Wpis z mikrobloga

Czy są tu jakieś rolkowe Mirki albo Mirabelki? Chce kupić rolki agresywne, budżet to ok. 500 zeta. Nie bardzo się znam a też nie bardzo mam czas interesować się tematem, także baaaardzo proszę o wsparcie - co, gdzie i jak najlepiej.

Jeździłem na rolkach ostatnio jakieś 10 lat temu, w międzyczasie jeździłem sporo na łyżwach. Decyduje się na rolki agresywne bo wiem, że rekreacyjne szybko mi się znudzą, także wole trudne początki niż późniejsze kombinacje ze zmianą rolek....

Mirko nigdy nie zawodzi, także naprawdę mocno na Was liczę Murki!

#rolki #rolkiwarszawa #rolkinoca #sport
  • 5
patrzysz na rolki w dwóch kategoriach: fitness albo agressive. Przez te Twoje 10 lat poza branżą trochę się pozmieniało i masz jeszcze parę innych alternatych. Chcesz iść w kierunku jazdy 'nie nudnej' to proponuję urban freeride/freeskate. Poproś wujka google aby pokazał Ci czym jest taka jazda i zdecyduj czy coś takiego będzie Ci pasować :) Paradoksalnie urban freeride/freeskate jest bardziej agresywny niż agressive. Duże prędkości, skoki, powerslajdy, tricki.
s.....y - patrzysz na rolki w dwóch kategoriach: fitness albo agressive. Przez te Two...
@szczerry: I to jest Cumplu to, czego szukam! Jutro postaram się trochę bardziej zainteresować tematem, ale po szybkim riserczu ten typ rolek wydaje się idealny dla mnie... Chodzi mi właśnie o przemieszczanie się po mieście i czasami korzystanie z fajnych spotów do różnych "trików". :)

Możesz coś konkretnego polecić? Marka, model?
@damianbeat: Ja polecam Seby FRX 80, koło 600 zł, mi pasowały bo mam dość szeroką stopę. Ważę 80 kilo, a skacze się bardzo fajnie, z szyną nic się nie dzieje, kółka nie ścierają się szybko, i wszystko śmiga, raz tylko musiałem bawić się łożyskami, bo się mocno zapiaszczyły. Kupiłem razem z 3 kumplami i właśnie tak sobie latamy wszędzie gdzie nawierzchnia pozwala. Minusem jest brak otworów w skorupie, przez co stopa
@damianbeat: Tu dochodzi kwestia wygody. Wiodące marki to Powerslide, Rollerblade oraz Seba. Reszta zależy od zasobności portfela i tego, której marki rolki będą dla Ciebie wygodne :) Jesteś z Warszawy to jest parę miejsc, gdzie możesz podjechać, pomierzyć, pogadać z chłopakami i wtedy wybierzesz najlepsze dla Ciebie :) Co do cen to rozstrzał jest do 600 do 2500 pln, przy czym te najtańsze - o ile zamierzasz ostro jeżdzić - mogą
@damianbeat: sam rok temu szukałem rolek i do dłuższych przejazdów i do bardziej urozmaiconej jazdy (tricki itp.). Każdy mi polecał rolki z twardą skorupą i wyjmowanym sliderem typu freeride( albo freeskate nie kojarzę nazwy). Kupiłem powerslide imperial i jestem zadowolony - można znaleźć za 500 zł, są np. w decathlonie. Ale kiedy jak kupowałem to akurat tam nie było mojego rozmiaru więc kupowałem w jakimś sklepie przy placu bankowym - niestety