Wszystko
Najnowsze
Archiwum

- 344
konto usunięte via Android
- 1
@quiksilver: na kwejku było, czy co? Już drugi raz ktoś to daje.
Pytanie do mirków, którzy znają się na #literatura #literaturapiekna #poezja. Jest jakiś poeta, który w swoich wierszach nigdy nie użył epitetu?
#pytanie
#pytanie
- 29
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Gdybym ja był Szwajcarem, stałbym ja na warcie,
Gdybym ja był Moskalem, mówiłbym otwarcie,
Gdybym ja był Francuzem, nie byłbym ja dumnym,
Gdybym ja był Anglikiem, byłbym ja rozumnym,
Gdybym ja był Turczynem, nigdy bym nie fukał,
Gdybym ja miał być Włochem, ja bym nie oszukał,
Gdybym ja był Moskalem, mówiłbym otwarcie,
Gdybym ja był Francuzem, nie byłbym ja dumnym,
Gdybym ja był Anglikiem, byłbym ja rozumnym,
Gdybym ja był Turczynem, nigdy bym nie fukał,
Gdybym ja miał być Włochem, ja bym nie oszukał,
#poezja #takiezyciebozenko #liryka #rap #muzyka
Moja podróż jest bardzo odległa
Pod stopami już mam tylko wszechświat
Niby wszystko to kwestia podejścia
Bo drzwi mogą służyć do wyjścia i wejścia
Moja podróż jest bardzo odległa
Pod stopami już mam tylko wszechświat
Niby wszystko to kwestia podejścia
Bo drzwi mogą służyć do wyjścia i wejścia

2
Harmekamu - Constans

Piosenka o tym, jacy jesteśmy zazwyczaj ograniczeni w naszym życiu, że mamy swoje ścieżynki, którymi całe życie biegamy, zamiast zrobić coś więcej.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Może wprowadzimy troszkę kultury przy poniedziałku? Dziś proponuję aby podzielić się swoje ulubionym wierszem (może ktoś pisze swoje?) Na zachętę mój ulubiony:
Rafał Wojaczek
Umiem być ciszą.
Miłość
Rafał Wojaczek
Umiem być ciszą.
Miłość
@tuttifruttis: proszę bardzo
źródło: comment_fwgr6027VhWOvWZKhKNvbzq8x3UzxAsI.jpg
Pobierz- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@kombajndosalatek: "kiedy ranne wstają zorze" :-)
- 1
5
Sztuka Rozpamiętywania

Twoje życie jest zapisane niezmywalnym markerem...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Dziwne przygody Michauka Rogałka
Na wypoku w noc mirkują
A więc Michau, syn Białkova
Znów się zaczął zastanawiać
Jak by wszystkich zabanować.
Na wypoku w noc mirkują
A więc Michau, syn Białkova
Znów się zaczął zastanawiać
Jak by wszystkich zabanować.

konto usunięte via Android
- 0
@oficer-prowadzacy: wybacs spie, moje niedoczytanie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mrok, ogarnął pustą celę, zgasł
Ostatni promień dnia
Tam, zakończył życie człowiek za wolność
Na którą czekał świat...
#poezja #cytatywielkichludzi
Ostatni promień dnia
Tam, zakończył życie człowiek za wolność
Na którą czekał świat...
#poezja #cytatywielkichludzi
- 1
@WujekOprawca: no ja to mogę w takim koszu jechać xD
źródło: comment_xlR6tI4E6ieNawBK1yFNbcXNDfoDqb0M.jpg
Pobierz(...) Oba miasta, choć lubią się od siebie dystansować były i – zdaje się – będą na zawsze na siebie skazane. Świadomość tego mieli już łódzcy żurnaliści sprzed wieku, którzy komentowali zawiłe relacje łódzko-warszawskie za pomocą takich oto zabawnych wierszyków. Poznajcie Marzenia łodzianina z 1905 roku.
Obywatel miasta Łodzi przy kufelku bredzi
Że Łódź w miejskich urządzeniach Warszawę wyprzedzi
Że niedługo gród bawełny stanie na tej stopie
Że się będzie mienił miastem drugim w Europie
@2ndLaw:
Łódź i Warszawa są skazane na siebie jeśli chcemy stworzyć w Polsce organizm zdolny w przyszłości do konkurowania z Londynem, Nowym Yorkiem czy Szanghajem.
Fragment z
Łódź i Warszawa są skazane na siebie jeśli chcemy stworzyć w Polsce organizm zdolny w przyszłości do konkurowania z Londynem, Nowym Yorkiem czy Szanghajem.
Fragment z
źródło: comment_REhAMHWZiNoRRLv2p5kry4RdiJgAYEwg.jpg
PobierzI nożowiec przechodniowi nie zagrozi z tyłu
No nie wiem XD
Czy pamiętasz Panie Boże
Nad Wołyniem łunę krwawą
I ten krzyk z płonącej chaty
Mordowanych przez sąsiadów.
Chyba byłeś w tamtej porze
Gdzieś po innej stronie świata,
Nad Wołyniem łunę krwawą
I ten krzyk z płonącej chaty
Mordowanych przez sąsiadów.
Chyba byłeś w tamtej porze
Gdzieś po innej stronie świata,
- 1
@MordimerMadderdin: wpis leci w ulubione















Więc zepsuję Ci zabawę:
z dwojga złego wolę pierwsze.