Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi spod tagu #rolki.

Kupiłem sobie "startowe" używane rolki do nauki - dokładnie takie. Już jakoś tam jeżdżę do przodu, czasem się wywracam, ale to nie jest istotne. Mam problem z prawą nogą. Opisuję już swój problem:

Gdy stoję normalnie, tzn. nogami (stopami) prosto, to prawa rolka jest nachylona w kierunku wewnętrznym stopy, a gdy próbuję zrobić tak, że prawa rolka jest ułożona równolegle do powierzchni to mam wrażenie, jakbym stopę próbował odgiąć w kierunku zewnętrznym stopy. Dodam jeszcze, że w tym roku miałem skręconą kostkę w prawej stopie. Czy to może być kwestia rolek czy może stopy/kostki? Chciałem się nauczyć jeździć, ale sam widzę, że ta noga nie układa mi się tak jak powinna i o ile lewą sprawnie wywijam to ta prawa idzie jakoś koślawo.

Jak to mniej więcej wygląda poniżej pic rel.

edit. Tutaj link do tego, jakie rolki kupiłem. Zapomniałem dodać http://www.go-sport.pl/6664-thickbox_default/basic-pw-m.jpg
bulwaa7 - Pytanie do ludzi spod tagu #rolki.

Kupiłem sobie "startowe" używane rolk...

źródło: comment_iyJSNlqjzgLIrqW7FTBAxlcHhncM3jcO.jpg

Pobierz
  • 17
@mit-nick: O panie jak miałem skręconą kostkę to jak poszedłem po dwóch tygodniach od skręcenia kostni do ortopedy na zalecone badanie kontrolne, to moja wizyta trwała 3 minuty, a sam pan doktor przez szynę gipsową swoim rentgenowskim wzrokiem stwierdził, że wszystko jest ok.
@mit-nick: @miszczu90: BTW. dodam jeszcze. Skręcenie było spowodowane skokiem z wysokości na nierówną powierzchnię. Wiem, że może to nic nie wnosi, ale ktoś może pomyśleć że przez rolki skręciłem. Nie. Uczę się jeździć od kilku dni, ale już od pierwszego dnia ta prawa noga tak koślawo chodziła. Próbuję to korygować, ale czuję wtedy jakbym chciał stanąć na zewnętrznej części prawej stopy.
@bulwaa7: obstawiam że masz rolki z miękkim butem, który niestety słabo trzyma całą stopę i po prostu organizmowi jest łatwiej pochylić nogę do wew. Może to być też kwestia kółek, spróbuj je przełożyć tak aby starta strona była na zew.
@EndriuGolara: Ok. Jutro spróbuję. Jest jeszcze jedna kwestia. Jak nauczyć się hamować. Niestety jakiekolwiek próby hamowania kończą się wygrzmoceniem. Oglądam filmy z yt. ale na T-stopa nie potrafię utrzymać równowagi na jednej nodze, a na hamowaniu hamulcem też zamiast telemarku odwalam jakąś kaszanę.
@bulwaa7 ćwicz, ćwicz i ćwicz :) mój ojciec prawie 60 letni nauczył się t stopa w jakoś parę tygodni. Jeździ trzy miesiące, a już wymiata. Ostatnio nawet ze mną przejechał polmaraton w Gdańsku ;) Gleby na początku to norma, możliwe, że też za bardzo naciskasz i Ciebie przekreca. Warto stopniowac, mimo że droga hamowania będzie trochę dłuższa.
@kaczmarejloooo:na razie nawet rownowagi nie moge złapać powlekając nogą, która ma hamować. Pewnie jeszcze długa droga przede mną. Za mną jak narazie ok 4-5 godzin jazdy i jedyne co umiem to jeździć prosto. LOL
@bulwaa7: spróbuj jechać na jednej nodze (silniejszej) i lekko przyłożyć drugą nogę prostopadle do prowadzącej, ważne też jest aby hamująca noga była ułożona pod małym kątem do podłoża. A hamowanie hamulcem jest tak na prawde trudniejsze od T-stop'a, więc sie nie przejmuj :)
@Turbator: @csmrex: @elsaper: @EndriuGolara: @kaczmarejloooo: Winę na 90% ponoszą rolki. Byłem w decathlonie i przymierzyłem rolki K2 (http://www.decathlon.pl/rolki-k2-fit-80-id_8373241.html?gclid=CP_A4tqO4s4CFYIxcgodn44PtA), jeździło mi się nimi o niebo lepiej, prawa noga nie uciekała. Wygląda na to że z moją nogą wszystko ok, a po prostu rolki "startowe" które kupiłem albo mają wadę fabryczną, albo po prostu w środku materiał się źle układa i stąd takie odkształcenie prawej rolki w stosunku
@bulwaa7: Te K2 jakieś lepsze nie są, też po jakimś czasie ci się zrobią miękkie i będzie pewnie to samo, jak już chcesz kupić nowe, to coś porządniejszego, może lepiej twarda skorupa żebyś miał większą sztywność i żeby ci noga nie uciekała, ale to koszt już większy
@csmrex: to troche slabo, bo ostatnio sie u mnie nie przelewa, a szczerze to 350zł za rolki to nie jest dla mnie mała kwota a jak widziałem rolki po 1000zł to się za głowę złapałem
@bulwaa7: No niestety, ale jakość też znacznie lepsza. Jednak widzisz, kupiłeś jedno gówno i straciłeś kasę, zaraz kupisz drugie i może znowu się okazać, że będzie źle. Ja bym się nie pchał w miękkie rolki jak masz taki problem.