@jnk21: uwielbiam The Wire, widziałem całość 2 razy, ale zdecydowanie wolę Mad Men. The Wire zacząłem oglądać zaraz po tym jak się zakończyło i łyknąłem je całe w chyba 2 tygodnie. Mad Mena oglądałem na bieżąco chyba od 3 sezonu, więc czułem to podniecenie przed każdym nowym sezonem, czytałem analizy w necie, recenzje nowych odcinków, wyczekiwałem każdego poniedziałku i zawsze w pierwszej kolejności pobierałem MM. The Wire to genialny serial
  • Odpowiedz
@benek1029: Bo dużo czasu to nie zajmuje a konto rozwijam. Poza tym jak już się zmuszę do odpalenia gry to zdarza się, że się dobrze bawie.

W sumie to od dawna wolę oglądać HS niż samemu grać, za bardzo się stresuję :P
  • Odpowiedz
Czy przy takim zdaniu "Nadal spotykasz się z Markiem?" można zarówno napisać to z Are, jak i z Present Simple?
- "Are you still hanging out with Marek?"
- "Do you still hang out with Marek?"

#angielski #pytaniezdupy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szumny: 20 lat różnicy to moim zdaniem maks ale i tak trudna sprawa. Przy 30 różnicy to nie ma sensu bo jak ona ma 19 to niedawno zdała maturę dopiero myśli o studiach i wejściu na rynek pracy, on wtedy ma 49, jego znajomi mają ułożone życie, dzieci a może nawet wnuczki. Jak ona ma 30 i myśli o dzieciach to on myśli już o emeryturze.
  • Odpowiedz
Dlaczego w tych wszystkich radiach internetowych, spotify'ach itp. nie ma kategorii muzyki klasycznej jak np. kategoria duet skrzypcowy, solo fortepianowe, koncert skrzypcowy, opera (solo, duet/bass, baryton, tenor, alt, sopran) itd. ?

#pytanie #pytaniezdupy #muzykaklasyczna
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yolanty: Bo wszystkie wymienione przez Ciebie serwisy uważają tą kategorię za niszową, a co za tym idzie nie przynoszącą zysków przez reklamy etc.
  • Odpowiedz
@Yolanty: Aż tak poćwiartowanych kategorii nie wyróżnia się nawet w muzykologii. :) Zasadniczo są:
- instrumenty solo (co sprowadza się w sumie do fortepianu, organów, skrzypiec i wiolonczeli),
- muzyka symfoniczna,
- muzyka kameralna (nie wchodząc w szczegóły: kwartety, kwintety etc.),
- opera.
Ewentualnie można by jeszcze dodać muzykę o charakterze religijnym, która chociaż wpada do wymienionych wyżej kategorii, to na tyle różni się stylem, że można
  • Odpowiedz
@Kurajmo: 3 rzeczy, worek foliowy, taśma klejąca i trytytka. Zakładasz worek na głowę i uszczelniasz taśmą na szyi. Trytytką spinasz ręce z tyłu, możesz użyć 2 to będzie lepiej trzymać. Czekasz 4 min i koniec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz