Halo Miraski, wie któryś może, jak kupić elektroniczną wersję Sims 2? Wersja DVD odpada, bo nie mam odtwarzacza w lapku. Wcześniej nie miałam wersji oryginalnej, a pograłabym, ale Origin nie daje mi takiej możliwości i forsuje czwórkę, a mi się marzy dwójka, nawet sama podstawka.
#simsy #retrogaming
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ririsu12 A więc, są dystrybucje na inne konsole, chociaż wyglądają na sfabularyzowane, robisz tak, wersje na PS2 i Xbox wyglądają na najbardziej ,,liberalne", ściągasz emulator pod wersję którą chcesz mieć, instalujesz go, a następnie szukasz rom-u, googlujesz np. ,,The sims 2 ps2 rom" i pobierasz, następnie odpalasz przez emulator i włala. Wiele starych gier można w ten sposób odpalać, bez zabawy w torrenty czy ruskie fora.


@Crystal167: Ty serio
  • Odpowiedz
Pytanko do #pcmasterrace jak tam wyglada udostepnianie gier na #steam Chodzi mi o to, że chyba XP nie jest wspierany juz, a ja troche kultowego #retrogaming towaru mam i chce mi sie popykac na starszym sprzecie specjalnie pod to zrobiony. Ogolnie zamiar jest taki, ze wole stworzyc oddzielne konto jako ,,gość" aby przy takim LAN Party nikt mi na moim głównym koncie nie namieszał.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chodzi mi o to, że chyba XP nie jest wspierany juz, a ja troche kultowego #retrogaming towaru mam i chce mi sie popykac na starszym sprzecie specjalnie pod to zrobiony


@Bananowy_Kochanek: Odkąd steam jest na linuksa to sporo wydawców zdjęło DRM ze starszych gier (czasami też i nowych). Ale gry musisz bezpośrednio sprawdzić. Tu masz np link z listą i dodatkowym info jakby gra wymagała czegoś jeszcze by uruchomić
  • Odpowiedz
Pamiętam, jak kupiłem swoją pierwszą dyskietkę 3.5". Nie miałem wtedy jeszcze PCta, tylko C64 (z magnetofonem). Tą dyskietkę kazał nam kupić informatyk w liceum. Miała być właśnie 3.5", podwójnej gęstości. A po co? A po to, że na informatyce mieliśmy (i tak było) zapisywać swoje prace.

Nie mieliśmy jednak PC, mieliśmy Maci Classici! Pan twierdził, że tej dyskietki nie da się w PC odtworzyć, po 2 latach mi się to jednak udało
borgbis - Pamiętam, jak kupiłem swoją pierwszą dyskietkę 3.5". Nie miałem wtedy jeszc...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Istna gratka dla fanów simracingu. Co prawda Grand Prix i Indianapolis 500 było wcześniej, ale tą grę można chyba nazwać za pierwszy ,,nowożytni'' symulator. Gra która dała podwaliny pod Nascar Racing 2003, a potem pod iRacing. Na gameplayu bardzo wczesna wersja
#simracing #f1 #retrogaming #staregry #gry #iracing #windows95
jedlin12 - Istna gratka dla fanów simracingu. Co prawda Grand Prix i Indianapolis 500...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jedlin12: W GPL była bardzo mocna liga w Polsce w swoim czasie, to jeszcze było za czasów TPSA i 0202122 :) Jeden z lepszych driverów jeździł joystickiem własnej konstrukcji i objeżdżał nas na kierownicach. Najlepsi z PL startowali też w nieoficjalnych Mistrzostwach świata.
  • Odpowiedz
siema, chcialbym sobie sprawic playstation 1 i chcialbym sie was spytac jaka wersje wybrac ntsc czy pal?
z tego co wiem to ntsc odpala gierki w 60fps w porownaniu do pal 50 fps
#ps4 #psx #retrogaming #gry
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest jakiś tani sposób na konwersje obrazu ze starego kompa tak aby działał na monitorze który ma wyjścia DP/HDMI? Konwerter VGA>HDMI ma i na poziomie Windows 98 działać normalnie działa - problem jest taki że monitor nie ogarnia już z sygnałem w trybie BIOS/DOS i pewnie tu wejdzie jakiś konwerter do akcji. A ze miejsca mam malo a monitor ma dwa wyjścia to zależałoby mi podpiąć wszystko pod jeden ekran
#
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie "bios" nie ma niższej rozdziałki - ma wyższą. I wyższą częstotliwość.


@BajaScorpions: Tak i nie. Oczywiście nie każdy - zależy od płyty głównej. W każdym razie miałem na myśli to, że nie spełnia wymagań minimalnej rozdzielczości obsługiwanej przez konwerter.
  • Odpowiedz
Mireczki, pytanie bo może ktoś miał podobny problem.
Pobrałem sobie KOTOR na steam bo chciałem sobie grę powtórzyć po latach i mam problem.
Przeskalowałem grę do 1440p poprzez UNIWS, przeskalowałem też cały HUD na taką rozdzielczość ale wielkość tego fontu to jest dramat, da się jakoś powiększyć napisy?
#steam #retrogaming #starwars #gwiezdnewojny #gry
Qiudo - Mireczki, pytanie bo może ktoś miał podobny problem.
Pobrałem sobie KOTOR na...

źródło: comment_WLZDSSlSu7TJjbVmHRaG0vSawrZByKkQ.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Qiudo: mi się nie udało ... z tym że ja próbowałem grę rozciągnąć do proporcji 21:9 - temat olałem a o grze zapomniałem bo i tak kiedyś ją przeszedłem.
  • Odpowiedz