wpisy
Wszystkie
Archiwum
- 1
Mirki gdzie w Warszawie kupie sensowne łożyska do #rolki ? Lub gdzie kupujecie ? Mój różowy ma dosyć leciwe rolki Rossignol Cobra - wizualnie ok, ale widzę, że łożyska nie domagają (strasznie ją zatrzymują podczas jazdy). Po zdjęciu łożysk dopiero się dowiedziałem, że jest to typ łożysk "nieotwieralnych" (608zz) więc wyczyszczenie ich i posmarowanie niestety nie wchodzi w grę. Szukam teraz jakiejś w miarę taniej alternatywy, chciałem Jej kupić łożyska takie jak
- 1
@michallo3: wyczyść te stare łożyska, tak jak voidtec mówi, czyli zdejmujesz z jednej strony osłonkę tylko. Ale te łożyska mogą już się nie nadawać do czyszczenia nawet, bo korozja może już je zeżarła. W takim wypadku idziesz do sklepu z łożyskami i kupujesz łożysko 608 z gumkami, po 1zł/sztuka. Za komplet zapłacisz 16zł i możesz już je wsadzić lub wyciągasz gumki, zmywasz ten smar fabryczny i dajesz tam jakąś oliwkę ze
- 1
@michallo3: na jedno łożysko nakładaj tylko jedno takie małe ziarno smaru, jak za dużo nałożysz to mogą zamulać. No, ale łożyska pod obciążeniem też inaczej się zachowują niż podczas takiego kręcenia w powietrzu. Nawet nie ma co patrzeć na to, w dodatku smar podczas jazdy rozrzedza się pod wpływem wyższej temperatury. Możesz do smaru dodać z 2 kropelki oliwki na łożysko lub smar w jakimś pojemniku zmieszać dobrze z olejem i
- 11
Według rolkomaraton.adammik.eu nasze wyzwanie skończy się za około 5 dni. Niestety nie mam czasu tego w pełni ogarniać, @Famina także. Jednakże proponuję, aby pod tym wpisem dodawać i plusować komentarze z propozycjami dystansu na kolejne wyzwanie.
Obecne to: "W czwartej edycji chcemy przejechać na drugi koniec świata czyli 20 038 km! (połowa równika)". Co bierzemy na następne?
Może podróż dookoła Księżyca? To jest 10 921 km. Przy obecnym tempie skończymy ten dystans
Obecne to: "W czwartej edycji chcemy przejechać na drugi koniec świata czyli 20 038 km! (połowa równika)". Co bierzemy na następne?
Może podróż dookoła Księżyca? To jest 10 921 km. Przy obecnym tempie skończymy ten dystans
- EndriuGolara
- wielkanoc
- djolaf
- x-odus
- zmrok123
- +6 innych
- 3
@wielkanoc: Dla Ciebie to najlepiej zrobić oddzielne wyzwanie #rolkodreptanie albo #wielkanocdrepczenampopietach dać taki sam dystans i zrobić Wielkanoc kontra Reszta Wypoku ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Smash123: dla mnie dystans związany z olimpiadą spoko. Czekamy na resztę głosów i propozycji :) Zrobimy ankietę może po zebraniu wszystkich?
@Smash123: dla mnie dystans związany z olimpiadą spoko. Czekamy na resztę głosów i propozycji :) Zrobimy ankietę może po zebraniu wszystkich?
- 0
@sortris: jak stąd do Olisadebe xD
Mirki z #rolki, #rolkiwarszawa dzielę się protipem i jeśli bylibyście zainteresowani mogę nagrać tutorial jak uprzyjemnić sobie proces konserwacji/dbania o łożyska, aby posłużyły Wam jak najdłużej. Mireczki, którym kawał pręta, nakrętki czy podkładki nie są obce po samym zdjęciu zorientują się jak to zmontować. :) Koszt "profesjonalnej" butelki to koszt 65-70 pln. Materiały, z wyjątkiem butelki (po keczupie) to koszt 10 pln na 4 takie zestawy. Prosta matematyka, zamiast 70 pln
- 2
@Dusza_Jest_Chaosem: Fila Masterwave
@Dusza_Jest_Chaosem: stoję przed podobnym dylematem
Zaczęło się od 'a kupię coś za za 150 żeby zobaczyć co i jak', poczytałem i okazało się, że poniżej 300zł to ortopeda, rak i w ogóle umrę. No dobra, mogę dać te 300.
Po dalszej lekturze okazuje się, że w zasadzie w cenie 300zł wielkiego wyboru nie ma, dołóż 100, dołóż 200, a za 300 to ja mam kółka a ty chcesz rolki, a najlepiej
Zaczęło się od 'a kupię coś za za 150 żeby zobaczyć co i jak', poczytałem i okazało się, że poniżej 300zł to ortopeda, rak i w ogóle umrę. No dobra, mogę dać te 300.
Po dalszej lekturze okazuje się, że w zasadzie w cenie 300zł wielkiego wyboru nie ma, dołóż 100, dołóż 200, a za 300 to ja mam kółka a ty chcesz rolki, a najlepiej
@michallo3: mój zestaw, świeżo po czyszczeniu. ten słoik i przerobiony pod czyszczenie łożysk idealnie się spisuje :)
- 3
@michallo3: nawet nie kupuj żadnych profesjonalnych środków smarnych, takich jak wyżej, czyli prolube itp. Na takim czymś poczujesz różnice dopiero jak jesteś profesjonalistą i śmigasz na zawody. Jak tam walę zwykły smar ŁT-43 (kropelka mała) + oliwka do maszyn precyzyjnych lub jakiś olej też kropelka lub dwie. Taki zestaw to max 10zł, a starczy ci na wiele lat ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 2
Mirki, chciałbym zacząć jeździć na #rolki, raczej szybciej, niż wolniej. Czytałem, że dobrze jakby połoza była aluminiowa. Czy te rolki to byłby sensowny zakup?
http://allegro.pl/powerslide-rolki-jazdy-szybkiej-100-85a-szybkie-42-i6197341652.html
#sport #pytanie
http://allegro.pl/powerslide-rolki-jazdy-szybkiej-100-85a-szybkie-42-i6197341652.html
#sport #pytanie
- 0
@michael_:
Zobacz sobie te:
http://www.zicoracing.com/pl/p/Seba-GTX-84-2015-uniwersalne-rolki-dla-poczatkujacych/1918
, takie rekreacyjne gran tourismo
Chyba, że chcesz jeździć też slalom, to wtedy faktycznie kółka max 80mm
Zobacz sobie te:
http://www.zicoracing.com/pl/p/Seba-GTX-84-2015-uniwersalne-rolki-dla-poczatkujacych/1918
, takie rekreacyjne gran tourismo
Chyba, że chcesz jeździć też slalom, to wtedy faktycznie kółka max 80mm
chcę sobie kupić pierwsze #rolki, nie mają być pro inline skejting tylko nie chciałbym dać za nie więcej niż 2 stówki. ale jako że jestem na dość wysokim poziomie w łyżwach to chciałbym mimo wszystko pokręcić coś więcej niż jazda w przód. czy taka kombinacja w ogóle jest możliwa? w necie jest kupa takich ofert ale nie wiem co one są warte. na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie?
- 8
@henryk_saniewski: nie jest możliwa
@henryk_saniewski: Za 2 stowki to sie jedynie skutecznie zniechęcisz, zwłaszcza jak ogarniasz temat na łyżwach
Gdańsk wyzwala energię
Tor wrotkarski - Fun Arena przy Stadionie Energa Gdańsk
#gdansk #rolki #sport #gif #trojmiasto #wrotki
Cały klip: https://www.youtube.com/watch?v=XVS3slCv4ss
Tor wrotkarski - Fun Arena przy Stadionie Energa Gdańsk
#gdansk #rolki #sport #gif #trojmiasto #wrotki
Cały klip: https://www.youtube.com/watch?v=XVS3slCv4ss

- konto usunięte
- Quirang
- Procyon95
- ide_na_pszyre
- aLi1337
- +4 innych
- 5
Kto się wybiera na Nightskating 7go lipca? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trasa 30km, także będzie szaleństwo! #nightskating #rolki #katowice
#rolki #rolkiwarszawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) #nightskating 14 lipca, 30 km
szkoda, że dziś odwołane
https://web.facebook.com/events/852349518230344/
szkoda, że dziś odwołane
https://web.facebook.com/events/852349518230344/
@szczerry: no to ja na odwrót jednak.. piczka ze mnie a nie rolkarz :P
W dniach 10-13 lipca w Warszawie, w ramach GM Diaries tour, pojawi się Greg Mirzoyan, reprezentant Rollerblade i stylu urban freeride.

- 0
@szczerry: są już jakieś szczegóły gdzie to będzie?
Na chwile obecna brak szczegolow. Doszly mnie tez sluchy o zmianie terminu, napisalem do Rollerblade International i czekam na odpowiedz. Sugeruje dolaczycz do grupy Rolki Warszawa na fb poniewaz tam bedzie zorganizowana jakas grupa, ktora wyjedzie na spotkanie z GM
Mireczki eksperty od #rolki
Czy jest sens kupować rolki przez neta? Nie jeździłem chyba z ~8 lat i ostatnio nabrałem jakoś ochoty na zakup rolek i powrót do tego sportu.
Trochę poczytałem, poszukałem w necie i postanowiłem że mój wybór padnie na rolki Seba FRX 80. Problem tylko w tym że w Warszawie żaden stacjonarny sklep nie ma tych rolek w rozmiarze 44. Na ogół sklepy wyprzedają ten model bo jest już
Czy jest sens kupować rolki przez neta? Nie jeździłem chyba z ~8 lat i ostatnio nabrałem jakoś ochoty na zakup rolek i powrót do tego sportu.
Trochę poczytałem, poszukałem w necie i postanowiłem że mój wybór padnie na rolki Seba FRX 80. Problem tylko w tym że w Warszawie żaden stacjonarny sklep nie ma tych rolek w rozmiarze 44. Na ogół sklepy wyprzedają ten model bo jest już
@Nieinterere: Seba ma moim zdaniem nie do końca trafioną rozmiarówkę, do tego FRXy mają b. szeroką skorupę, ja bym nie kupował bez przymierzania, bierz też pod uwagę że te linerowe modele dość mocno się rozbijają, więc przy przymierzaniu powinny być odrobinę za małe, jak masz jakikolwiek luz przy pierwszym założeniu, to bankowo po jakimś czasie zrobią się za duże. Poza tym w FRXach rozmiar shella zmienia sie co 3 rozmiary ale
@Nieinterere: fr1 maja bodajże wszystko identyczne oprócz jakiegoś tam absorbera, szyny i zapiec wiec proponuje te przymierzyć. Ja bym nie kupił rolek bez mierzenia. Najważniejsza jest wygoda
konto usunięte via Android
- 6
- 2
- 0
@bas_daniel: Zostałeś Mrocznym Skate'em.
Pytanie do miłośników #rower i #rolki - czy któryś z tych sportów jest lepszy na odchudzanie czy to raczej bez znaczenia?
Pytam dlatego że ile bym nie jeździł na rowerze to brzuch ciągle wisi. Wiem że za dużo #!$%@? ale co zrobić.
Ponoć bieganie jest spoko ale choć czasem gdzieś pobiegam jakoś mnie to nie kręci, zwłaszcza na ubitej nawierzchni.
Pytam dlatego że ile bym nie jeździł na rowerze to brzuch ciągle wisi. Wiem że za dużo #!$%@? ale co zrobić.
Ponoć bieganie jest spoko ale choć czasem gdzieś pobiegam jakoś mnie to nie kręci, zwłaszcza na ubitej nawierzchni.
- 5
Wiem że za dużo #!$%@?
@jedzczarnekoty: Skoro wiesz co jest przyczyną problemu to ogranicz żarcie. Bilans energetyczny musi być zachowany. 1 kilogram mniej to 10 godzin jazdy na rolkach. Jeden kilogram więcej to 10 dni #!$%@? ponad potrzeby organizmu.

- 2
@Procyon95: to uczucie gdy 2 razy starszy koleś kica jak #!$%@?, a ja mam problem w obskoczeniem krawężnika ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 1
- 5
Czego to sklepy nie zrobią żeby sprzedać daną rzecz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po lewej mocowanie SSM w Seba FR1 (mocownie jest płaski jak widać i szyna też jest płaska), a po prawej mocowanie UFS chyba z RB Fusion/Solo. W UFS jest taka wypustka w bucie, a w szynie jest odpowiednie wgłębienie. Do tego UFS jest to płaska szyna, a SSM podniesiona na pięcie. Całkiem inne mocowania rolek,
- 2


























Nightskating w katowicach uważam za udany najlepsza trasa od 3 lat :).
Kto był ten wie a kogo nie było nich żałuje bo ma czego :) .
#nightskating #katowice #slask #rolki
Wołam @vexov @CaraZ @Marekexp daliście radę czy siedzieliście w piwnicy ( ͡º ͜ʖ͡º) ?
Statystyki:
Dystans: 29.50 km
Wertykalnie: 1164m(↑581m/↓583m)
Czas: ◷02:37:51
Średnie tempo: 5:21 min/km
Średnia prędkość: 11,21 km/h
Kalorie: