https://komfort.pl/p/dab-chevron-taupe-ipa4164-impressive-patterns-100219134

https://www.castorama.pl/panele-podlogowe-laminowane-weninger-dab-rio-jodla-ac5-1-84-m2/5902188792621_CAPL.prd

stoję przed wyborem między tymi dwoma podłogami. w przypadku QS widziałem, że niektórzy kładą je bez przesunięcia co wygląda beznadziejnie, ale w instrukcji piszą, że powinno się układać z przesunięciem więc zakładam, że te zdjęcia, które widziałem przedstawiają zły montaż. z kolei o weningerze są różne opinie. co moglibyście powiedzieć na temat tych podłóg?
dodatkowo dopytam, czy te panele z castoramy są jakimś ekskluzywnym produktem dla nich czy znajdę je pod inną
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@atehxx to pionowe zaznaczenie to chyba cień z tego parapetu co widać po prawej stronie zdjęcia. Przy zaznaczeniacb poziomych chyba mamy właśnie wynik złego montażu, że ktoś układał panele na równo, jeden obok drugiego.
  • Odpowiedz
Ja mam od kilku lat quick step impressive i polecam. Póki co wyglądają na nie do zdarcia.
Dzieci je męczą ile mogą, w tym samochodami na plastikowych kółkach do którego się wsiada i nie widziałem jeszcze ani jednej rysy.
  • Odpowiedz
Jak położyć deskę podlogową 1 lamelową, wyraźnie fazowaną, deski dość jednorodne (dąb), kładzione równolegle.
Są na to jakieś prawidła, zasady, przesądy, moda czy cos? :)
Bo oglądam zdjęcia i nie mam zdania.

Pomysły:

-
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hellfirehe: jeden chu... my po tym chodzić ani patrzeć na to nie bedziemy, Rób jak Ci się podoba. Ważniejsze jest aby ułożyć podłogę według sztuki żeby się nie rozleciała po 2 miesiącach Pozdrawiam
  • Odpowiedz
Czym najlepiej docinać listwy przypodłogowe z polistyrenu? Mam listwy 10cm wysokie na 8mm grube. Zastanawiam się czy kupić skrzynkę uciosową czy lepiej od razu ukośnicę? Znalazłam taką skrzynkę regulowaną z wolfcrafta. Nie wiem jaka piłka do tego. Pomożecie? Weźcie doradzcie ()

#pila #stolarstwo #podloga #budujzwykopem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pararampa: Kiedyś bez doświadczenia porwałem się ciąć listwy ręcznie, nigdy więcej..., kilka złotych bym dołożył zamiast tej skrzynki i kupił najtańszą ukośnicę:

  • Odpowiedz
Będę się urządzał i chcę kupić panele winylowe. Polecicie jakieś firmy i gdzie kupić?

Rozglądałem się w sklepach typu leroy, castorama, parkiet studio. Ale sam nie wiem co wybrać?
Brać panele razem ze zintegrowanym podkładem czy bez? Zależy mi na trwałym produkcie na lata.
Panele dość intensywnie używane w pomieszczeniach zamiast płytek.

#panelepodlogowe #panele #remont #dom #pytaniedoeksperta #pytanie #remontujzwykopem
krzychummm - Będę się urządzał i chcę kupić panele winylowe. Polecicie jakieś firmy i...

źródło: ukladanie-paneli-winylowych

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krzychummm:
Na podłogę panele winylowe SPC. Interesuje Cię klasa ścieralności.
Jak masz równą podłogę, to wystarczy podkład zintegrowany, jeżeli nie, to i tak będziesz musiał równać najlepiej twardszym podkładem lub wylewką.
Z fugą wyjdzie dłużej i drożej, bo będziesz musiał robić docinki.
Polecam łączenie na zamek, idzie łatwiej niż w zwykłych panelach.
Od razu w sklepie odpakuj i sprawdź łączenia. U mnie 2 sztuki były uszkodzone na krawędziach.
  • Odpowiedz
Walczę z samodzielnym remontem mieszkania. Obecnie staram się zmienić kuchnię w sypialnie. Pierwotnie w pomieszczeniu znajdowała się podłoga z położonymi kafelkami, oddzielona murkiem od podłogi pokrytej panelami.
Kafelki już skułem, murek wyburzyłem.
Panele położone są na płytach osb następnie na foli i jakiejś 5 mm podkładce.
Chce w całym pomieszczeniu mieć nowe panele, jak to zrobić?

Tam gdzie jest dziura po murku chciałbym ją wstępnie wypełnić, tylko czym? Zaprawa murarska może być?
bit1 - Walczę z samodzielnym remontem mieszkania. Obecnie staram się zmienić kuchnię ...

źródło: temp_file5167123418257535553

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, wylałem sobie fundament pod domek narzędziowy (lity beton). Domek to taki trochę ładniejszy blaszak bez podłogi i własnie chciałem jednak coś położyć aby było tam coś przyjemniejszego niż beton. Ktoś robił podobnie i podpowie czego użył? Zależy mi na w miarę budżetowym rozwiązaniu. Patrzyłem te modułowe maty ala puzzle ale to wychodzi strasznie drogo (domek ma 10,2 m2 powierzchni).

#budujzwykopem #wykonczenia #podloga #domeknanarzedzia
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#budujzwykopem #budujzchaferem #wykonczenia #podloga

Mirki szybkie pytanie. Mam w domu różnię między podłogami, w jednym miejscu nawet 1.2 cm. Jakie są sposoby oprócz listwy na zamaskowanie? Listwy niezbyt mi się podobają a nie mogę znaleźć, żadnego sensownego produktu np. taśmy samoprzylepnej.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Phoryn: No bo dla takich różnich to masz opcje w zasadzie tylko:
1. listwa
2. wylewka/frezowanie aby wyrównać poziomy
3. wstawianie progu
4. zrobienie "rampy" np. jak masz centymetr różnicy to niwelujesz go na 1-2m delikatnym spadkiem
5. Podniesienie niższego poziomu podłogi podkładami pod panele odpowiedniej grubości albo płytkami z odpowiednią
  • Odpowiedz
@Phoryn: Ogólnie to są w zasadzie 2 rodzaje taki jak pokazałeś, a drugi to taki pełny jak kiedyś się robiło metalową ościeżnice. Możesz zrobić jak dałeś na zdjęciu tylko dobrze to trzeba skleić, ale nie jest to trudne.
  • Odpowiedz
Buongiorno,

Chcę położyć wykładzinę na płytki robiąc z poprzedniego pomieszczenia biuro. Płytki na ten moment idą z korytarza w jednym poziomie. Biuro/mancave będzie oddzielone od tego korytarza drzwiami. Chcę wyłożyć tam wykładzinę klasy 33 (pętelka), żeby nie niszczyła się od jeżdżenia fotelem na kółkach itp. Wybrałem taką o wysokości łącznej 5,2 mm, ale chcę na pewno dać pianomat pod nią dla większego komfortu + żeby fugi się nie odciskały.
1. Myślicie, że
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Rikonelli:
dla potomnych: jednak wybrałem płytki dywanowe z dodatkową izolacją akustyczną z filcu. Montaż i transport dużo łatwiejsze.
Udało się dorwać fajną cenkę w outlecie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Co do listw: biorę specjalne listwy dywanowe, w które "wkleja" się paski wykładziny na taśmę samoprzylepną.
  • Odpowiedz
No dzień dobry uguem,

Przenoszę kuchnię do salonu i ze starej robię sobie biuro. W tym momencie są tam płytki idące w jednym poziomie z korytarza, ale były wycinane, żeby przeprowadzić w podłodze kanalizację i przyłącza.
Zdecydowałem, że nie będę kuł pozostałości tych płytek, tylko położę na nie wykładzinę biurową, co lekko podniesie poziom i będzie musiał być próg, no ale dużo mniej roboty, niż to wszystko kuć i wyrównywać.
Nie wiem jednak co zrobić
Rikonelli - No dzień dobry uguem,

Przenoszę kuchnię do salonu i ze starej robię sobi...

źródło: IMG_0372

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rikonelli: Samopoziomująca będzie ok., taka 2-20 mm. Jeżeli wykładzina dywanowa będzie cienka, to fugi będzie widać, bo się wygniotą, więc weź trochę lepszą.

Czy mam też wylewać tę zaprawę w krawędzie podłogi przy ścianie? J


Nie.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kupilem mieszkanie i caly parkiet wyglada jak picrel jedyne co znalazlem to wypelniacz do parkietu ale gdybym mial robic recznie oba pokoje 15m2 to bym ocipial. Jest jakis inny sposob na to? Jakos dwa lata temu byly wlasciciel cyklinowal parkiety ale jak widac wypelnienia w wiekszosci popekaly, powychodzily. Oplaca sie to robic na wlasna reke czy ekipe brac? Imo cyllinowania nie wymaga, tylko te dziury pomiedzy wypelnic...
#parkiet
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kupilem mieszkanie i caly parkiet wyglada jak...

źródło: GOlvu7yXgAAaHJE

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: To jest zdjęcie w sezonie grzewczym, czy już po? Dąb, sosna, coś innego?
Nie znam się jakoś bardzo na parkietach, ale po swoich doświadczeniach powiem tyle - i tak ci to skruszeje :P Jak jest sucho w mieszkaniu, to się klepki kurczą (sezon grzewczy), a poszerzają jak jest wilgotno (sezon letni).
Ja mam stare klepki, bukowe (kijowe drewno do parkietu, bo kurczliwe strasznie, no ale cóż...) i w zimie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jak już bardzo chcesz idealną podłogę to ceklinowanie i uzupełnianie szczelin trocinami (tym pyłem co zostaje) zmieszanym z żywicą, ale przy tej grubości szczelin to miłego tygodnia ze szpachelką. Druga opcja to kit do drewna (taki w tubach jak silikon) wpuszczasz w szczelinę, wyrównujesz gumką do silikonu i przecierasz ręką w poprzek szczelin i powtórz z każdą kolejną szczeliną. Kiedyś kitowałam jodełkę to 50m w dwa dni zrobiłam, ale
  • Odpowiedz
Cześć mam #pytanie Jestem w trakcie remontu mieszkania w wielkiej płycie i przy pozbywaniu się starych ościeżnic dokopałem się do płyt pilśniowych pod posadzka, mają one na sobie warstwę czarnej (papy?). Zastanawiam się czy jest to coś co warto byłoby usunąć i co za tym idzie skuć cała posadkę? Wchodząc do mieszkania czuć w przedpokoju specyficzny zapach, ale nie mogę namierzyć źródła i zastanawiam się czy to nie jest winowajca…
MundY - Cześć mam #pytanie  Jestem w trakcie remontu mieszkania w wielkiej płycie i p...

źródło: Zdjęcie z aparatu

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hrabia_od_gnoja: Pamiętam, że w jednym z pokojów domu rodzinnego (budowany w latach 70.) od zawsze unosił się jakiś specyficzny zapach. Po położeniu na podłodze na legarach paneli ten zapach prawie całkiem zniknął, ale czuć było jego resztki. Niedawno przy remoncie zdejmowałem te panele i część desek z podłogi, i wtedy uderzył mnie z dużą siłą ten zapach, który pamiętałem z dzieciństwa. Pod podłogą na stropie rozłożona była papa (w tamtych
  • Odpowiedz
@MundY: W pomieszczeniu tego po chwili nie czujesz bo węch się do tego zapachu przyzwyczaja.
Wydłub trochę tego dziadostwa spod podłogi i powąchaj żeby rozpoznać czy to na pewno ta papa tak śmierdzi. Najlepiej wynieś to gdzieś poza mieszkanie w jakimś czystym słoiku (tylko nie po ogórkach xD) i tam powąchaj, jak już węch trochę odetchnie od atmosfery w mieszkaniu.
  • Odpowiedz
Czy pomoże mi ktoś oszacować koszt wymiany kafelek na podłodze? Ile minimalnie powinienem przygotować kasy żeby to ogarnąć?

Potrzebuję wymienić kafelki na podłodze w kuchni o powierzchni około 7 m2.
Trzeba zerwać to co jest, wyrównać lub wyszlifować to co będzie pod kaflami i położyć kafelki lub panele.
W pokojach przy kuchni mam panele i trzeba to pewnie jakoś zgrać żeby poziomy też jakoś się ze sobą połączyły.

Ile
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@m_a_t_e_u_s_z: z 1500 zł taka robota o ile nie będzie jakichś kombinacji z wylewką typu że się rozpadnie przy skuwaniu starych płytek, o ile płytki są do odkucia bo w sumie nie napisałeś co tam jest. No i może być ciężko znaleźć kogoś do tak drobnej fuszki.
  • Odpowiedz
Mirki, jak podejść do tematu łączenia płytek z podłogą winylową?

Oprócz płytek w łazience (5,5 m2), w reszcie mieszkania planuję podłogę winylową. Problem w tym, że płytki są dużo grubsze niż winyl. Deweloper jeszcze nie zakończył wszystkich prac i mam opcję, żeby od razu zrobił w łazience niższą wylewkę. I mam zagwozdkę.

Winyl: jakieś 5-6 mm na gotowo, najwięcej modeli w tym przedziale. Nie mam póki co wybrane.
Płytki wielkoformatowe: 12-18 mm na

Która opcja?

  • OPCJA 1 - zostawiam jak jest(szlifowanie czeka...) 4.2% (1)
  • OPCJA 2 - deweloper robi niższą wylewkę w łazience 66.7% (16)
  • OPCJA 3 - deweloper nie robi wylewki w łazience 29.2% (7)

Oddanych głosów: 24

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach