Cześć Mirki. Mam szybkie pytanko. Zainwestowałem parę dolarów na giełdzie. Cena akcji wzrosła generując 700$ zysku. Teraz jak sprzedam i przeleję sobie na wirtualną kartę revoluta, a następnie kupię za to jakiś towar na amazon.de, polska skarbówka zainteresuje się tym ?
Jeśli zdażyłoby się, że dostałbym list z US, to będę musiał zapłacić 75% podatku od zysku czy 100% ?
#revolut #podatki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MikrometrPiotr: opcje masz dwie: 19% od zysku podatek belki i jesteś czysty albo próba uniknięcia. Gdyby Cię tu złapali jest albo 75% od nieujawnionych albo 19% plus odsetki plus mandat, jeśli wtedy się przyznasz (albo będziesz udawał głupia, że to broker zagraniczny i nie wiedziałeś czy coś). Ale prawdopodobnie Cię nie wyłapią
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Szukam zastępstwa dla #gielda #revolut bo chcę się zająć na poważnie giełdą. Od z------a widzę stron 0 commission. Macie może jakiś ranking? Albo polecicie mi forum gdzie mogę o to podpytać? #inwestycje
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, wiem że pociąg już odjeżdża lub odjechał :< ale nie chce przegapić następnej szansy i się podszkolić, na jakiej platformie najlepiej zacząć inwestowanie #revolut czy #trading212 wiem że revolut ma ograniczenia w postaci tego że nie ma się tych akcji tylko są w rękach broker'a
#gielda
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mrjohnsmith: Można. Musisz wejść w ekran Produkty Majątkowe i kliknąć gwiazdkę w prawym górnym rogu. Wtedy możesz z menu u góry wybrac zakładkę Wymiany. Tam możesz ustawić coś na kształt stop loss/take profit. Taka jest ścieżka w apce na iOS, na androida może się różnić.
  • Odpowiedz
Mirki, ile realnie może trwać weryfikacja karty, która była już wcześniej wielokrotnie używana do płatności na amazon.de. Chciałem sobie na spokojnie zrobić zakupy po kilku miesięcznej przerwie, mijają godziny a saldo dalej bez zmian. Support amazonu jedyne co był w stanie to anulować zamówienie doładowania (dobre i to bo po czasie jakby przeszło nic bym z tymi środkami nie zrobił). W apce Revoluta mam jedynie płatność za 0 euro ze statusem przetwarzanie.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zmieniał ktoś w #revolut kraj z Polski na #uk ? To wystarczy, żeby odblokować kredyty i pożyczki? Ponabijałbym sobie już Credit Score ʕʔ
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, mam taką sprawinę Miraski - może ktoś z Was miał taką potrzebę.

Czy da się poprzez Support Revoluta na Twitterze otrzymać od nich oficjalne pismo z decyzją o zamknięciu konta Revolut?

Live Agent na czacie jest "busy" a potrzebny jest mi oficjalny dokument, że moje konto jest ograniczone/zamknięte - a nie screen z rozmowy z Paayetem z czatu, że "We are no longer able to..."

#revolut
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gustlik: jak masz czat w apce to znaczy że twoje konto nie jest zamknięte a ograniczone. Jak zamkną to wysyłają maila
  • Odpowiedz
Jak sprawdzić dlaczego apka nie jest zgodna z urządzeniem? Da się jakoś ze sklepu wyciągnąć takie info? Kiedyś pokazywało dymki po najechaniu na nazwę urządzenia, teraz tego nie widzę.

#revolut przestał mi się logować, na komórce mi apkę przestał wyszukiwać, na www pokazuje, że jest niezgodna z wszystkimi urządzeniami.
Coś podupiła ta aktualizacja sprzed 3 dni i teraz nie wiem o co im chodzi, bo telefon bez zmian ( ͡
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Volki: no to teraz wracamy do pytania początkowego - jak sprawdzić, dlaczego apka jest ukryta, bądź "niekompatybilna" z urządzeniem. Przecież musi być jakiś plik manifestu czy coś do wyciągnięcia :/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mircy czy jest aktualnie możliwość zamówienia karty debetowej od rewoluta za darmo?
#revolut
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W revolucie wisi mi płatność na itunes za 199zł. Od kilku dni po nocach próbuje mi pobrać kasę. Cały czas trzymam saldo poniżej tych 199 zł żeby mi nie zżarło bo nie mam pojęcia co to za płatność. Jest jakaś opcja to zablokować?
#revolut #banki #bankowosc
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy drogie. Mam dzisiaj do was dwa pytanka:

1. Szukam na #emigracja i w internecie informacji o tym nowym podatku od rezydencji w polsce i zglupiałem. To wkońcu jak się wypisze z rezydencji polskiej (nawet nie wiem czy ciężko się to robi) to nie musze płacić tego absurdalnego podatku? Znalazłem gdzieś nawet fragment że za posiadanie rodziny w polsce i tak musisz płacić i to nawet nie za żonę czy
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/dochody-zagraniczne/95816,Metody-unikania-podwojnego-opodatkowania.html


@ms93: Ten artykuł ma błędne informacje, ponieważ umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zostały zastąpione konwencją MLI i dużo więcej krajów teraz wpada w proporcjonalne odliczenie.

może zawrą też z tymi państwami umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania ale to musi być wola obu stron


@darek-jg: Umowy były zawarte i mało kto z emigracji musiał korzystać z tej ulgi - co może być przyczyną jej usunięcia. Jednak przez konwencje
  • Odpowiedz
Hej mirasy
Szykuje się na zakupy podczas black friday i ciekawi mnie w jaki najbardziej opłacalny sposób mogę ich dokonać. Posiadam konto w sgb gdzie kurs wymiany walut jest okropny, dlatego zastanawiałem się nad revolut, przelewy24 lub po prostu przez podpięcie karty. Możecie mi proszę pomóc, nigdy nic nie kupowałem przez tę platformę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#amazon #revolut #przelewy24
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problemy z komornikiem i nieco kasy na Allegro. I tu pytanie. Wysłałem dzisiaj na Allegro zmianę konta na to z Revolut. Musiałem podać, niestety, najniższą dopuszczalną kwotę, w tym przypadku 8,01zł, zamiast wymaganych 1,01. Przelew poszedł.
I teraz zagwozdka, czy Allegro przyjmie to moje konto na wpłaty? A mam już tam trochę bardzo potrzebnej do życia kasy. Czekam, co mi odpiszą. Jestem jednak dobrej myśli. W każdym razie, jak będzie dalej,
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Antiq: a rewoluta nie podepniesz pod allegro, niektorzy juz probowali. a jak ci sie nawet uda, to jest to niezgodne z regulaminem revoluta i jak zablokuja konto przez AML to moga zamknac i zwrocic srodki do nadawcy
  • Odpowiedz
Jak to się stało, że spotifaj pobrało mi opłatę przez usuniętą kartę wirtualną, którą jakiś czas temu zrobiłem tam konto premium? Kiedyś po usunięciu karty nie było możliwości pobrania opłaty. Co więcej mam teraz minusowy stan konta.. można jakoś na przyszłość ustrzec się pobrania opłaty przez usuniętą kartę wirtualną?
#revolut
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vypadnout: to ze usuwasz karte, to nie znaczy ze nie da sie zrobic opoznionej transakcji. nie wylaczyles subskrybcji, spotify pobralo oplate zgodnie z umowa
  • Odpowiedz