Wpis z mikrobloga

Nigdy nie moglem przekonac sie do tej serii, pamietam ze do MGS1 robilem podchody jeszcze na pozyczonym od kolegi PSX. Gra wydawala mi sie jakas taka "dziwna", do tego dochodzilo drewniane sterowanie. Wiele lat pozniej widzialem tez jakis gameplay chyba z V na YT i jak zobaczylem to usypianie a potem doczepianie tych balonikow do cial to wymieklem (teraz juz wiem ze w tym tkwi caly klimat gry). Pare dni temu z nudow pomyslalem ze dam serii jeszcze jedna szanse, zagram sobie w cala serie. Poczatki byly ciezkie, czytalem rozkminy w necie czy zaczynac od MGS pc portu, emulatora PSX czy Twin Snakes na Gamecube. Wybralem Twin Snakes, wiem ze to wybor kontrowersyjny, dla wielu jest to remake duzo gorszy od pierwowzoru ale podoba mi sie zastosowanie mechanik z MGS2 (od ktorego tez odbilem sie pare lat temu). Zmusilem sie zeby dojsc do pojedynku z Ocelotem i wsiaklem totalnie w fabule :) Zajebisty klimat ma ta gra. Mam nadzieje ze szybko mi sie nie znudzi i ukoncze przynajmniej Twin Snakes + HD collection. Fajna sprawa "odkryc" na nowo taka serie gier kiedy ma sie juz prawie 30 lat. Czuje sie jakbym przeniosl sie z powrotem do podstawowki.


#metalgearsolid #mgs #staregry #retrogaming #gownowpis
  • 5