygląda jednak trochę inaczej. Śliwowiśnia ma pęstkę w środku jak wiśnia? Te owoce są już dojrzałe, z kształtem przypominają trochę agrest, bo mają ogonek na końcu. W smaku są słodkie, trochę jak borówka, pestki drobne, niewyczuwalne.
  • Odpowiedz
Miałem odpisać w komentarzu, ale we wpisie zielonki trochę siara, więc robię osbny wpis.
Drzewa i inne rośliny, technicznie rzecz biorąc, nie są wegetarianami, więc zamiłowanie wegetarian do roślin sprowadza się do spożywania pokarmu mięsnego, który wcześniej przetrawily grzyby, a po nich roślina.
Martwe scierwa zwierząt są pokarmem dla całej rzeszy istot świata roślinnego i tych z pogranicza roślin i zwierząt.

Smacznego, wegetarianie, miłego dnia, weganie!
#bekazwegetarian #bekazwegan
z.....a - Miałem odpisać w komentarzu, ale we wpisie zielonki trochę siara, więc robi...

źródło: comment_XLwyU7sagZi5kSmuXYTfyfLd8c4BpWbZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moja szeflera najwytworniejsza umiera (,)
Gubi liście, opryskałem ją jakiś szas temu mospilanem, nic nie dało, dziś podlałem i opryskałem miedzianem. Trzymajcie kciuki
#ogrodnictwo #rosliny
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach