Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdybym ja był Szwajcarem, stałbym ja na warcie,
Gdybym ja był Moskalem, mówiłbym otwarcie,
Gdybym ja był Francuzem, nie byłbym ja dumnym,
Gdybym ja był Anglikiem, byłbym ja rozumnym,
Gdybym ja był Turczynem, nigdy bym nie fukał,
Gdybym ja miał być Włochem, ja bym nie oszukał,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może wprowadzimy troszkę kultury przy poniedziałku? Dziś proponuję aby podzielić się swoje ulubionym wierszem (może ktoś pisze swoje?) Na zachętę mój ulubiony:

Rafał Wojaczek

Umiem być ciszą.

Miłość
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dziwne przygody Michauka Rogałka

Na wypoku w noc mirkują
A więc Michau, syn Białkova
Znów się zaczął zastanawiać
Jak by wszystkich zabanować.
o.....y - Dziwne przygody Michauka Rogałka

Na wypoku w noc mirkują
A więc Michau,...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

(...) Oba miasta, choć lubią się od siebie dystansować były i – zdaje się – będą na zawsze na siebie skazane. Świadomość tego mieli już łódzcy żurnaliści sprzed wieku, którzy komentowali zawiłe relacje łódzko-warszawskie za pomocą takich oto zabawnych wierszyków. Poznajcie Marzenia łodzianina z 1905 roku.


Obywatel miasta Łodzi przy kufelku bredzi
Że Łódź w miejskich urządzeniach Warszawę wyprzedzi
Że niedługo gród bawełny stanie na tej stopie
Że się będzie mienił miastem drugim w Europie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy pamiętasz Panie Boże
Nad Wołyniem łunę krwawą
I ten krzyk z płonącej chaty
Mordowanych przez sąsiadów.
Chyba byłeś w tamtej porze
Gdzieś po innej stronie świata,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach