W moim mieście wpadli na pomysł postawienia pomnika katastrofy wiadomo jakiej. Pomysłodawcą jest oczywiście poseł PiS. Burmistrz będąc również pisiorem oczywiście przyklasnął. Od kilku lat w mieście władzę ma PiS. I za jego kadencji patronką miasta została św. Jadwiga, postawiono największy pomnik JP II w Polsce, postawiono pomnik ofiar zamordowanych w Katyniu, a teraz chcą postawić cztero i pół metrowe bydle. A i zapomniałbym na rynku mają jeszcze postawić pomnik zamordowanych żołnierzy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pomniki #polska

Wie ktoś może jaki jest największy (pod względem wymiarów oczywiście) pomnik w Polsce? Tylko może być drugi, ale niech będzie po tym świebodzińskim.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ciekawostkizdupy #poznan #pomniki

Poznański pomnik Otto von Bismarcka (postawiony przez Niemców w 1902) został w 1919 roku usunięty z cokołu, a w 1930 roku został przetopiony na figurę Chrystusa Króla z Pomnika Najświętszego Pana Jezusa. W 1939 roku Niemcy się zrewanżowali i wysadzili nowy postument. Sama pomnikowa głowa Bismarcka stała się natomiast wcześniej tworzywem dla pomnika Jana Baptysty Quadro, którego podobno ręka nazistów nie dosięgła i
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach