Czy ktoś spotkał się z sytuacją, że kazali mu ważyć przedmiot osobisty w LOT? Mam lekko za dużą torbę na laptopa, która mieści się w limicie 2 kg, ale ma o parę cm większe wymiary niż dozwolone #podroze #loty #lot
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Atreyu: na tarnowskiej nie byłem, byłem na krakowskiej i polecam, przez kilka dni człowiek zapomina o świecie, cały czas wg zaplanowanego rytmu dnia, mi się wtedy podobało, szkoda tylko że nie utrzymałem tej wiary o ile ją w ogóle wtedy miałem
  • Odpowiedz
RUMUNIA, wypożyczalnia samochodów
Czy ktoś wypożyczał samochód w Rumunii, konkretniej w Bukareszcie?
Piszą często scamach, myślałem że to cywilizowany kraj, w Albanii wypożyczalnia bez problemów, ale tutaj obway są.
#rumunia #podroze
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Islam Na lotnisku masz normalne wypożyczalnie, ja brałem z Hertz, Sixt, Avis, Greenmotion. Po kilka razy, nigdy problemów. Obejść wóz z gościem, wszystkie rysy i uszkodzenia istniejące spisać i będzie git. Raz dostałem nowiutkiego Yarisa, 7 km przebiegu i na autostradzie dostałem kamień w szybę, zgłoszenie online od razu i zero problemów. Warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie.
  • Odpowiedz
  • 1
@norbi111: może to zależy od lostniska, lecimy na te bliżej centrum i tam chyba za bardzo nie ma wypożyczalni. Zaraz sprawdzę jeszcze raz. Dzięki za komentarz
  • Odpowiedz
No więc punkt docelowy osiągnięty. Teraz 3 dni wyjebki , więc Peżocik ma odpoczynek. 2850km zrobione. Wydech nie pogłębia się (znalazłem idealnie po drodze ale do 1.4) więc olewam. Poluzowała się osłona wydechu dodatkowo, więc zdemontowana i leży w bagażniku.
Od początku widziałem, że gdzieś powoli ubywa płyn chłodniczy, i wczoraj w końcu się ujawnił wyciek. Dokręcony wąż przy chlodnicy i zobaczymy jak to będzie na powrocie. Wywaliło dwa razy bezpiecznik od
cieply_chlodniarz - No więc punkt docelowy osiągnięty. Teraz 3 dni wyjebki , więc Peż...

źródło: temp_file5094767719500701641

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Murkly: hehe, widze że z LT soe szykuje ktoś na wyprawę ;) Jesli kasa nie gra roli to polecam Cumulusa. Tam mozna sobie elegancko wszystko pod siebie ustawic. Lite line 300 spelnia kryteria idealnie i wqży 600gr.
  • Odpowiedz
#podroze #wizzair

Mireczki, czy po zakupie biletów, w jakimś tam odstępie czasu ale nadal przed odprawą, można dokupić bagaz rejestrowany?

Jeśli tak to ta cena będzie taka sama jak przy dodawaniu bagażu w trakcie kupna biletu, czy doliczają sobie za taką przyjemność więcej PLNów.

Ciężko
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anas_lex: można, ale raczej będzie kosztował więcej niż przy kupowaniu biletów.

Jak na dwie osoby to wystarczy wam jeden rejestrowany 20 kg jeśli nie bierzecie nie wiadomo jakich sprzętów czy coś.
  • Odpowiedz
@anas_lex: I przypomniałem sobie jeszcze, że u mnie tak było, że kupiliśmy po raz pierwszy bilety na podróż z dziećmi i rajan nas namawiał na wózek - było to 120 PLN za loty w dwie strony. Bilety kupiliśmy bez wózka, potem dokupienie na jakiś tydzień przed wylotem kosztowało nas 140 PLN, a finalnie okazało się, że dziecko do lat 12 ma w cenie bagaż podręczny i dodatkowy przedmiot "dziecinny", np.
  • Odpowiedz
Stoi trochę policji po wioskach, jedziesz w miarę przyzwoicie i nie wariujesz na drodze, jak zatrzymają i dostaniesz mandat to opłacisz go w takich bankomatach w większości sklepów, stacji benzynowych i marketów. Aby dostać mandat to musisz zasłużyć, łapówek nie ma.
  • Odpowiedz