@sortris: mogę wstawiać takie codziennie( ͡° ͜ʖ ͡°), jeśli te 3 lata będziesz jeździł non-stop to jest to osiągalne, ważne żeby się nie poddawać i jeździć z lepszymi od siebie
@zyyx: No dla mnie marzenia to coś, co się spełnia, a nie tylko posiada, więc nie bez powodu podałem 3 lata na naukę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak dla mnie możesz wrzucać. Znudziły mnie same pytania o rolki z Decathlonu za 215zł pod tym tagiem. Zdecydowanie wolę takie gify.
siemanko, przymierzam się do zakupu rolek, i padło na Seby frx 2015 bądź imperiale 2016.
I tu mam pytanie, bo słyszałem że Seby są na szerszą stopę, ale niestety nie mam możliwości ich przymierzyć. Imperiale przymierzałem i wydawały się być jak najbardziej ok, nie wiem co z Sebami.. Jezeli bym chciał kupic te drugie to tylko przez internet.. da sie określić jakoś szerokość tych frx?
#rolki
@ruthless: Seby są szersze, do tego open shell, ale bez przymierzania się nie obejdzie. Ja jak je sprawdzałem to zdecydowanie imperiale były za ciasne, a Seby dobre, ale ostatnio się spotkałem z kilkoma opiniami i niektórym obie rolki pasowały dobrze co mnie dziwi, bo Seba powinna być dla nich za szeroka ( ͡° ʖ̯ ͡°) No chyba że to też kwestia rozmiaru rolki i przy pewnym rozmiarze
Drogie #rolki mam #pytanie
Jak wygląda jeżdżenie głównymi drogami, tzn. tam gdzie nie ma chodników ani pobocza. Można tak bez skrępowania jechać? Ktoś próbował? Jakieś porady? Czy może to zbyt niebezpieczne?
Bo zastanawiam się czy kiedyś nie przejechać się do rodziców (ok. 62 km - trochę karkołomny pomysł, ale korci mnie)
@Czarizard: ciężko, ja swoje (Rollerblade Fusion X5) kupiłem w przecenie za 500zł i nie zamieniłbym ich na żadne inne. Totalnie nie orientuję się w tańszych. Na pewno zwróciłbym uwagę na budowę skorupy, na łożyska oraz same kółka (wybrałbym łożyska ABEC 5/7/9, kółka 80mm i twardość > 80a). W Decathlonie coś takiego do 400zł powinieneś znaleźć, ale naprawdę nie chcę doradzać, bo nie czuję się kompetentny w tej kwestii.

@pusheeny: akurat
@Winters_III: Ok.. ok heh :) Chodzi mi o to, że jeśli naprawdę chcesz do tego wrócić to szkoda Twojej kasy na rolki rekreacyjne. Rolki do freeridu wystarczą Ci na wiele lat i bedziesz mógł na na nich nauczyć się naprawdę dużo. Modele np RB Twister. Ja taki posiadam i po podobnej przerwie jak Ty wsiadłem na ten model i jestem zadowolony. Służą mi już 3/4 sezon i jak mi nie odwali
@Winters_III: Powiedz mi jeszcze z tym pomiarem stopy, bo jedni pisza, ze do pomiary zeby dodac 0,5-1cm co o tym sadzisz? Ja stope mierzylem po poludniu w skarpecie, wszylo mi 26,5, mam dodawac do tego 0,5mm? Czy raczej wziąć na styk?
Jako że niedawno postanowiłem nauczyć się jazdy na rolkach, nabyłem zestaw ochraniaczy. Ochraniacz na nadgarstki jest z gatunku tych, które go usztywniają, i tutaj pojawiają się moje wątpliwości - czy to oznacza, że sposób upadania podczas jazdy na rolkach powinien być inny niż "intuicyjny"? Tzn. należy upadać na całą rękę - łokieć + usztywniony nadgarstek, a nie opierać się na nadgarstkach? Co z upadaniem do tyłu? Czy trzeba wyeliminować wtedy odruch podpierania
@fre4k: a no i jeszcze podczas nauki nie przyciskaj tak mocno rolką (tą hamującą), wydaje mi się że tak robisz patrząc na takie trochę nierównomierne zdarcie koła.
Hej Mirki i Mirkówny, znacie jakieś warte polecenia rolki do maksymalnie 400 zł? Nigdy wcześniej nie miałem rolek, dopiero będę się uczył jeździć i nie wydam 600 zł na Seby FRX czy Powerslide Imperial. Nie, nie dołożę 50, 100, 500 zł, górny limit to 400 bo muszę też kupić ochraniacze i kask. Przyznam też szczerze, że żadne skakanie czy inne ewolucje mnie nie interesują, tylko w miarę szybka jazda. Używek też nie
Nastała ta super chwila i #niebieskipasek kupił sobie #rolki, tylko że... nie potrafimy ich dobrze zawiązać :D
Ma rolki Roces Stripes, które mają system szybkiego sznurowania. Może i faktycznie szybciej się sznuruje, ale zostają długie sznurki, których nie wiemy gdzie schować/zaczepić. Ma ktoś z was rolki z takim systemem i mógłby pomóc? Czujemy się jak przedszkolaki, które uczą się sznurować buty :D

Tak to powinno chyba wyglądać poprawnie:
Pobierz Saszanaszosie - Nastała ta super chwila i #niebieskipasek kupił sobie #rolki, tylko ż...
źródło: comment_dqLusxxtd7WTbaSFhjZaFe199NCv9WLk.jpg
Flipbelt, czy tam inny pas biodrowy, jest fantastyczny do biegania, bo mieści nawet duże smartfony i klucze i kartę debetową czy inny pieniądz, i to wszystko nie lata, idealnie przylega do ciała i nie czujesz że to masz na sobie.
Miałem ze 3 opaski na ramię, i telefon ciąży (choć plusem jest, że można z niego korzystać bez zdejmowania), opasta na biodra robi że biegnę maraton i nie czuję telefonu wcale.

Opaski
@xylorinn:

Jeśli zależy ci bardziej na wygodzie niż na pancerności rolek, to polecam konstrukcje bez linera ( buta wewnętrznego ), np. Seba GTX 84 ( zdjęcie ), z tym że te rolki nie nadają się za bardzo do jazdy miejskiej, skakania po krawężnikach, ale jako takie gran tourismo do jazdy rekreacyjnej z opcją większych prędkości, to nadają się bardziej niż Twistery, Imperiale czy inne freestylowe.

Generalnie jakiekolwiek rolki wybierzesz, to przymierz
Pobierz kyloe - @xylorinn: 

Jeśli zależy ci bardziej na wygodzie niż na pancerności rolek,...
źródło: comment_qeHRqqanHcjir6Hg2RE3bQM8CxLsKmgV.jpg
Jakie #rolki zamiast spokey skylar? Zamówilbym je, ale trochę już minęło od ich "premiery" i ciężko znaleźć w moim rozmiarze za dobre pieniądze. Mogą być używki, tylko jakiego modelu szukać? Chciałbym wydać mniej więcej tyle ile kosztują te spokeye ( ͡° ͜ʖ ͡°)